Reklama

Polska

Modlimy się w intencji abp. Zygmunta Zimowskiego

Niedziela Ogólnopolska 3/2015, str. 9

[ TEMATY ]

zdrowie

arcybiskup

Bożena Sztajner/Niedziela

Abp Zygmunt Zimowski

Abp Zygmunt Zimowski

W warszawskiej klinice przebywa ciężko chory abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych. W intencji 66-letniego arcybiskupa modlili się 10 stycznia br. księża i alumni w czasie Mszy św. w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Liturgii przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. W celebrze uczestniczyli m.in. bp Adam Odzimek i ks. prał. Albert Warso z watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Bp Henryk Tomasik poinformował księży i alumnów o stanie zdrowia abp. Zimowskiego, biskupa seniora diecezji radomskiej. – Abp Zygmunt Zimowski przeszedł dwie operacje w warszawskiej klinice. Do naszego dziękczynienia dołączamy modlitwę błagalną w jego intencji. W tej chwili jego organizm jest bardzo osłabiony. Ksiądz Arcybiskup przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Polecamy jego osobę dobremu Bogu – powiedział bp Tomasik. Wystosował też komunikat, w którym prosi o modlitwę: „Choroba bliskiej osoby jest zachętą do łączności duchowej i modlitwy. Bardzo proszę czcigodnych księży, osoby życia konsekrowanego oraz was, drodzy siostry i bracia, o modlitwę w intencji chorego księdza arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego” – napisał bp Tomasik. 9 stycznia odwiedził on abp. Zimowskiego w klinice. Towarzyszyli mu: ks. Jacek Mizak, były sekretarz abp. Zimowskiego, i ks. Radosław Walerowicz, dyrektor Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego „EMAUS” w Turnie k. Białobrzegów.

(KAI)

Modlitwa o powrót do zdrowia abp. Zygmunta Zimowskiego trwa na Jasnej Górze. Szczególną zachętę do duchowego wsparcia chorego kieruje zawsze w wieczornej godzinie Apelu Jasnogórskiego abp Wacław Depo. 7 stycznia wspomniał, jak w lutym ubiegłego roku abp Zygmunt Zimowski odwiedzał szpitale i hospicja w Częstochowie i w Katowicach z okazji Światowego Dnia Chorego. – A później – przypomniał metropolita częstochowski – był razem z nami świadkiem radości Telewizji Trwam, która weszła na multipleks, przewodził naszej modlitwie. Mówił wtedy o niezwykłym pomoście solidarności modlitwy, miłości miłosiernej. A dzisiaj tego pomostu pomiędzy niebem a ziemią bardzo potrzebuje on z naszej strony, jest bowiem po bardzo ciężkiej operacji w Warszawie. Dlatego módlmy się, aby mógł służyć Kościołowi i naszej Ojczyźnie jak najdłużej – podkreślił abp Depo.

Reklama

9 stycznia 2015 r. metropolita częstochowski przypomniał podczas Apelu Jasnogórskiego, że w październiku 2014 r. abp Zygmunt Zimowski był jednym z uczestników synodu biskupów na temat rodziny. – Dzisiaj – mówił abp Depo – ma on szczególne prawo do naszej modlitwy, do naszego zawierzenia, oczekując na łaskę zdrowia, powrotu do nas, do pracy w Kościele. Dlatego chcemy, aby duchowo mógł usłyszeć te słowa św. Jana Pawła II: „Jesteś bardzo w rękach Bożych”. A my o to prosimy, o to zwycięstwo życia.

11 stycznia abp Depo, zachęcając do modlitwy w intencji abp. Zimowskiego, przypomniał jego artykuł w „Naszym Dzienniku” o ważnym roku w Kościele. – Z pewnością nie mógł przypuszczać, że jego słowa o świętym Papieżu Polaku Janie Pawle II, którego nazwał „Świętym szlifowanym cierpieniem”, odniosą się wprost do niego, do jego drogi cierpienia – wyznał metropolita częstochowski. Przytoczył też słowa, które abp Zimowski skierował do niego tuż przed operacją: „Dziękuję za słowa do Maryi: «Powiedz Synowi o nas, o naszym trudnym dziś, o naszym jutrze». Jej, Częstochowskiej Matce, zawierzam. Ona wie wszystko. Jestem spokojny”. Abp Depo po raz kolejny powiedział Matce Bożej o chorym Księdzu Arcybiskupie.

W Polsce, a także w Watykanie i w wielu miejscach na świecie trwają modlitwy w intencji ciężko chorego abp. Zygmunta Zimowskiego.

Oprac. L.D.

2015-01-13 13:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaufał Panu

Niedziela lubelska 21/2016, str. 1, 3

[ TEMATY ]

arcybiskup

Archiwum „Niedzieli Lubelskiej”

Arcybiskup senior Bolesław Pylak

Arcybiskup senior Bolesław Pylak

Abp Bolesław Pylak, emerytowany ordynariusz archidiecezji lubelskiej i najstarszy biskup w Polsce, zbliża się do 50. rocznicy swoich święceń biskupich i 95. urodzin

Złoty jubileusz biskupstwa obchodzić będziemy uroczyście w archikatedrze lubelskiej w sobotę 28 maja. Podczas Eucharystii z udziałem przedstawicieli Konferencji Episkopatu Polski nasza archidiecezja wyrazi wdzięczność Bogu za dar życia biskupa, który bezgranicznie zaufał Bogu.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Tadeusz Wójcik

2023-02-07 14:37

[ TEMATY ]

nekrolog

ks. Tadeusz Wójcik

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej/Facebook

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 7 lutego, w wieku 75 lat, w 51. roku kapłaństwa, odszedł do Pana śp. ks. prał. Tadeusz Wójcik, emerytowany proboszcz i budowniczy parafii Miłosierdzia Bożego w Zawierciu-Blanowicach.

Mszy św. żałobnej w sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Krzyża Świętego w Zawierciu-Blanowicach w czwartek, 9 lutego o godz. 15 będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

CZYTAJ DALEJ

W KSM odnaleźli Boga i przyjaźń

2023-02-08 08:59

Katarzyna Dobrowolska

Tak mówi młodzież z parafii św. Jacka Odrowąża w Leszczynach. Odkrywają i umacniają wiarę, realizują akcje charytatywne, organizują wydarzenia religijne, wyjazdy, spektakle i rekolekcje.

Ostatnie przedstawienie, przygotowane pod okiem reżyserki emerytowanej polonistki p. Elżbiety Sańpruch, opiekuna KSM wikariusza ks. Mariusza Tarki we współpracy z nauczycielami SP w Leszczynach, katechetką Dorotą Tokarską) było bardzo udanym przedsięwzięciem. Próby trwały przez listopad i grudzień.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję