Reklama

Drogi do świętości

Pielgrzymka trwa, czyli co po 79. Pielgrzymce Akademickiej na Jasną Górę

Niedziela Ogólnopolska 19/2015, str. 52-53

[ TEMATY ]

Niedziela Młodych

START

Piątek, 24 kwietnia 2015 r.

20.30 Nabożeństwo maryjne. Często przyjeżdżamy przed obraz Matki Bożej z prośbami, a przydałoby się pochylić się nad tym, kim była Maryja. Zwykłą kobietą, niczym nie różniła się od innych ludzi, a została Matką Boga Żywego (Ela).

21.00 Apel Jasnogórski.

21.30 Droga Krzyżowa. W trakcie Drogi Krzyżowej studenci nieśli Krzyż, będący kopią Krzyża – symbolu Światowych Dni Młodzieży, oraz zapalone pochodnie. Droga Krzyżowa przypomniała nam, że nasze zbawienie wzięło początek na Krzyżu (Ula, DA Częstochowa).

Sobota, 25 kwietnia 2015 r.

8.30 Dzięki porannej rejestracji mogłam porozmawiać ze studentami z 30 ośrodków duszpasterskich z Polski. Mamy miłe wspomnienia (Paulina, DA Częstochowa).

10.00 Animacja muzyczna. Ta animacja pozwoliła nam doświadczyć uczucia, które pojawia się, gdy głos, wbrew wszelkim fizjologicznym prawom, przestaje wydobywać się z krtani, a zaczyna płynąć z serca (Katarzyna i Martyna, DA Koszalin).

10.20 Konferencja wrowadzająca ks. Piotra Pawlukiewicza. Nie powinno się wywyższać z powodu wiary w Boga, a raczej żyć nią i pokazywać bliskość z Bogiem (Łukasz z Częstochowy).

11.30 Wykład dla mężczyzn pt. „O duchowości mężczyzn” ks. prof. dr. hab. Adama Rybickiego. Mnie najbardziej poruszyła interpretacja aktu stworzenia, który opiera się na rozdzielaniu nieba od ziemi, mórz od lądów, aż wreszcie niewiasty od mężczyzny po to, aby te odrębne rzeczywistości mogły się ze sobą spotkać (Michał z Wrocławia).

11.30 Wykład dla kobiet pt. „O duchowości kobiet” s. Małgorzaty Chmielewskiej. Kobieta musi znać swoją wartość, akceptować siebie. Nie może przyjmować wzorców podawanych w czasopismach (Ania z Częstochowy).

13.00-15.00 Czas wolny.

14.00 Wykład dla profesorów prowadzony przez prof. zw dr hab. n. med. Jadwigę Jośko-Ochojską nt. „Kat w domu – o molestowaniu moralnym w rodzinie”.

Reklama

15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Każde „Jezu, ufam Tobie” i „Miej miłosierdzie dla nas i całego świata” było płynącym z głębi serca wezwaniem studentów wyrażającym głęboką ufność i zawierzenie Bożej Miłości, dającej prawdziwe uzdrowienie (Michalina z Łodzi).

15.45 Wykład ks. Marka Dziewieckiego. Gdy naśladujemy Bożą Miłość, to nie potrzebujemy reanimacji. Natomiast krzywda zaczyna się wtedy, gdy szukamy szczęścia tam, gdzie go znaleźć nie można (Agnieszka z Łodzi).

16.45 Pielgrzymka na Jasną Górę. Procesja ta była przede wszystkim wielkim świadectwem wiary dowodzącym, że środowisko akademickie z całej Polski wciąż z odwagą przyznaje się publicznie do Jezusa Chrystusa (Staś z Częstochowy). W trakcie przemarszu słońce oświetlało naszą drogę, co jeszcze bardziej napawało moje serce radością i skłaniało do modlitwy (Karolina z Krakowa).

18.30 Msza św.

20.00 Posiłek. Kolację dla studentów pielgrzymujących na Jasną Górę przygotowali: tygodnik „Niedziela” – ok. 1400 porcji grochówki, Caritas – kilkadziesiąt litrów herbaty, piekarnia „Jędryka” – ponad 2000 kajzerek (Kasia z Częstochowy). Mimo ogromnej liczby oczekujących kolejka posuwała się sprawnie i wszyscy mogli najeść się do syta, by później przeżyć nocne czuwanie (Marta z Łodzi).

21.00 Apel Jasnogórski. Abp Marek Jędraszewski przypomniał o niebezpieczeństwie ideologii gender, nierozerwalności małżeństwa i jak ważną rolę w życiu Kościoła spełnia rodzina (Ewa i Jakub z Lublina).

22.00 Czuwanie.

Niedziela, 26 kwietnia 2015 r.

9.00 Msza św.

STOP? Nie! Nie ma stop. Pielgrzymka trwa.

2015-05-05 14:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przyjedź na 18-stkę

Na lednickich polach spotykamy się 7 czerwca.

W tym roku zabierz ze sobą:

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Wizyta papieska już przynosi owoce zmiany w Sudanie Południowym

2023-02-04 17:01

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Wizyta papieska już przynosi owoce zmiany w Sudanie Południowym. Prezydent tego pogrążonego w krwawym konflikcie kraju zapowiedział w czasie spotkania z Franciszkiem nowy etap dialogu pokojowego, który będzie kontynuowany w Rzymie. W dniu przybycia papieża ogłosił też amnestię dla ponad 70 więźniów.

Jak podkreśla odpowiedzialny we Wspólnocie św. Idziego za relacje międzynarodowe, Mauro Garofalo, już widać owoce wizyty papieskiej w Sudanie Południowym. To właśnie ta organizacja pośredniczyła w rozmowach prowadzących do porozumienia z 2018 r. kończącego otwartą wojnę domową. Obecna zapowiedź prezydenta oznacza, że do procesu pokojowego na nowo zostaną zaproszone grupy, które nie przyjęły ówczesnych postanowień. Kraj bowiem do tej pory nie znalazł demokratycznych i w pełni pokojowych sposobów rozwiązywania swoich problemów wewnętrznych – podkreśla Garofalo. W wielu regionach panuje przemoc, a pierwsze wolne wybory zostały odłożone o dwa lata na rok 2024. Ale obecność papieża, arcybiskupa Canterbury oraz moderatora Kościoła Szkocji zwraca uwagę na potrzebę porozumienia i odnawia motywacje do podejmowania odpowiednich starań – zauważa przedstawiciel Wspólnoty św. Idziego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję