Reklama

Niedziela Legnicka

Duża paczka świątecznej miłości

22 listopada na stronie internetowej Szlachetnej Paczki została otwarta baza rodzin i osób, które zostały włączone do projektu Szlachetna Paczka. To osoby chore, samotne i całe rodziny, które pilnie potrzebują pomocy

Niedziela legnicka 49/2014, str. 5

[ TEMATY ]

szlachetna paczka

Monika Łukaszów

Jak mówi Honorata Zalewska, zaangażowana w projekt, najczęściej potrzebna jest odzież, żywność, środki czystości. Są też czasem potrzeby większe, np. pomalowanie mieszkania, czy drobny remont, zakup opału na zimę, zakup pralki dla matki samotnie wychowującej dzieci. W Szlachetnej Paczce ważne jest, że wiadomo, o jaką pomoc chodzi. Ważną rolę odgrywają tutaj wolontariusze. To oni są takimi łącznikami między darczyńcami a osobami potrzebującymi. Lista takich osób powstaje we współpracy z parafiami, domami opieki, MOPS-ami czy innymi instytucjami. Wolontariusze następnie odwiedzają takie domy, przeprowadzają rozmowy, orientują się w prawdziwej sytuacji, zbierają informacje o konkretnych potrzebach. Kolejnym krokiem jest opisanie takiej wizyty i podjęcie decyzji o włączeniu do bazy rodzin. Niestety, nie wszyscy zgłoszeni są zakwalifikowani. – Potrzebujących jest zawsze więcej niż naszych możliwości – mówi Honorata. Staramy się pomagać zwłaszcza tym osobom i rodzinom, które rzeczywiście nie są w stanie o siebie zadbać, choć czasem podejmują różne próby. Trudno jest pomagać tam, gdzie np. pieniądze są wydawane na alkohol albo tam, gdzie ktoś notorycznie unika podjęcia pracy zarobkowej. Celem udzielania pomocy jest też zaktywizowanie ludzi do tego, by zaczęli sobie radzić, by przekonali się, że nie są sami.

Reklama

Kiedy gotowa jest baza rodzin, wtedy na scenę wchodzą darczyńcy. – Mogą nimi zostać osoby indywidualne, grupy przyjaciół, klasy szkolne, instytucje lub firmy. Do dzieła mogą się włączyć grupy i stowarzyszenia parafialne. Wystarczy zajrzeć na stronę Szlachetnej Paczki i wybrać jedną lub więcej rodzin, dla których przygotuje się paczkę. Najważniejsze, żeby mieć dobre i szlachetne serce i chęć niesienia pomocy innym – podkreśla Paweł Żabicki, lider Szlachetnej Paczki w Legnicy.

W poprzednich latach darczyńcy nie zawiedli. Co więcej, hojność była tak wielka, że można było wspierać inne rejony lub przygotować paczki bardziej obfite. Wolontariusze Szlachetnej Paczki mają nadzieję, że i w tym roku ludzi o dobrym sercu nie zabraknie i wszystkie rodziny z bazy danych zostaną obdarowane nie tylko prezentami, ale darem serca.

Szlachetna Paczka po raz kolejny dotrze do mieszkańców naszej diecezji w okręgach: Polkowice, Lubin, Legnica-Północ i Legnica-Południe, Złotoryja i Chojnów. Finał nastąpi 13 i 14 grudnia. Wtedy wolontariusze dostarczą paczki do adresatów. Zachęcamy do sprawienia świątecznej radości ludziom potrzebującym. Baza rodzin dostępna jest na stronie: www.szlachetnapaczka.pl.

2014-12-04 10:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: otwarto internetową bazę potrzebujących rodzin Szlachetnej Paczki

[ TEMATY ]

szlachetna paczka

Materiał prasowy

Ruszyła internetowa baza rodzin, którym w tym roku będzie można pomóc w ramach akcji Szlachetna Paczka. Trafią one do swoich adresatów w czasie Weekendu Cudów, 7 i 8 grudnia, kiedy to odbędzie się finał kolejnej, już 19. edycji wydarzenia.

W związku z inauguracją projektu w Krakowie odbędzie się marsz wolontariuszy i przyjaciół Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Ruszy on spod Teatru Słowackiego w Krakowie, przejdzie przez Rynek Główny i zakończy się na placu św. Idziego pod Wawelem.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski do chorych: krzyż mówi nam o miłości

2021-09-17 16:36

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

chorzy

Karol Porwich /Niedziela

– Krzyż mówi nam o miłości, która jest darem dla nas – powiedział abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile.

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że miłość Boga do człowieka przybrała kształt daru, którym jest Jego Jednorodzony Syn. Przyjęcie tego daru, którym jest Jezus Chrystus, jest warunkiem zbawienia człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa/ Ruszył XVI Narodowy Marsz Życia i Rodziny

2021-09-19 12:33

[ TEMATY ]

Warszawa

Artur Stelmasiak

Z warszawskiego placu Zamkowego ruszył w niedzielę w stolicy XVI Narodowy Marsz Życia i Rodziny. W tym roku jego uczestnicy idą pod hasłem "Tato – bądź, prowadź, chroń". Jest on m.in. dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego - obrońcy godności ludzkiego życia i wartości małżeństwa i rodziny.

Marsz zakończy się mszą św. o godz. 13.00 w kościele pw. Świętego Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście 3.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję