Reklama

Kraków Skałka

Wielka modlitwa za Ojczyznę

Niedziela Ogólnopolska 20/2015, str. 9

Tadeusz Warczak

Jak co roku, Episkopat Polski, zakony, stowarzyszenia i bractwa, a także przedstawiciele krakowskich wyższych uczelni i tysiące mieszkańców Krakowa przeszli w procesji ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Wawelu na Skałkę, gdzie modlono się w intencjach Ojczyzny.

10 maja w procesji, oprócz relikwii św. Stanisława, niesione były relikwie polskich świętych i błogosławionych, m.in. św. Wojciecha, św. Jana Pawła II, św. s. Faustyny, św. Szymona z Lipnicy, św. Jadwigi Królowej i wielu innych. Procesja w tym roku miała wyjątkowy, jubileuszowy charakter. Przed 50 laty abp Karol Wojtyła w czasie uroczystości na Skałce koronował cudowny obraz Matki Bożej od Wykupu Niewolników z krakowskiego kościoła św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, nad którym pieczę sprawują siostry prezentki. Cudowny obraz Matki Bożej Wolności niesiony był w procesji.

W tegorocznej procesji udział wzięli m.in. także ubrani w koszulki z logo ŚDM liderzy duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży oraz wolontariusze, którzy nieśli kopię Krzyża od ponad 30 lat pielgrzymującego z młodzieżą po świecie.

Przy polowym Ołtarzu Trzech Tysiącleci Eucharystię koncelebrowali przedstawiciele Episkopatu Polski pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego. Wiernych powitał kard. Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosił abp Józef Michalik z Przemyśla. Pomimo padającego deszczu skałeczną przestrzeń wypełniły tłumy wiernych.

Strony informacyjne przygotowano na podstawie doniesień korespondentów własnych, Radia Vaticana, KAI, BP KEP oraz RIRM.

2015-05-13 09:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Edykt w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

2022-11-26 14:00

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

s. Iwona Król

edykt

Kamil Krasowski

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński wydał edykt, zachęcający wiernych do przekazania jakichkolwiek dokumentów, pism, zdjęć, pamiątek lub wiadomości dotyczących Siostry M. Iwony Król. Publikujemy pełny tekst dokumentu.

Edykt Bpa Tadeusza Lityńskiego w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

CZYTAJ DALEJ

Ingres bp. Szymona Stułkowskiego do bazyliki katedralnej płockiej

2022-11-26 12:32

[ TEMATY ]

ingres

Płock

bp Szymon Stułkowski

PAP/Rafał Guz

W Płocku rozpoczęła się uroczysta Msza św. połączona z ingresem bp. Szymona Stułkowskiego do bazyliki katedralnej. Dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej, mianowany 22 października przez Ojca Świętego Franciszka biskupem płockim, kanonicznie objął obowiązki biskupa diecezjalnego 31 października.

Dzisiejsza uroczystość jest dniem liturgicznej inauguracji posługi nowego biskupa płockiego. Mszę św. transmituje TVP 3 Warszawa, Telewizja Trwam, Katolickie Radio Diecezji Płockiej na kanale YouTube (KRDP TV), na facebooku KRDP i na antenie radiowej.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Krajewski: bądźmy wszyscy bliżej tych, którzy śpią na ulicy

2022-11-26 16:05

[ TEMATY ]

kard. Krajewski

Urszula Buglewicz/Niedziela Lubelska

"Wczoraj pod kolumnadą Berniniego na placu św. Piotra zmarł bezdomny, także z powodu zimna. Papież pamięta o nim w modlitwie i pamięta o wszystkich, którzy są zmuszeni do życia bez domu" – zapewnia kard. Konrad Krajewski, papieski jałmużnik. W rozmowie z portalem Vatican News kardynał mówi o działalności charytatywnej w Watykanie i mieście Rzymie na rzecz ubogich. „Moją rolą jest opróżnienie konta charytatywnego Ojca Świętego” – zaznacza.

Bezdomny, który zmarł, częściowo z powodu zimna, pod kolumnadą na placu św. Piotra, był jednym z wielu ubogich wspomaganych przez Dykasterię ds. Posługi Miłosierdzia. Zaoferowano mu miejsce, gdzie mógłby spać w cieple, ale odrzucił tę propozycję i wybrał pozostanie na ulicy. Papież modli się za niego i za tych, którzy nie mają domu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję