Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

O miłości przed Światowymi Dniami Młodzieży

Kolejne Dekanalne Spotkanie przed Światowymi Dniami Młodzieży 2016 odbyło się 19 września. Dekanat Krasnobród swoje czuwanie modlitewne miał w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku. Tematem tej modlitwy była miłość. We współczesnym świecie często są zacierane granice między prawdziwą, szczerą miłością a zauroczeniem – powiedział ks. Tomasz Leńczuk, wikariusz w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie. Ogromny wpływ na to mają media, z których czerpie przykład dzisiejsza młodzież. Bardzo często wypacza ona pojęcie miłości doskonałej czyniąc ją miłością egoistyczną, wpatrzoną w siebie.

Reklama

Natomiast ks. Krystian Kotulski, wikariusz w parafii Lipsko i prowadzący spotkanie, za przykład podał życiorysy św. Stanisława Kostki oraz bł. Karoliny Kózkówny. Napotkali oni na swoich drogach wiele przeszkód, ale nie zniechęcali się i dążyli do wyznaczonych celów. Co im dawało siłę i wytrwałość? To miłość, która przepełniała ich dusze i z którą dzielili się z innymi. Dodawała im otuchy i determinacji w dalszych działaniach. Tylko ona jest wstanie wszystko przezwyciężyć. Ks. Krystian podkreślał, że mimo zła panującego na świecie, istnieje bezgraniczna miłość. Pochodzi ona od Jezusa Chrystusa. Sami z siebie nie jesteśmy w stanie kochać drugiego człowieka. Dzięki doświadczeniu Jego miłości w naszym życiu, dzięki darom, dzięki Duchowi Świętemu możemy zaakceptować wszystkie słabości i ułomności drugiej osoby. Przejawia się ona w bezinteresowności, dzięki niej jesteśmy w stanie przebaczać innym.

Punktem kulminacyjnym spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu. Odmówiono Litanię do bł. Karoliny Kózkówny, wielbiono Pana Jezusa śpiewem oraz każdy w ciszy swojego serca wypowiadał intencje, z jakimi przyszedł na to spotkanie. Na koniec wszyscy stanęli w kręgu i trzymając się za ręce odśpiewali pieśń zjednoczenia. Dla wielu uczestników był to niezwykły moment, ponieważ każdy czuł się wolny i równy wobec innych. Atmosfera była przepełniona radością, miłością oraz wzajemną życzliwością.

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych spotkaniach formacyjnych. Przypominamy również, że przy Diecezjalnym Centrum Światowych Dni Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ul. Hetmana Jana Zamoyskiego 1 w Zamościu powstaje wolontariat, który umożliwia młodzieży odbycie szkolenia i poznanie ciekawych ludzi. Więcej informacji na stronie: www.wdo.zamojskolubaczowska.pl.

2014-10-15 16:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziwisz: chcemy, aby młodzi ludzie zanieśli w świat iskrę pokoju

„Pragniemy młodzież wprowadzić w temat miłosierdzia. Jezus powiedział, że jeżeli się nie zwrócimy do Bożego Miłosierdzia, to nie będzie pokoju na świecie” – powiedział Dziwisz.

CZYTAJ DALEJ

Refleksje ojca Leona Knabita o alkoholizmie

2021-08-03 15:56

[ TEMATY ]

trzeźwość

alkoholizm

alkoholicy

Apostolstwo trzeźwości

Karol Porwich

Alkoholizm to jest plaga. Jak się z tym czegoś nie zrobi, to część społeczeństwa będzie zmarnowana. Już jest zmarnowana.

Wiemy o naszym Wielkim Bracie ze wschodu. Mówiło się kiedyś, czy oni sami mówili, że radością Rosji jest picie alkoholu. I tam pije się niezmierzone ilości. Kiedyś było spotkanie takiej grupy „ekumenicznej” różnych zakonów na terenie Białorusi. Więc to byli zakonnicy i zakonnice, dla których Grodno czy inne tamtejsze okolice to były miejsca bardzo egzotyczne. Kiedy goście z Zachodu weszli do swoich pokojów w rozmaitych hotelach, to podobno w każdym stała uczciwa butelka alkoholu – wódki chyba, nie czystego spirytusu. Goście patrzyli ze zdumieniem.

CZYTAJ DALEJ

Prymicjanci na pielgrzymce

2021-08-05 14:28

Michalina Stopka

Księża neoprezbiterzy odprawili Eucharystię, podczas trzeciego dnia 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę.

Ks. Mateusz Smaza pochodzi z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu - Gądowie, ale pielgrzymował z gr. 6 PPW (Brzeg, Brzeg Dolny, Wołów) - Na pierwszą pielgrzymkę poszedłem w liceum. W trakcie formacji seminaryjnej wziąłem udział w dwóch pielgrzymkach. Przyszłość też wiążę z gr. 6, ponieważ zostałem skierowany do parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzegu - zaznacza ks. Mateusz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję