Reklama

Biały Kruk nagrodzony

Uroczysta prezentacja najnowszej publikacji Białego Kruka „Polsko, uwierz w swoją wielkość” odbyła się 6 maja br. w auli Jana Pawła II przy łagiewnickim sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W trakcie spotkania nastąpiło wręczenie Nagrody „Bez światło-cienia…”, którą krakowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy wyróżnił wydawnictwo Biały Kruk. Laudację wygłosił prof. Janusz Kawecki. Podkreślił szczególną rolę publikacji Białego Kruka: w albumach i książkach przedstawiane są tematy bardzo ważne dla naszej formacji religijnej i patriotycznej, wydawnictwa te przekazują prawdę o przeszłości, inspirują do myślenia o teraźniejszości i przyszłości, mobilizują do aktywności, pobudzają do twórczego myślenia w sprawach wspólnoty wiary i narodu. Biały Kruk wypracował formułę przekazania czytelnikowi ważnych treści za pośrednictwem słowa i obrazu. Prof. Kawecki zwrócił również uwagę na dobór wyjątkowych autorów, wśród nich Adama Bujaka.

„Wydawnictwu Biały Kruk, wydawcom, autorom, redaktorom, współpracownikom, którzy wierni radykalizmowi ewangelicznemu, mając: «tak za tak – nie za nie, bez światło-cienia», w sposób edytorsko doskonały budzą sumienia i pamięć polskiego narodu, wskazują autorytety, przypominając słowa Cypriana Kamila Norwida, że: «Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek»…” – list gratulacyjny odczytała prezes krakowskiego oddziału KSD Ewa Skwarczyńska, która poprosiła, aby okolicznościową statuetkę wręczył prezesowi i twórcy Białego Kruka obecny na spotkaniu kard. Stanisław Dziwisz – współautor prezentowanej publikacji. – Nie przypuszczałem, że na nasz temat można wypowiedzieć tak wiele dobrych słów – mówił wzruszony Leszek Sosnowski, dziennikarz, fotografik i wydawca w jednej osobie, zauważając, że na co dzień wydawnictwo nie myśli o nagrodach, a raczej zmaga się z trudnościami. Podziękował za wyróżnienie i docenienie pracy Białego Kruka.

2015-05-13 10:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Papież: przemoc względem kobiet nie bierze się znikąd

2022-11-26 15:00

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Aby skutecznie zwalczyć plagę przemocy względem kobiet nie wystarczą wyspecjalizowane organy czy działania represyjne. Potrzeba jedności i współpracy przede wszystkim w dziedzinie prewencji – mówił Papież na audiencji dla przedstawicieli włoskiej policji, którzy specjalizują się w zwalczaniu przemocy względem kobiet. Podkreślił, że prewencja jest niezwykle ważna, bo ten rodzaj przemocy wynika często z postaw kulturowych, głęboko zakorzenionej mentalności i uprzedzeń.

Papież zwrócił też uwagę na czynniki, które sprzyjają przemocy względem kobiet. Są to z jednej strony hedonistyczny styl życia, a z drugiej – kryzys gospodarczy i społeczny.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Bp Adam Bałabuch - Kościół nie jest on zamknięty na nikogo

2022-11-26 17:45

[ TEMATY ]

adwent

bp Adam Bałabuch

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Bp Adam Bałabuch poświęcił wieniec adwentowy

Bp Adam Bałabuch poświęcił wieniec adwentowy

- Wielość grzechów popełnianych przez ludzi Kościoła zdaje się zaprzeczać prawdzie, że jest on święty – mówił bp Adam Bałabuch podczas uroczystych Nieszporów rozpoczynających nowy rok liturgiczny i duszpasterski.

Przewodniczący wieczornej liturgii, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej, w sobotę 26 listopada pobłogosławił wieniec i zapalił na nim pierwszą świecę, przypominając, że jesteśmy ludźmi oczekiwania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję