Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Tydzień Biblijny w Milówce – przykład godny naśladowania

W przyszłą niedzielę, 19 kwietnia rozpocznie się 7. edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego w Kościele. Przez siedem dni poprzez różne inicjatywy podejmowane przez duszpasterzy i wspólnoty parafialne wierni będą zachęcani, by na co dzień częściej sięgać po lekturę Pisma Świętego

W tę ogólnopolską inicjatywę wpisuje się od lat na różne sposoby wiele wspólnot parafialnych naszej diecezji. Przykładem godnym naśladowania na tym polu może być parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce. Tam właśnie każdego roku tydzień poświęcony Biblii przygotowywany jest bardzo pieczołowicie przez poszczególne wspólnoty działające w parafii.

– Hasło tegorocznego, 7. Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego brzmi: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Narzędziem umożliwiającym nam nawrócenie się jest tron Miłosierdzia Bożego – sakrament spowiedzi świętej, dlatego tematy kolejnych dni Tygodnia Biblijnego związane będą z pięcioma warunkami dobrej spowiedzi – informują organizatorzy.

Tydzień z Pismem Świętym w Milówce zainauguruje w niedzielę 19 kwietnia występ parafialnego chóru. Na kolejne dni zaplanowano m.in. przedstawienie o rachunku sumienia przygotowane przez dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej. Podobną teatralną formułę będzie miała propozycja Ruchu Czystych Serc, który zaprezentuje mistyczną wizję Cataliny Rivas dotyczącą Mszy św. Ponadto modlitwy i rozważania odnośnie warunków dobrej spowiedzi będą prowadzić członkowie wspólnoty Mamre, Róż Różańcowych, Domowego Kościoła, a schola parafialna poprowadzi modlitwę uwielbienia.

Reklama

W trakcie Tygodnia Biblijnego będzie można sięgnąć do „duchowej apteczki” i wylosować dla siebie Słowo Boże, jak również zakupić Pismo Święte oraz inne książki o tematyce duchowej. – Kiedy po raz pierwszy organizowaliśmy obchody Tygodnia Biblijnego, jednym z pomysłów było wypisywanie krótkich cytatów z Pisma Świętego na karteczkach. Zastanawialiśmy się jak to nazwać; wśród wielu pomysłów wygrała nazwa: apteczka duchowa. Wygląda na to, że pomysł był trafiony, przez dwa lata obserwowaliśmy, jak znikają karteczki ze skrzynki umieszczonej pod chórem, jak niektórzy ludzie reagują na słowa, które znaleźli na wylosowanej kartce. Były nawet łzy – wyjaśniają organizatorzy Tygodnia Biblijnego w Milówce.

Inspiracją dla powstania Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego stał się Synod Biskupów, który obradował w październiku 2008 r. pod przewodnictwem Ojca Świętego Benedykta XVI, na temat: „Słowo Boże w życiu i misji Kościoła”. W ten sposób na nowo podjęto przemyślenia dotyczące Pisma Świętego i powstały konkretne propozycje duszpasterskie. Tygodnie Biblijne są odpowiedzią Kościoła w Polsce na papieskie postulaty.

2015-04-08 15:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Godzina Łaski

[ TEMATY ]

Niepokalana

8 grudnia

Karol Porwich/Niedziela

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia każdego roku od godz. 12:00 do 13:00 trwa Godzina Łaski.

O tej godzinie Maryja obiecuje morze łask i zachęca do modlitwy w kościele, a jeżeli to nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, pracy, tam, gdzie akurat przebywamy. To wezwanie do modlitwy nie tylko swoich i swojej rodziny intencjach, lecz także pokój na świecie, Kościół i nawrócenie grzeszników, a także do ofiary i pokuty.

CZYTAJ DALEJ

Strzegom. Realizują program duszpasterski

2022-12-08 21:37

[ TEMATY ]

Strzegom

ks. Piotr Sipiorski

ks. Mirosław Benedyk

Młodzież z księdzem Piotrem przed wejściem do sanktuarium św. Jacka

Młodzież z księdzem Piotrem przed wejściem do sanktuarium św. Jacka

Ks. dr Piotr Sipiorski, wikariusz strzegomskiej bazyliki, od zaledwie kilku miesięcy jest dekanalnym duszpasterzem młodzieży, a już odnalazł wspólny język z młodymi w sprawach wiary i Kościoła.

Ks. Piotr jest doświadczonym pedagogiem i katechetą. Jeszcze przed wstąpieniem do seminarium z powodzeniem pracował zawodowo jako nauczyciel w jednej z wałbrzyskich szkół. - Umiejętność nawiązywania kontaktów i relacji z dziećmi oraz młodzieżą sprawia, że i w pracy duszpasterskiej jest odrobinę łatwiej. Choć w dzisiejszych czasach praca nad wiarą młodych to wielkie wyzwanie nie tylko dla katechetów, ale przede wszystkim dla rodziców - mówi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję