Reklama

Dar Jasnej Góry dla „Niedzieli”

Niedziela Ogólnopolska 7/2015, str. 67

Bożena Sztajner / Niedziela

W związku z jubileuszem 90-lecia powstania Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, który przypada w 2016 r., z inicjatywy Zakonu Ojców Paulinów w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze odprawiana jest Msza św. w intencji naszego tygodnika. Pierwszej Eucharystii, sprawowanej 7 lutego br., przewodniczył o. Mariusz Tabulski OSPPE, definitor generalny Zakonu Ojców Paulinów. Mszę św. koncelebrowali m.in.: ks. Jacek Molka i ks. Mariusz Frukacz, redaktorzy „Niedzieli”, oraz ks. Mariusz Foltyński, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Częstochowskiej, i ks. Robert Grohs, moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka Archidiecezji Częstochowskiej i publicysta „Niedzieli”. W pierwsze soboty miesiąca Krucjata od czterech lat modli się na Jasnej Górze.

Pierwsze soboty miesiąca dedykowane są Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, a w przypadku sobotnich Mszy św. celebrowanych na Jasnej Górze – również Matce Bożej Królowej Polski, czego symbolem jest wyeksponowana zawsze przy ołtarzu biało-czerwona flaga naszej Ojczyzny.

O. Arnoldowi Chrapkowskiemu OSPPE, generałowi Zakonu Paulinów, oraz o. Marianowi Waligórze OSPPE, przeorowi Jasnej Góry, całym sercem dziękujemy za ten duchowy dar. Wszystkich chętnych do uczestnictwa w comiesięcznej jasnogórskiej Mszy św. w intencji dzieł „Niedzieli”, jej pracowników oraz Czytelników, zapraszamy na Jasną Górę na następną Eucharystię 7 marca br. – w kolejną pierwszą sobotę miesiąca.

2015-02-10 14:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: zmarł ojciec abp. S. Szewczuka

2022-12-06 11:39

[ TEMATY ]

abp. S. Szewczuk

Wikipedia/Longin Wawrynkiewicz

Arcybiskup Światosław Szewczuk

Arcybiskup Światosław Szewczuk

W wieku 79 lat zmarł 5 grudnia po ciężkiej chorobie Jurij Szewczuk – ojciec arcybiskupa większego kijowsko-halickiego Swiatosława, głowy Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK). Wiadomość tę przekazała 6 bm. służba prasowa arcybiskupstwa. Wyraziła jednocześnie kondolencje i współczucie swemu zwierzchnikowi i jego bratu Wsewołodowi i całej rodzinie Szewczuków.

Jurij Szewczuk pochodził z ziemi stanisławowskiej (od 1962 – Iwanofrankowsk), był urzędnikiem państwowym, pracował na kolei. Jego rodzina była bardzo związana z UKGK, który w latach sowieckich został zdelegalizowany i musiał działać w podziemiu, a jego wyznawców siłą wcielono do Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, tych zaś, którzy z tym się nie zgadzali, surowo prześladowano.

CZYTAJ DALEJ

Skromniejsza zbiórka żywności

2022-12-06 15:55

archiwum Caritas AK

Zbiórkę żywności zorganizował m.in. Parafialny Zespół Caritas parafii św. Katarzyny w Nowym Targu

Zbiórkę żywności zorganizował m.in. Parafialny Zespół Caritas parafii św. Katarzyny w Nowym Targu

    W prawie 60 sklepach na terenie archidiecezji krakowskiej w piątek i sobotę 2 i 3 grudnia odbyła się przedświąteczna zbiórka żywności organizowana przez Caritas.

    Przeprowadzali ją wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas i Zespołów Charytatywnych przy pomocy młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję