Reklama

Świat

Przygotowania do procesu abp. Wesołowskiego

Byłemu nuncjuszowi apostolskiemu na Dominikanie postawiono zarzuty wykorzystywania seksualnego nieletnich oraz posiadania pornografii dziecięcej. Abp. Józefowi Wesołowskiemu grozi za to kara od 6 do 7 lat więzienia. Poinformował o tym watykański rzecznik odpowiadając na pytania dziennikarzy dotyczące procesu byłego papieskiego dyplomaty, który od wczoraj przebywa w areszcie domowym na terenie Watykanu.

[ TEMATY ]

prawo

BOŻENA SZTAJNER

Ks. Federico Lombardi SJ poinformował, że były nuncjusz został aresztowany z powodu obawy ucieczki i mataczenia. Otrzymał adwokata z urzędu, ale może również wyznaczyć własnego obrońcę. Rzecznik wyjaśnił, że proces rozpocznie się przed trybunałem w Watykanie pod koniec tego roku lub na początku 2015 r., gdyż wcześniej prowadzone będzie jeszcze śledztwo, które potrwa najprawdopodobniej kilka miesięcy. Ks. Lombardi dodał, że abp. Wesołowskiemu grozi kara do 7 lat więzienia, z możliwością jej zaostrzenia ze względu na okoliczności. Taki wyrok przewidywał kodeks karny, który obowiązywał, zanim w 2013 r. wprowadzono jego reformę. Właśnie na podstawie tego poprzedniego kodeksu abp Wesołowski będzie sądzony przez watykański trybunał, ponieważ czyny, o które jest oskarżany, miały miejsce przed wejściem w życie nowego prawa.

Watykański rzecznik poinformował ponadto, że Kongregacja Nauki Wiary nie rozparzyła jeszcze apelacji abp. Wesołowskiego, w której odwołuje się on od nałożonej na niego kary wydalenia ze stanu duchownego.

2014-09-24 20:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Żarłoczność państwa

Niedziela Ogólnopolska 46/2015, str. 46-47

[ TEMATY ]

rodzina

prawo

rodzice

Mateusz Wyrwich

mec. Jerzy Kwaśniewski

mec. Jerzy Kwaśniewski

W Polsce coraz częściej dochodzi do nieuprawnionego odbierania dzieci rodzinom.
Na ogół dzieje się to pod pretekstem jej rzekomej dysfunkcyjności.
Niestety, za gorliwością urzędników stoją nierzadko przesłanki ideologiczne

W zeszłym roku dwójka dzieci pod Warszawą została odebrana matce wskutek donosu sąsiada. Wybrał on moment, kiedy kobieta wyszła na chwilę do sklepu, pozostawiwszy trzyletnie dziecko pod opieką siedmioletniego. Zawiadomił on opiekę społeczną, a ta wkroczyła w towarzystwie policji. Pociechy zostały matce odebrane i tylko dzięki szybkiej interwencji prawników już wróciły do domu.

CZYTAJ DALEJ

Przygotowanie do spowiedzi

[ TEMATY ]

sumienie

spowiedź

Karol Porwich/Niedziela

Modlitwa przed spowiedzią:

Ojcze Niebieski, Ty znasz mnie do głębi – znasz każdy szczegół mego życia.
Przeznaczyłeś mnie do życia z sobą w wieczności, często o tym zapominam.
Jestem słaby, niestały, tak łatwo się wybielam, usprawiedliwiam.
Pozwó1 mi widzieć siebie tak, jak Ty mnie widzisz.
Osądzać bez wybiegów intencje, jakimi kieruję się w życiu.
Oświeć mnie, abym rozpoznał swe grzechy przeciw Tobie i przeciwko moim bliźnim.
Abym miał odwagę uznania, że źle postępuję, że potrzebuję zmiany postępowania, myślenia, nawrócenia.
Daj łaskę prawdziwego żalu i poprawy, abym doznał radości Twojego przebaczenia.
Niech Twoje miłosierdzie, Boże, uleczy moje rany, wzmocni moją wolę pełnienia Twojej woli.

CZYTAJ DALEJ

Lwów: dobroczynna pizza od Szkotów

2023-02-03 18:51

[ TEMATY ]

Lwów

Szkocja

pizza

Adobe.Stock.pl

Organizacja SIOBHAN'S TRUST karmiła ubogie dzieci w szkockich szkołach. Od początku wojny organizacja przyjechała na Ukrainę, aby docierać do bombardowanych miast oraz uchodźców. W dużych furgonetkach przygotowują ciepła pizzę. 2 lutego wolontariusze Joe Roberts z Anglii i Finn Riddell ze Szkocji przy kościele św. Jana Pawła II we Lwowie zgromadzili uchodźców mieszkających w parafialnym domu i w całym mieście.

Dystrybucja żywności odbywa się w miłej atmosferze, z zasadami sztuki kulinarnej. Rozdali ponad 130 porcji pizzy: smacznej, wegetariańskiej, ciepłej, prosto z pieca. Wybrzmiała szkocka muzyka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję