Reklama

Niedziela Legnicka

Zaproszenie na Kongres Rodzin

Niedziela legnicka 19/2015, str. 1

[ TEMATY ]

rodzina

kongres

geralt/PIXABAY

Umiłowani Diecezjanie!
Drodzy siostry i bracia!

Rodzina jest podstawową komórką, w której powstaje i jest kształtowane życie ludzkie. Dziś jest ona zagrożona, dlatego „trzeba podjąć każdy wysiłek, ażeby zorganizować i rozwinąć duszpasterstwo rodzin, troszcząc się o tę pierwszoplanową dziedzinę w przekonaniu, że przyszłość ewangelizacji zależy w wielkiej mierze od «Kościoła domowego»” (św. Jan Paweł II, adhortacja apostolska „Familiaris consortio”, 65). W naszej diecezji przez różne dzieła cały czas rozwijamy działalność duszpasterstwa rodzin. Jednym z nich jest 3. Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej, który odbędzie się w sobotę 16 maja 2015 r. w naszym sanktuarium maryjnym w Krzeszowie.

Reklama

Do kongresu przygotowujemy się już od kilku miesięcy m.in. przez czytanie specjalnie przygotowanych katechez, organizację sesji naukowych poświęconych małżeństwu i rodzinie czy też korzystanie z programu przygotowanego na obchody 8. Światowego Spotkania Rodzin w Filadelfii. Punktem kulminacyjnym podjętych przygotowań będzie spotkanie małżeństw i rodzin z diecezji legnickiej w Krzeszowie. Centralnym wydarzeniem tego dnia będzie Eucharystia. Na zakończenie ponowimy akt oddania Matce Bożej Łaskawej małżeństw i rodzin z naszej diecezji. Będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, a wybrane rodziny dadzą świadectwo. Nie zabraknie czasu na spotkania podczas pikniku rodzin na placu przed bazyliką czy posłuchania muzyki w wykonaniu orkiestry górniczej z Lubina i zespołu muzycznego „Turnioki” z Podhala. Ta kongresowa sobota ma stać się świętem życia małżeńskiego i rodzinnego oraz okazją do wyrażenia naszej miłości do tej formy życia.

Zapraszam rodziny i małżeństwa naszej diecezji wraz z duszpasterzami do udziału w kongresie. Zachęcam do zorganizowania w tym dniu pielgrzymek autokarowych do Krzeszowa, by każdy chętny ze wspólnot parafialnych miał okazję wziąć udział w tym wydarzeniu. Niech nie zabraknie dzieci i młodzieży, którzy będą mieli okazję dostrzec, jaką wielką wartość mają małżeństwo i rodzina. Z wielką radością oczekuję wszystkich w Krzeszowie.

Z pasterskim błogosławieństwem.

2015-05-07 14:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: jutro rozpoczyna się Kongres Młodzieży Polonijnej

[ TEMATY ]

Polonia

kongres

Aleteia Image Partners / Foter / Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

Ponad 350 osób z całego świata weźmie udział w pierwszym światowym Kongresie Młodzieży Polonijnej. Rozpoczynające się jutro w Warszawie, trzydniowe spotkanie odbędzie się tuż przed Dniami w Diecezjach. Tuż po nich młodzi Polacy z zagranicy wraz ze swymi duszpasterzami udadzą się na wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Celem Kongresu jest pierwsze w historii spotkanie młodzieży mającej polskie korzenie z całego świata. Kongres będzie miał charakter formacyjno-warsztatowy. Wypełnią go prelekcje na temat problemów, osiągnięć i wyzwań dotyczących polonijnej młodzieży i gromadzących ją duszpasterstw oraz ośrodków polskiej kultury.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczyna się trzydniowy egzamin ósmoklasisty

2022-05-24 07:02

[ TEMATY ]

egzamin

egzamin ósmoklasisty

ks. Waldemar Wesołowski

Dla ponad 502,6 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z 12,6 tys. szkół w kraju we wtorek pisemnym egzaminem z języka polskiego rozpocznie się trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.

Do egzaminu ósmoklasisty przystąpi w tym roku także ok. 7,1 tys. uczniów będących obywatelami Ukrainy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję