Reklama

Edytorial

edytorial

Mordowanie naszej cywilizacji

Niedziela Ogólnopolska 7/2015, str. 3

[ TEMATY ]

edytorial

Bożena Sztajner

POSŁUCHAJ WERSJĘ AUDIO

Usłyszeliśmy ostatnio bardzo ostre słowa abp. Henryka Hosera SAC. Powiedział, że Polacy zdradzili Jana Pawła II, gdyż praktyka duszpasterska dotycząca małżeństwa i rodziny „nie poszła za jego głosem, a nawet nie zapoznała się z jego nauczaniem”. W wywiadzie dla KAI abp Hoser zwrócił uwagę na coraz trudniejszą sytuację rodziny w Europie. Z tekstów teoretyków gender wynika, że światem rządzi satysfakcja seksualna. Skwapliwie lansowany w mediach genderyzm to walka z konstruktywnymi strukturami społecznymi, określanymi jako stereotypy, a przede wszystkim z tradycyjną rodziną – ostrzega abp Hoser. Zanika świadomość, czym jest sakrament małżeństwa. W konsekwencji w Polsce rozpada się już ok. 30 proc. małżeństw i tendencja jest wzrostowa. Groźne skutki przynosi też propaganda rozpętana przeciw rodzinom wielodzietnym, uważanym za patologię, nawet wykpiwanym w kabaretach. Natomiast na portalach internetowych i w tabloidach celebrytów żyjących w patologicznych związkach kreuje się na wielkie gwiazdy i współczesnych bohaterów.

– Ratyfikacja Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej to fakt smutny sam z siebie, gdyż wprowadza złe prawo, które rodzi zabłąkanych ludzi – powiedział z kolei abp Stanisław Gądecki.

Zdecydowanie przeciwko konwencji wypowiedział się poseł niezrzeszony Zbigniew Girzyński. – Poprzez tę konwencję bierzemy udział w mordowaniu naszej cywilizacji – stwierdził.

Przytoczyłam te srogie oceny w związku z ostatnim skandalicznym głosowaniem w Sejmie RP, po którym jeszcze się nie otrząsnęliśmy. 6 lutego 2015 r. uchwalono ustawę, która pozwala prezydentowi RP na ratyfikację Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczniu przemocy. W gruncie rzeczy dokument ten prowadzi do antychrześcijańskiej rewolucji kulturowej, której efektem ma być zmiana definicji płci i przymus wprowadzenia legalizacji jednopłciowych związków partnerskich. – Przyjęcie konwencji to obyczajowe tsunami na gruncie szkolnym – ocenia poseł Sławomir Kłosowski. Jego zdaniem, konwencja uruchomi inicjatywy, które będą zagrażać naszej cywilizacji. W konkrecie wygląda to tak, że z dnia na dzień dziecko może być przebierane i utwierdzane w przekonaniu, że chłopiec jest dziewczynką, a dziewczynka – chłopcem. A to niesie nieobliczalne skutki, prowadzące do zacierania ról kobiecych i męskich.

Reklama

Zdecydowany sprzeciw wobec konwencji wyraziło 4 lutego 2015 r. w specjalnym oświadczeniu prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zaznaczają, że „wiąże ona zjawisko przemocy z tradycją, kulturą, religią i rodziną, a nie z błędami czy słabościami konkretnych ludzi”. Zwracają uwagę, że konwencja nie dąży do zwalczania realnych przyczyn przemocy, którymi są: alkoholizm, coraz szersze upowszechnianie brutalnej przemocy i pornografii w kulturze masowej, a jej założenia wynikają ze skrajnej neomarksistowskiej ideologii gender.

Trzeba też zauważyć, że to wszystko dzieje się w Roku św. Jana Pawła II – „Papieża, który dokonał przewrotu kopernikańskiego w etyce seksualnej, opartej na miłości i wzajemnej odpowiedzialności, koncepcji innowacyjnego duszpasterstwa rodziny oraz nowoczesnego feminizmu, akcentującego wyjątkowość i prawdziwą podmiotowość kobiet”! – czytamy w oświadczeniu prezydium KEP.

2015-02-10 14:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Odświeżyć” bohaterów

Bohater, który nie szczędził życia dla Ojczyzny, mjr Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, napisał: „Nie jesteśmy żadną bandą, tak jak nas nazywają zdrajcy i wyrodni synowie naszej Ojczyzny. Chcemy, by Polska rządzona była przez Polaków oddanych sprawie i wybranych przez cały Naród, a ludzi takich mamy, którzy i słowa głośno nie mogą powiedzieć, bo UB wraz z kliką oficerów sowieckich czuwa. Dlatego też wypowiedzieliśmy walkę na śmierć i życie tym, którzy za pieniądze, ordery lub stanowiska z rąk sowieckich, mordują najlepszych Polaków domagających się wolności i sprawiedliwości”.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Elbląg: święto seminarium oraz zebranie oddziału Polskiego Towarzystwa Teologicznego

2022-12-08 19:31

[ TEMATY ]

seminarium

Towarzystwo Teologiczne

Elbląg

WSD w Częstochowie

Msza święta, wykład, prezentacja najnowszego numeru „Studiów Elbląskich” złożyły się na obchody uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - święta patronalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Z wydarzeniem związane zostało także zebranie elbląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Teologicznego.

W wygłoszonej podczas Mszy św. homilii bp Jacek Jezierski przypomniał, że rozumienie prawdy o Niepokalanym Poczęciu Maryi dojrzewało w Kościele przez stulecia. - Na Wschodzie w wieku VII, a na Zachodzi około IX w. zaczęto w liturgii obchodzić święto Poczęcia Maryi. Używano wobec Niej różnych określeń: niepokalana, cała święta, nieskażona żadnym grzechem – mówił kaznodzieja. Zauważył też, że w Kościele zachodnim wieków średnich dominowała Augustyńska myśl o grzechu pierworodnym i jego skutkach. Wybitni teologowie: Bernard z Clairvaux, Anzelm z Aosty, Piotr Lombard, Tomasz z Akwinu, Bonawentura, czy też Antoni z Padwy nie mogli pogodzić się z wyjątkowym statusem Maryi, z Jej niepokalanym poczęciem. – Przełomowa była tu myśl franciszkanina Dunsa Szkota († 1308), który uczył, że Maryja została odkupiona uprzednio, przed poczęciem. Bóg uczynił Ją sprawiedliwą i świętą ze względu na Jej przewidziane Boże macierzyństwo, na macierzyństwo wobec Odkupiciela – wskazał bp Jezierski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję