Reklama

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Różnokolorowe koperty, które trafiają codziennie na redakcyjne biurka, a ostatnio coraz częściej e-maile, są świadectwem głębokiego zaufania, jakim darzą nas Czytelnicy. Dzieląc się na łamach niektórymi listami z redakcyjnej poczty, pragniemy, aby „Niedziela” była owocem zbiorowej mądrości redakcji i Czytelników.

Od Bożeny z Toronto

W imieniu naszym, Polek o imieniu Bożena, przebywających na emigracji w Toronto i w okolicach, pragnę poinformować o naszej 3-letniej już tradycji, którą pielęgnujemy w Toronto, w polskiej parafii św. Kazimierza przy 156 Roncesvalles Ave, prowadzonej przez Księży Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – naszych duszpasterzy i naszego ojca proboszcza Jacka Nosowicza OMI. 13 marca my, Bożeny, mamy tu swoją dziękczynną Eucharystię imieninową celebrowaną, podczas której dziękujemy Bogu za zdrowie, błogosławieństwo i wszelkie otrzymane łaski, a także prosimy o dalsze na kolejny rok oraz o opiekę Matki Bożej, naszej Jasnogórskiej Królowej.

Bożena to tutaj dość popularne – słowiańskie i swojsko brzmiące – imię żeńskie, które pochodzi z Czech, gdzie znaczyło „błogosławieństwo” od słów „Bóg” lub „bogaty”.

Reklama

Z Chrystusowym pozdrowieniem w imieniu Bożen, solenizantek z Toronto, z życzeniami i pozdrowieniami dla „Niedzieli” i dla polskich solenizantek, które noszą imiona: Bożena i Krystyna –

Bożena Senkowska-Żukowska z Toronto

Wiele błędów popełniłem

Piszę ten list, mając na uwadze często zapomniane wartości, jakie trzeba szanować w dzisiejszym świecie. Czytając „Niedzielę” nr 49 (7 grudnia 2014 r.), ponownie umocniłem swoje przekonania i wiarę. Na str. 56 znalazłem sporą część swojego świadectwa, które nadal jest aktualne. Jestem już w innym zakładzie karnym, gdzie podjąłem naukę i pracuję, co umożliwia mi spłatę zadłużenia i w części zadośćuczynienie osobie poszkodowanej.

Reklama

Ja nadal muszę się wiele nauczyć, gdyż jestem tylko człowiekiem, ale staram się coraz bardziej, a im bardziej poznaję, tym bardziej zbliżam się do Boga. Wiele błędów popełniłem, ale staram się je naprawić i im bardziej się staram, tym bardziej mi to wychodzi. Jestem tylko narzędziem w ręku Boga i to On wie, co jest dla mnie dobre. Wierzę, że On ma plan, swój plan dla mojego dobra.

Bardzo dziękuję za pamięć o moim świadectwie i przypomnienie mi, że idę właściwą drogą.

Marcin z ZK

2015-03-23 19:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież przyjął na audiencji dwóch Polaków-nuncjuszy

Ojciec Święty przyjął dziś na poszczególnych audiencjach kilku biskupów w tym dwóch Polaków-nuncjuszy: arcybiskupa Waldemara Stanisława Sommertaga, nuncjusza apostolskiego w Nikaragui oraz arcybiskupa Andrzeja Józwowicza, nuncjusza apostolskiego w Iranie – poinformowało watykańskie Biuro Prasowe.

Ponadto Ojciec Święty przyjął także arcybiskupa archidiecezji Matki Bożej w Moskwie Paolo Pezzi FSCB oraz nuncjusza apostolskiego w Demokratycznej Republice Konga, arcybiskupa Ettore Balestrero. Tradycyjnie watykańskie Biuro Prasowe nie informuje o poruszanych w tych rozmowach tematach.

CZYTAJ DALEJ

Włochy: w niedzielę beatyfikacja Jana Fornasiniego – kapłana, męczennika II wojny światowej

2021-09-24 12:25

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Jan Fornasini

pl.wikipedia.org

Giovanni Fornasini

Giovanni Fornasini

W niedzielę 26 września w bazylice katedralnej św. Petroniusza w Bolonii prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro ogłosi błogosławionym Jana Fornasiniego – pochodzącego z tych stron kapłana, który zginął jako męczennik pod koniec 1944 roku. Miał wówczas zaledwie 29 lat, z których jedynie 3 przeżył w stanie duchownym. Ze względu na jego zaangażowanie na rzecz ofiar wojny nazywano go "aniołem z Marzabotto".

Przedstawiamy krótki życiorys Jana Fornasiniego:

CZYTAJ DALEJ

Bp Bryl: chcemy, aby św. Józef opiekował się nami

2021-09-25 20:35

[ TEMATY ]

św. Józef

wikipedia.org

Pragniemy, aby w tym trudnym z różnych względów czasie, św. Józef opiekował się nami. Chcemy go zaprosić do naszego życia osobistego, naszych rodzin, Ojczyzny i Kościoła w Polsce - napisał biskup kaliski Damian Bryl w liście pasterskim skierowanym do diecezjan przed Zawierzeniem Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi, które odbędzie się 7 października.

W liście pasterskim ordynariusz diecezji kaliskiej napisał, że w środku pandemii papież Franciszek ogłosił 8 grudnia 2020 r. Rok Świętego Józefa. - Zmobilizowany tym zaproszeniem Ojca Świętego cały Kościół woła w tym czasie do Świętego Patrona. Wołamy w rodzinach, w parafiach, szczególnie 19. dnia każdego miesiąca, we wspólnotach, ale także w osobistych modlitwach. Szczególnym miejscem przyzywania wstawiennictwa św. Józefa jest nasze kaliskie, narodowe sanktuarium. Mimo trudnego czasu modli się w nim bardzo dużo osób z różnych stron naszej Ojczyzny – akcentuje bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję