Reklama

Polska

Bp Tomasik zachęca do modlitwy różańcowej w intencji pokoju i Polski

Do modlitwy różańcowej w intencji Polski i pokoju na świecie zachęca wiernych biskup Henryk Tomasik. W szczególny sposób prośba została skierowana do kółek różańcowych, członków ruchów, stowarzyszeń, grup apostolskich i pozostałych wspólnot w parafiach. Ordynariusz radomski zachęcił też do licznego uczestnictwa w nabożeństwach październikowych.

[ TEMATY ]

biskup

modlitwa

Polska

ojczyzna

Przemysław Goławski, golawski.net/ pl.wikipedia.org

- Proszę was, drodzy siostry i bracia o odmówienie codziennie przynajmniej jednej tajemnicy różańca w intencji naszej Ojczyzny, aby Polska była wierna Chrystusowi, Ewangelii i Krzyżowi. Proszę o modlitwę w tej intencji, aby Polacy lepiej poznali Chrystusa, bardziej pokochali Chrystusa i odważnie wyznawali Chrystusa w życiu codziennym; aby Ewangelia rzeczywiście kształtowała moralność każdego, kto nosi zaszczytne imię "chrześcijanin" a nasze decyzje i wybory były zgodne z oczekiwaniami Chrystusa. Zachęcam do wielkiej modlitwy o pokój - napisał biskup radomski w odezwie do wiernych.

Biskup Tomasik wiele miejsca poświęcił modlitwie różańcowej w życiu św. Jana Pawła II. Nawiązując do Listu Apostolskiego "Rosarium Virginis Mariae" napisał, że "różaniec należy do najlepszej i najbardziej wypróbowanej tradycji kontemplacji chrześcijańskiej." Przypomniał również, że "historia Kościoła jest pełna znaków mówiących o owocach modlitwy różańcowej". Dodał, że w wielu krajach, w Europie i na świecie, chrześcijanie w obliczu poważnych zagrożeń przez modlitwę różańcową wypraszali nawet nadzwyczajne łaski.

2014-09-30 12:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oparci na fundamencie

Niedziela małopolska 43/2017, str. 6

[ TEMATY ]

ojczyzna

Msza św.

Janusz Pasik

Szczęśliwe parafianki wraz z Józefą Kurzeją – pierwsza z lewej – krewną sługi Bożego ks. Józefa Kurzei

Szczęśliwe parafianki wraz z Józefą Kurzeją – pierwsza z lewej –
krewną sługi Bożego ks. Józefa Kurzei

W kościele św. Maksymiliana w Krakowie – Mistrzejowicach 5 października koncelebrowano Mszę św. w intencji Ojczyzny. Modlitwie przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Tuż potem odbyła się niecodzienna uroczystość nadania państwowych odznaczeń, które przekazał podsekretarz stanu w kancelarii prezydenta RP – Wojciech Kolarski

Miejsce nie jest przypadkowe, bo właśnie w tym kościele, zwanym solidarnościowym, odprawiane były – i są do dzisiaj w każdy pierwszy czwartek miesiąca – słynne „Msze św. za Ojczyznę”. Uczestniczył w nich m. in. bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

CZYTAJ DALEJ

Wypatrzeni przez Maryję - Dzień Życia Konsekrowanego na Jasnej Górze

2023-02-02 10:05

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Adobe Stock

Jasna Góra to dla wielu osób konsekrowanych miejsce ich powołania, dziękczynienia i zawierzenia swej służby Bogu na wzór Maryi. W obchodzony dziś Światowy Dzień Życia Konsekrowanego także tutaj trwa modlitwa pielgrzymów za siostry, ojców, braci i świeckich żyjących według rad ewangelicznych.

- Mamy w sercu Kościoła, na jego zapleczu takie osoby, które poświęcają swoje życie. Nie zakładają domów, nie robią kariery, żyją w czystości, ubóstwie i pokorze, ale podejmują wiele dzieł miłosierdzia i są takimi prostymi osobami, ale z wielkim duchowym zapleczem - tak o osobach konsekrowanych mówił w rozmowie z @JasnaGóraNews bp Andrzej Przybylski delegat Komisji Episkopatu Polski ds. powołań.

CZYTAJ DALEJ

Kielce: 1,5 procenta podatku cegiełką na dzieła miłosierdzia Caritas kieleckiej

2023-02-03 20:07

[ TEMATY ]

Caritas

Kielce

podatek

Caritas

Caritas kielecka zachęca do przekazania 1,5 % w rozliczeniu rocznym za 2022 rok, co zostanie spożytkowane na dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Z pomocy organizacji w skali roku korzysta ok. 35 tys. osób.

Caritas kielecka prowadzi w diecezji 75 placówek dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych, kobiet dotkniętych przemocą domową oraz dla osób bezdomnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję