Reklama

Książki

Ks. Ireneusz Skubiś

Święty Jan Paweł II we wspomnieniach świadków

Skąd biorą się święci? Jak człowiek może realizować swoją świętość? Na czym polega świętość w codzienności, w zwyczajnym życiu? Czy można naśladować świętych? Czy świętość może imponować i zachęcać do wzorowania się na niej? Czy po spotkaniu ze świętym przychodzi nowa refleksja, nowe postanowienia dotyczące życia i nowa jego wizja? Odpowiedzi na te pytania szukał ks. Ireneusz Skubiś, autor książki, rozmawiając z osobami, które znały osobiście Jana Pawła II. Jego rozmówcami są m.in.: kard. Stanisław Dziwisz, kard. Marian Jaworski, kard. Henryk Gulbinowicz, abp Mieczysław Mokrzycki, dr Wanda Półtawska, Arturo Mari. To poruszające świadectwa osób, którym dane było „dotykać” świętości Jana Pawła II.

Abp Wacław Depo w Przedmowie do książki treść tych wywiadów – jako lekturę obowiązkową – poleca tym wszystkim, którzy nie spotkali się osobiście ze św. Janem Pawłem II, aby za jego wstawiennictwem zawierzyli Bogu swoje życie na wzór Maryi.

39,00 zł

Wydawnictwa można zamawiać pod adresem:
Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”,
ul. 3 Maja 12,
42-200 Częstochowa,
www.ksiegarnia.niedziela.pl
lub telefonicznie: (34) 365-19-17, (34) 369-43-00 oraz pocztą elektroniczną: kolportaz@niedziela.pl.
Koszty przesyłki pokrywa zamawiający. pełna oferta książek: www.ksiegarnia.niedziela.pl
Bezpłatna infolinia: 800-200-506

2014-10-29 07:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wafwako Afryko!

Książka pt. Wafwako Afryko! jest znakomitym uczczeniem jubileuszu 50-lecia misji franciszkańskich w Demokratycznej Republice Kongo.

Ukazała się niemalże w pierwszą rocznicę śmierci o. Pacyfika Czachora (zm. 17 września 2020 r. w Rzeszowie), pochodzącego z Hadykówki (parafia Cmolas, obecnie diecezja rzeszowska). Było on jednym z czterech misjonarzy z Polski, którzy w czerwcu 1971 r. podjęli posługę duszpasterską na Czarnym Lądzie.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Skromniejsza zbiórka żywności

2022-12-06 15:55

archiwum Caritas AK

Zbiórkę żywności zorganizował m.in. Parafialny Zespół Caritas parafii św. Katarzyny w Nowym Targu

Zbiórkę żywności zorganizował m.in. Parafialny Zespół Caritas parafii św. Katarzyny w Nowym Targu

    W prawie 60 sklepach na terenie archidiecezji krakowskiej w piątek i sobotę 2 i 3 grudnia odbyła się przedświąteczna zbiórka żywności organizowana przez Caritas.

    Przeprowadzali ją wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas i Zespołów Charytatywnych przy pomocy młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję