Reklama

Spotkanie ze świadkiem cierpiącego Chrystusa św. Janem Pawłem II

2015-03-23 19:25

s. Maria Goretti Nowak ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
Niedziela Ogólnopolska 13/2015, str. 15

Ks. Wojciech Miszewski

2 kwietnia br., w Światowym Roku Życia Konsekrowanego, przypada 10. rocznica śmierci świętego Polaka Jana Pawła II. Z tej okazji postanowiłam napisać krótkie wspomnienie o spotkaniu ze św. Janem Pawłem II 16 stycznia 2005 r.

W tym dniu, w prywatnej kaplicy papieskiej na Watykanie, uczestniczyłam we Mszy św., która była wielką łaską i darem.

Byłam głęboko wzruszona promieniującą świętością Papieża, który błogosławił swą dłonią i miłosiernym gestem. Po Mszy św. znalazłam się u stóp Ojca Świętego. Wtedy powiedziałam mu wiersz o krzyżu:

Reklama

Z Panem Jezusem niech Cię krzyż łączy,
bo krzyż to klejnot świętości;
dla każdej duszy z Niego się sączy
najdroższy nektar miłości.
Krzyż Cię nie zwiedzie, krzyż nie omyli,
bo krzyż prowadzi do niebios bram.
Ty bądźże święty...
lecz w każdej chwili ukrzyżowany.
I nigdy o swej woli
nie zstąp z krzyża swojego.
A gdy na krzyżu bardzo zaboli,
pomyśl, kto Cię przybił do niego.
I czekaj w cichości,
aż przyjdzie Boski Oblubieniec,
On Ci zamieni krzyż na radości,
a ciernie na rajski wieniec.

Ojciec Święty za ten wiersz dał mi piękny perłowy różaniec, na którym do dzisiaj modlę się codziennie. Potem uczynił mi znak krzyża na czole i pogłaskał po policzku. Z głębokim wzruszeniem złożyłam Ojcu Świętemu wyrazy uznania za to, co uczynił dla całego Kościoła powszechnego, dla naszego narodu i dla każdej osoby. Budowałam się postawą cierpiącego Papieża, który mimo choroby i cierpienia wypełniał gorliwie swoje zadania wypływające z Ewangelii. Oby to świadectwo życia konsekrowanego obudziło w sercach młodych ludzi pragnienie pójścia za Chrystusem!

O to się modli z całego serca

s. Maria Goretti Nowak ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości

Reklama

PKW podało wyniki wyborów do Sejmu ze 100 proc. komisji

2019-10-14 19:16

wpolityce.pl

W niedzielnych wyborach do Sejmu PiS uzyskał 43,59 proc. głosów, Koalicja Obywatelska - 27,40 proc., SLD - 12,56 proc., PSL - 8,55 proc., a Konfederacja - 6,81 proc – podała Państwowa Komisja Wyborcza.

Screen TVP Info

PKW poinformowała, że komisje okręgowe będą teraz ustalać wyniki wyborów w okręgach. Około godziny 20 ogłoszone zostaną oficjalne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu.

Jak mówił przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz, w niedzielnych wyborach do Sejmu na wszystkie listy kandydatów na posłów oddano łącznie 18 470 710 ważnych głosów.

Na PiS zagłosowało 8 051 935 osób, czyli 43,59 proc. Z kolei na Koalicję Obywatelską oddano 5 060 355 głosów, co stanowi 27,40 proc.

Komitet wyborczy SLD skupiający również Wiosnę i Lewicą Razem zdobył 2 319 946 głosów, czyli 12,56 proc. Na komitet wyborczy PSL oddano 1 578 523 głosy, co stanowi 8,55 proc. Piąte miejsce zajęła Konfederacja, na którą oddano 1 256 953 głosy, co daje im wynik 6,81 proc.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Watykan: nowy szef służb bezpieczeństwa

2019-10-15 12:46

st (KAI) / Watykan

Ojciec Święty mianował dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa i Obrony Cywilnej Gubernatoratu Państwa Watykańskiego oraz inspektorem generalnym Korpusu Żandarmerii dr. inż. Gianlucą Gauzzi Broccolettiego, dotyczczasowego zastępcę dyrektora i zastępcą dowódcy tej jednostki– podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Włodzimierz Rędzioch

Dr inż. Gianluca Gauzzi Broccoletti urodził się w Gubbio w Umbrii we Włoszech, 3 czerwca 1974 roku. Ukończył studia na kierunku bezpieczeństwa i inżynierii bezpieczeństwa na uniwersytecie „La Sapienza” w Rzymie. Jest żonaty i ma dwoje dzieci. W 1995 r. podjął pracę w Korpusu Żandarmerii. Od 1999 r. był odpowiedzialny za projektowanie i rozwój infrastruktury sieci i technologii bezpieczeństwa Państwa Watykańskiego oraz bezpieczeństwa cybernetycznego.

W 2010 r. został przeniesiony do Centrum Operacyjnego Bezpieczeństwa, stopniowo podejmując nowe obowiązki, a w 2017 roku został jego kierownikiem, zaś w 2018 zastępcą dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa i Obrony Cywilnej Gubernatoratu Państwa Watykańskiego i zastępcą dowódcy Korpusu Żandarmerii. Na przestrzeni lat nawiązał relacje zaufania z poszczególnymi sekretariatami osobistymi Ojca Świętego, najwyższymi Władzami Gubernatoratu Państwa Watykańskiego oraz Sekretariatu Stanu, gdzie konieczna była kompetencja i profesjonalizm w dochodzeniach o charakterze poufnym.

Towarzyszył Ojcu Świętemu w licznych podróżach apostolskich i wizytach duszpasterskich we Włoszech i w świecie. Pełnił także służbę koordynacyjną podczas letnich pobytów św. Jana Pawła II i papieża-seniora Benedykta XVI poza Watykanem, oraz pełnił funkcję zastępcy dowódcy oddziału Castel Gandolfo podczas letniego pobytu tam papieża Benedykta XVI. Należał do osób odpowiedzialnych za zarządzanie bezpieczeństwem technologicznym podczas konklawe w 2005 i 2013 roku.

Był delegowany w różnych okolicznościach przez Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa i Obrony Cywilnej Gubernatoratu Państwa Watykańskiego na spotkania z władzami Rzymu i różnymi siłami policyjnymi dotyczącymi tak zwanych wielkich wydarzeń, kiedy przewidywana była obecność Ojca Świętego. Uczestniczył w licznych kursach, seminariach i stażach z udziałem różnych włoskich i międzynarodowych sił policyjnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem