Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Byłeś prawdziwą Bombą talentów!

Pożegnaliśmy 4 lutego śp. ks. Tomasza Witolda Bombę, proboszcza parafii Świętej Trójcy w Komarowie, dziekana dekanatu Tyszowce, duszpasterza ludzi pracy i wieloletniego redaktora odpowiedzialnego „Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej”.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w tamtejszej świątyni pod przewodnictwem bp. Mariana Rojka. Był też obecny bp Mariusz Leszczyński. Kazanie wygłosił ks. Edmund Boryca z archidiecezji lubelskiej, w którym sparafrazował fragment trenu Jana Kochanowskiego pytając: „Dlaczego tak wiele ubyło nagłym zniknieniem Twoim, Księże Tomaszu?”: – Wielkieś nam pustki uczynił w domu naszym, w Kościele, w kapłaństwie, w Komarowie. Wielkieś nam pustki uczynił tym zniknieniem swoim, tak nagłym i nieoczekiwanym. Pełno nas, a jakoby nikogo nie było. Jedną duszą tak wiele ubyło. Księże Tomku, czy widzisz łzy spływające z naszych oczu, czy słyszysz mocne bicie naszych serc? Tylko żałość człowieka ujmuje, bo jedną Twoją duszą tak wiele ubyło. (…) Byłeś kapłanem zdolnym. Bóg dał Ci wiele talentów, z których korzystał cały Kościół. Mamy nadzieję, że dzięki temu „nie umierasz cały”. Księże Tomku proszę, nie obrażaj się na mnie, ale Twoje nazwisko Bomba współgra ze zdolnościami, które zgromadził w Twoim sercu Pan Bóg. Byłeś prawdziwą bombą talentów, bombą energii. Najpierw z mocą pięknie głosiłeś słowo Boże przez wiele lat. Zapisałeś się w naszej pamięci jako ktoś, kto kochał posługę głoszenia słowa Bożego.

Reklama

Śp. ks. Tomasza żegnało wielu księży, ministranci, członkowie NSZZ „Solidarność”, parafianie, ale także dyrektor Katolickiego Radia Zamość i redaktor odpowiedzialny „Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej” ks. Krystian Bordzań: – „Czołem bezrobociu!”. Tak za każdym razem witał się z pracownikami Katolickiego Radia Zamość ks. Tomasz Bomba, kiedy odwiedzał ich w redakcji. Dzisiaj wszyscy jednym głosem możemy powiedzieć: „Czołem Księże Tomku!”.

Chcemy Ci podziękować przede wszystkim za to, że wielokrotnie potwierdzałeś, jak bliskie są Ci media diecezjalne zarówno Katolickie Radio Zamość jak i „Niedziela Zamojsko-Lubaczowska”. To dzięki Twoim staraniom mogliśmy transmitować nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami Zamościa, a później nabożeństwa fatimskie z tutejszego kościoła. Mogliśmy poznawać znakomite postacie, które dzieliły się na naszej antenie swoim świadectwem wiary. Poprzez swoją służbę i oddanie wszystkiego Bogu pokazywałeś, że to „praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy”.

Jeszcze nie tak dawno, bo w ubiegły czwartek wziąłeś udział w nagraniu radiowym dotyczącym przywrócenia pamięci o bitwie pod Komarowem. Chciałeś, by żywa pozostała pamięć o tych konkretnych ludziach, którzy do tego doprowadzili. Wyraziłeś im wdzięczność na odwagę i umiłowanie małej Ojczyzny, jaką jest Komarów. Reportaż wkrótce będzie można wysłuchać na antenie naszej diecezjalnej rozgłośni.

W rozmowie z dziennikarzami Katolickiego Radia Zamość wyraziłeś też radość z poznania w tutejszej parafii tak wielu świętych ludzi, którym jak sam przyznałeś niejednokrotnie nie dorastałeś do pięt. Cieszyłeś się, że w tej świątyni codziennie odmawiamy jest Różaniec i że tak wielu ludzi uwierzyło, że Różaniec jest dla nich ratunkiem. Twoja szczerość i zaangażowanie, oddanie się w pełni Bogu i Pani Fatimskiej z pewnością niejednemu z tutaj obecnych przypomni, że warto czynić dobrze i mówić o tym zarówno w radiu, na łamach prasy, ale też wszędzie tam, gdzie żyjemy. Księże Tomaszu, dziękujemy za wszystko, a pamięć o Tobie pozostanie w naszych sercach!

2015-02-12 13:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Aktualizacja: Zmarł wieloletni proboszcz i dziekan skoczowski ks. prałat Alojzy Zuber. Publikujemy jego wspomnienia

[ TEMATY ]

kapłan

pogrzeb

prałat

Monika Jaworska

Ks. prałat Alojzy Zuber

Ks. prałat Alojzy Zuber

Zmarł emerytowany ks. prałat Alojzy Zuber – wieloletni proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie i kustosz sanktuarium św Jana Sarkandra na Kaplicówce, a także dziekan dekanatu skoczowskiego. Ks. prałat Alojzy Zuber przyjmował papieża Jana Pawła II w maju 1995 roku na skoczowskiej Kaplicówce.

W ostatnim czasie przebywał na emeryturze w Domu Sióstr Sercanek w Kamesznicy. Zachorował na koronawirusa Covid-19...

CZYTAJ DALEJ

Legnica: ingres bp. Andrzeja Siemieniewskiego do katedry legnickiej

2021-09-20 15:09

[ TEMATY ]

bp Andrzej Siemieniewski

Niedziela Legnicka

W Legnicy odbył się w poniedziałek ingres bp. Andrzeja Siemieniewskiego do tamtejszej katedry. - Abyśmy wszyscy stawali się świątynią Boga i mężnymi świadkami Jego miłości do ludzi – mówił w homilii nowy biskup legnicki, cytując słowa wypowiedziane 25 lat temu w Legnicy przez papieża Jana Pawła II. W uroczystości wzięli udział liczni biskupi, na czele z nuncjuszem apostolskim w Polsce abp. Salvatore Pennacchio.

W uroczystej liturgii obok abp. Salvatore Pennacchio wzięli udział liczni biskupi, m.in. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, bp Tadeusz Lityński, biskup diecezji zielonogórsko – gorzowskiej, bp Marek Mendyk, biskup diecezji świdnickiej, bp Wolfgang Ipolt, biskup diecezjalny Görlitz oraz bp Włodzimierz Juszczak, biskup eparchii wrocławsko – gdańskiej Kościoła greckokatolickiego. Liturgię koncelebrowali liczni duchowni głównie z terenu metropolii wrocławskiej. Wzięli w niej udział również duchowni Kościołów chrześcijańskich m.in. bp Waldemar Pytel, biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w RP a także przedstawiciele Kościoła Prawosławnego.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: propozycja Państwowej Komisji zostanie przeanalizowana i przedstawiona Stolicy Apostolskiej

2021-09-20 15:03

[ TEMATY ]

pedofilia

Konferencja Episkopatu Polski

Adobe.Stock.pl

Propozycja Państwowej Komisji dotycząca powołania wspólnego zespołu do zbadania akt kościelnych zostanie poważnie potraktowana i przeanalizowana, ale też przedstawiona Stolicy Apostolskiej - powiedział w poniedziałek kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży ks. Piotr Studnicki.

Być może w trakcie wizyty Ad Limina będzie okazja, by zająć się tą kwestią - dodał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję