Reklama

Edytorial

edytorial

Mary – kobieta walcząca z Herodami naszych czasów

Niedziela Ogólnopolska 2/2015, str. 3

[ TEMATY ]

kobieta

edytorial

Mary Wagner

Bożena Sztajner/Niedziela

POSŁUCHAJ WERSJĘ AUDIO

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Mary Wagner – dobrze nam już znana 38-letnia Kanadyjka, więzień sumienia – została ponownie osadzona w areszcie, o czym powiadomiła media jej matka. Zatrzymano ją w klinice aborcyjnej w Toronto. Mary poszła tam, aby ratować zagrożone aborcją dzieci. Rok temu Święta też spędziła w więzieniu. W jednym z ostatnich wywiadów dla polonijnego „Gońca” wyjaśniła, że w jej kraju przed Bożym Narodzeniem zawsze wzmaga się ruch w „biznesie aborcyjnym”. Kobiety w liczbie większej niż zwykle są umawiane na zabiegi. Panuje wtedy jakiś „diaboliczny pośpiech, aby jak najwięcej dzieci zabić przed rozpoczęciem świętowania narodzenia Chrystusa”. Tak było również ostatnio. I dlatego Mary musiała się tam pojawić. Po raz kolejny naruszyła „strefę buforową” – z modlitwą poszła do kobiet oczekujących w kolejce na aborcję i ofiarowała im róże. Oczywiście, wiedziała, co jej grozi, bo niedawno ponad dwa lata spędziła w areszcie za „zakłócanie działalności gospodarczej”, czyli przeszkadzanie w prowadzeniu „biznesu” w ośrodkach aborcyjnych. Krzyk Mary Wagner musimy usłyszeć, gdyż rocznie na świecie zabija się ok. 50 mln dzieci.

Reklama

Jesienią 2014 r. Mary Wagner przebywała w Polsce. Dowiedzieliśmy się wtedy, że od lat walczy ona z aborcją – holokaustem XXI wieku. W Kanadzie zabijanie dzieci nienarodzonych nie jest ograniczane w żaden sposób. Aborcje można tam przeprowadzać legalnie w każdej chwili, aż do urodzenia się dziecka. Cywilizacja śmierci całkowicie już otumaniła kanadyjskie kobiety. Często nie mają one świadomości, że aborcja to zabicie własnego dziecka.

Mary przyznała, że na jej stanowcze działania w obronie życia nienarodzonych wpłynęło wychowanie w wierzącej, wielodzietnej, kochającej się rodzinie. Rodzice mieli ośmioro własnych dzieci i pięcioro adoptowanych. Od rodziców nauczyła się miłości do Najświętszego Sakramentu i miłości do ludzkiego życia. Wspomniała też, że wielki wpływ na jej determinację w ratowaniu poczętych dzieci wywarły słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w Denver podczas Światowych Dni Młodzieży w 1993 r.: „Nie bójcie się bronić życia, nie lękajcie się wyjść na ulice z Ewangelią życia”.

Gdy Mary Wagner była w Polsce, mogliśmy wysłuchać jej opowieści o zmaganiu się z Herodami naszych czasów. Razem modliliśmy się na Jasnej Górze. Przybyła bowiem z rewizytą do Matki Bożej Jasnogórskiej, która – peregrynując „Od Oceanu do Oceanu” – odwiedziła ją w kanadyjskim więzieniu. Mary mówiła nam o wsparciu, które otrzymała od Polaków podczas pobytu w więzieniu. Korespondencja z Polski stanowiła połowę listów, które napłynęły wtedy do niej z całego świata. Niejednokrotnie do listów był dołączany polski biały opłatek.

Obecnie, w związku z kolejnym aresztowaniem Mary Wagner, możemy jej pomóc, pisząc pod adresem: Mary Wagner, c/o Vanier Centre for Women, PO Box 1040, 655 Martin St., Milton, ON L9T 5E6. Można też podpisać petycję przygotowaną przez organizację CitizenGO, zamieszczoną na: www.citizengo.org. 8 stycznia br. przed ambasadą Kanady w Warszawie została zorganizowana pikieta solidarności z prześladowaną Mary Wagner.

2015-01-07 15:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mary Wagner: aborcja to straszna klęska kobiety

[ TEMATY ]

aborcja

Mary Wagner

Bożena Sztajner/Niedziela

Kanadyjska obrończyni życia i więzień sumienia Mary Wagner opublikowała w internecie film, w którym po raz kolejny sprzeciwia się proaborcyjnej polityce. W krótkim nagraniu przypomina, że aborcja "to nie jest prawo, ale straszna klęska kobiety".

"W sumie spędziłam blisko 5 lat w więzieniu, w następstwie pokojowych działań na rzecz nienarodzonych dzieci i ich matek, w miejscach w których dzieci każdego dnia skazywane są na śmierć" - przypomina Mary Wagner w krótkim nagraniu. Obrończyni życia wyjaśnia też, że wspólnie ze swoją przyjaciółką Lindą Gibbons włączają się w działalność pro-life nie tylko ze względu na obronę praw człowieka, ale też z powodu Ewangelii. "Wierzymy słowom Jezusa, który powiedział: cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" - mówi Wagner.

CZYTAJ DALEJ

Cud krwi św. Pantaleona w Madrycie

2021-07-27 15:40

[ TEMATY ]

cud

Vatican News

Do klasztoru Wcielenia w Madrycie od wczoraj przybywają wierni z różnych regionów kraju. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Pantaleona i dokonuje się tzw. cud krwi, który wierni mogą obserwować bezpośrednio na ekranach.

Pantaleon urodził się w 280 r. w Nikomedii. Zgodnie z wolą ojca ukończył medycynę i został lekarzem na dworze cesarza Galeriusza Maksymiana. Po nawróceniu na chrześcijaństwo zaczął leczyć bezpłatnie, co przysporzyło mu wielu wrogów. Uwięziony i okrutnie torturowany nie wyrzekł się jednak wiary chrześcijańskiej. Ostatecznie został ścięty 27 lipca 305 r.

CZYTAJ DALEJ

Papież na pogrzeb „kucharza ubogich”: uczył chodzić drogą Ewangelii

2021-07-28 18:23

[ TEMATY ]

pogrzeb

Ewangelia

papież Franciszek

Msza św. pogrzebowa

Forum/Reuters/REMO CASILLI

„Uczył nas chodzić drogami Ewangelii. Jego miłość do ubogich, codzienne zaangażowanie i wielka hojność są zachęcającym świadectwem” – napisał Papież Franciszek w telegramie kondolencyjnym po śmierci Dino Impagliazzo, znanego w Rzymie „kucharza ubogich”.

Karmił codziennie ponad 300 osób między stołecznymi stacjami kolejowymi wraz z podążającymi za nim od lat wolontariuszami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję