Reklama

Niedziela Sandomierska

Oazowe spotkanie odpowiedzialnych

W dniu 21 marca odbył się w Lublinie na Sławinku wiosenny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych (DWDD). Uczestniczyli w nim przedstawiciele diecezji sandomierskiej, lubelskiej, radomskiej, siedleckiej i zamojsko-lubaczowskiej, które wchodzą w skład filii lubelskiej. Spotkanie rozpoczęło się jutrznią, po której nastąpiła konferencja ze świadectwami dotyczącymi realizacji powołania zarówno w życiu małżeńskim jak i w życiu konsekrowanym. Punktem centralnym spotkania była Eucharystia. W czasie homilii ks. Jarosław Kędra – moderator Ruchu Światło-Życie w diecezji zamojsko-lubaczowskiej dzielił się doświadczeniem powołania do kapłaństwa. Rozważaliśmy jak my, jako członkowie poszczególnych diakonii, możemy pomóc w rozeznawaniu powołania nie tylko stanowego, ale też powołania do pracy czy posługi w Ruchu – mówi Odpowiedzialna Diakonii modlitwy diecezji sandomierskiej Maria Gorycka. Po południu odbyły się spotkania poszczególnych diakonii, w których udział wzięli moderatorzy i odpowiedzialni. Naszą diecezję reprezentowało 15 osób, w tym kapłani, rodziny i młodzież.

2015-04-09 11:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wronki: abp Gądecki odwiedził więźniów i przekazał im słowa pocieszenia

[ TEMATY ]

spotkanie

PKWP

Ukaranie człowieka poprzez odizolowanie go, nie może mu odbierać wszelkiej nadziei – powiedział abp Stanisław Gądecki w jednym z największych w Polsce zakładów karnych. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski celebrował we Wronkach jubileusz miłosierdzia w więźniu.

W związku z kończącym się Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia biskupi archidiecezji poznańskiej odwiedzili więźniów, aby wraz z nimi celebrować Rok Święty. Abp Gądecki modlił się z osadzonymi w Zakładzie Karnym we Wronkach, bp Zdzisław Fortuniak – w Areszcie Śledczym dla kobiet w Lesznie, bp Grzegorz Balcerek w Areszcie Śledczym w Poznaniu, a bp Damian Bryl w Zakładzie Karnym w Rawiczu. Biskupi celebrowali msze św. w więziennych kaplicach, odwiedzili osadzonych w celach, spotkali się też ze strażnikami więziennymi.

CZYTAJ DALEJ

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

2022-12-01 12:30

[ TEMATY ]

Grecja

Krzysztof Kwaśniewicz/pl.wikipedia.org

Polski arcybiskup Jan Romeo Pawłowski został nuncjuszem apostolskim w Grecji. Papieską nominację ogłosiło dziś Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Abp Jan Romeo Pawłowski urodził się 23 listopada 1960 roku w Biskupcu (archidiecezja warmińska), jako pierwszy z czterech synów Stanisława i Magdaleny. W 1979 roku wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1985 roku z rąk kardynała Józefa Glempa. W latach 1985-1987 pracował jako wikariusz w parafii farnej w Bydgoszczy, pełniąc jednocześnie funkcję sekretarza ówczesnego wikariusza biskupiego dla Bydgoszczy biskupa Jana Wiktora Nowaka. W latach 1987–1991 przebywał w Rzymie, gdzie odbył studia na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, uwieńczone doktoratem z prawa kanonicznego. W tym samym czasie w odbył studia specjalistyczne w Papieskiej Akademii Kościelnej, przygotowujące do pracy w placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Abp Grysa zawierzył swoja posługę nuncjusza apostolskiego na Madagaskarze Matce Bożej

2022-12-02 18:55

[ TEMATY ]

Jasna Góra

nuncjusz

Madagaskar

BPJG

Abp Tomasz Grysa

Abp Tomasz Grysa

By powierzyć Matce Bożej swoją nową misję nuncjusza apostolskiego na Madagaskarze i delegata apostolskiego na Komorach na Jasną Górę przyjechał abp Tomasz Grysa. - Proszę Maryję, aby na tej nowej drodze była moja Przewodniczką. Jasna Góra jest zawsze dla mnie punktem odniesienia, tu kiedyś też pieszo pielgrzymowałem – powiedział abp Grysa.

Decyzją papieża Franciszka duchowny będzie teraz pełnił posługę nuncjusza apostolskiego na Madagaskarze i delegata apostolskiego na wyspach Komorach i wyspie Reunion. Dotychczas posługiwał w papieskich przedstawicielstwach, m.in. w Rosji, Indiach, Belgii, Brazylii, Meksyku, w stałej misji przy ONZ, a także w Izraelu i Palestynie. Pochodzi z Poznania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję