Reklama

Niedziela Sandomierska

25 lat janowskiej „Trójki”

Niedziela sandomierska 7/2015, str. 7

[ TEMATY ]

szkoła

Andrzej Bucior

Publiczna Szkoła Podstawowa w Janowie Lubelskim 28 stycznia obchodziła jubileusz 25-lecia istnienia. Uroczystości rozpoczęto Mszą św. sprawowaną w kościele św. Jadwigi Królowej pod przewodnictwem ks. Jacka Staszaka. W homilii ks. Staszak podkreślił wielką rolę szkoły w wychowaniu młodego pokolenia.

Dalsze uroczystości odbyły się w budynku szkoły. – Obecnie jest to jedyna Szkoła Podstawowa w Janowie. Pozostałe z powodu zmniejszającej się liczby dzieci zostały zlikwidowane. Nie mniej jednak nasza szkoła po dziś dzień przez wielu nazywana jest „Trójką” – podkreśla Krystyna Ćwiek – dyrektor placówki. Pośród wielu przybyłych gości byli przedstawiciele władz miasta i powiatu, dyrektorzy szkół, wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie, emerytowani nauczyciele, pracownicy oraz pierwszy dyrektor szkoły Zygmunt Tylus. Jubileusz był także okazją do podziękowania wszystkim, którzy tworzyli i tworzą obecnie szkołę. Jubileusz zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów. Artyści ukazali 25-letnią historię szkoły w bardzo oryginalny sposób. W przygotowanym przez nauczycieli i uczniów przedstawieniu zaprezentowano najważniejsze wydarzenia z historii placówki, do których niewątpliwie można zaliczyć: rok 1989 – rozpoczęcie nauki w szkole, rok 1992 – nadanie szkole imienia Jana Zamoyskiego, oraz stworzenie w szkole oddziałów integracyjnych.

2015-02-12 13:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czarnek: dbajmy o autorytet rodziny, szkoły i Kościoła

Dbajmy o autorytet rodziny, szkoły i Kościoła, bo są środowiska ludzi, jakieś grupy, które trudnią się zawodowo podważaniem autorytetów - powiedział we wtorek w Warszawie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Czarnek był we wtorek gościem II Ogólnopolskiego Kongresu "Wychowanie trwa wiecznie".

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

[ TEMATY ]

zmarły

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Urodził się 30 listopada 1989 r. w Lublinie. Święcenia prezbiteratu otrzymał 7 czerwca 2014 r. w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

„Jasna Góra 640 lat. Misterium trwania” - jutro spotkanie w Sali Papieskiej

2022-11-28 20:22

[ TEMATY ]

Jasna Góra

bł. kard. Stefan Wyszyński

pl.wikipedia.org

Kard. Stefan Wyszyński

Kard. Stefan Wyszyński

Siedemdziesiąt lat minie 29 listopada od podania wiadomości o wyniesieniu przez papieża Piusa XII prymasa Polski abp. Stefana Wyszyńskiego do godności kardynała w 1952 r. Ten dzień został wybrany na spotkanie pt. „Jasna Góra 640 lat. Misterium trwania”. Rozpocznie się ono we wtorek o godz. 18.30 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze.

Tytuł spotkania został zaczerpnięty z listu Prymasa Wyszyńskiego do pisarza Jana Dobraczyńskiego, którego błogosławiony poprosił o napisanie książki na Jubileusz 600-lecia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję