Reklama

Niedziela Sandomierska

Kontynuować Radość Ewangelii

Niedziela sandomierska 2/2015, str. 7

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

Ks. Adam Stachowicz

Młodzi z Ruchu Światło-Życie

Młodzi z Ruchu Światło-Życie

Oazowiczom od wakacji towarzyszą słowa tytułowe ostatniej adhortacji papieża Franciszka „Radość Ewangelii”. Są one tematem pracy rocznej w Ruchu Światło-Życie, dla tego zarówno uczestnicy, jak i animatorzy starają się zgłębiać i wprowadzać codziennie w życie zachęty jakimi poprzez ten dokument obdarza nas Ojciec Święty. Wspaniałą okazją do tego było Spotkanie Formacyjne Animatorów, które odbyło się 27 grudnia w tarnobrzeskim ośrodku oazowym „Golgota”. Już po raz drugi miało ono charakter nie tylko formacyjny i modlitewny, ale również integracyjny. Do młodzieżowej grupy oazowych liderów dołączają się ci, którzy posługę w Ruchu spełniali kilka lub kilkanaście lat temu, a teraz z racji nowych obowiązków czy sytuacji życiowych nie mają możliwości czynnej posługi.

Reklama

Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty, którego dokonał ks. Marek Kuliński, moderator diecezjalny. Posługi przygotowania i przewodniczenia spotkaniu podjęła się Diakonia Ewangelizacji. Jej członkowie przedstawili krótki zarys swojej posługi. W swoim wystąpieniu skupili się na dużym wydarzeniu szkoleniowym dla Ruchu jakim ma być Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji (ORAE) pierwszego stopnia. Akcja ta skierowana jest do każdego, który przeżył swoje osobiste spotkanie z Chrystusem i uczestniczył w wakacyjnych rekolekcjach oazowych. Warsztaty te odbędą się w parafii Chwałowice w dniach 26-29 marca. Będą to jednocześnie rekolekcje ewangelizacyjne dla parafian.

W mniejszych grupach pracowano nad wybranymi fragmentami papieskiej Adhortacji kończąc je wnioskami i przemyśleniami na forum wspólnoty. Po ogłoszeniach bieżących dotyczących funkcjonowania Oazy w najbliższych miesiącach skupiono się na posłudze jaką animatorzy mogliby podjąć w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

Centralnym punktem spotkania była Msza św. sprawowana w kościele św. Barbary. Poprzedzono ją spotkaniem ze Słowem Bożym. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marek Kuliński. W słowie nawiązującym do tematu roku pracy Ruchu nie mogło zabraknąć wielkiej zachęty do wzbudzenia na nowo w sobie zapału do posługi ewangelizacyjnej. Po Eucharystii wszyscy zasiedli do wspólnej agapy. Zakończeniem wspólnego zjazdu były spotkania w diakoniach specjalistycznych, w celu omówienia konkretnych zadań i posług, które można podjąć na rzecz całej wspólnoty.

2015-01-09 11:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diakonia – czyli dar i powołanie

W ośrodku rekolekcyjnym „Golgota” w Tarnobrzegu przebywała od 7 do 11 listopada ponad trzydziestoosobowa grupa oazowiczów z kilku diecezji. Oprócz młodzieży na Oazę Rekolekcyjną Diakonii (ORD) przybyli przedstawiciele Domowego Kościoła, kapłani i klerycy.

CZYTAJ DALEJ

„Fatima” - film, który pomaga w przeżywaniu wiary

2021-09-22 09:24

[ TEMATY ]

Częstochowa

Fatima

Tygodnik Katolicki Niedziela

pokaz filmu

Karol Porwich/Niedziela

Wieczorem 21 września w Cinema City w Częstochowie odbył się specjalny przedpremierowy pokaz filmu „Fatima” w reżyserii Marco Pontecorvo. Na projekcję filmu mieszkańców Częstochowy zaprosił Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Przybyłych do częstochowskiego kina pracowników, czytelników i przyjaciół „Niedzieli” przywitał redaktor naczelny ks. Jarosław Grabowski. – „Fatima” to film z przesłaniem. Popularyzuje on Fatimę i przybliża jej tajemnice. Być może także pomoże pogłębić wiarę – powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Wyprawa parowozem

2021-09-22 21:03

Archiwum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei

Pociąg retro czeka na pasażerów

Pociąg retro czeka na pasażerów

    W nadchodzący weekend ( 25- 26 września) na tory wyjedzie unikatowy, sprawny parowóz ze składem zabytkowych wagonów z XX wieku.

    Jak informuje Łukasz Wideł wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, przejazd jest organizowany w ramach cyklu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Wydarzenie wpisuje się w świętowanie 145. rocznicy uruchomienia kolei tarnowsko-leluchowskiej - pierwszej linii kolejowej w tym regionie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję