Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Jesteś w potrzebie – zadzwoń

W dominikańskiej parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów w Korbielowie działa modlitewna grupa szybkiego reagowania. Jej działanie uruchamia SMS od ks. proboszcza Krzysztofa Ruszla OP, którego treścią jest prośba o modlitwę w konkretnej sprawie lub za konkretną osobę. Może skorzystać każdy, kto tylko czuje taką potrzebę. Wystarczy wysłać SMS na numer: 796-137-140

Niedziela bielsko-żywiecka 20/2015, str. 6

[ TEMATY ]

rozmowa

MR

A wszystko zaczęło się od ogłoszenia...

A wszystko zaczęło się od ogłoszenia...

MARIUSZ RZYMEK: – Kiedy w Księdza parafii powstała modlitewna grupa szybkiego reagowania?

KS. KRZYSZTOF RUSZEL: – To jest owoc rekolekcji dla księży, które prowadziłem u nas w klasztorze w listopadzie 2014 r. Akurat wtedy natchnęło mnie, żeby taką grupę powołać i to natchnienie wprowadziłem w czyn. Na ogłoszeniach parafialnych poprosiłem ludzi, aby zaangażowali się w tę inicjatywę, na co pozytywnie odpowiedziało 14 osób z Korbielowa i Krzyżowej. Teraz więc, jak tylko dostaję SMS z prośbą o modlitwę, to od razu przesyłam go do nich i zaczynamy modlitwę – każdy w miejscu, w którym się w danej chwili znajduje.

– Czy jest wypracowany jakiś „szablon” tego modlitewnego wsparcia?

– Nie, każdy modli się indywidualnie i to taką modlitwą, jaką sam wybiera. Również czas, jaki ktoś na to przeznacza, jest jego indywidualną sprawą. Ja daję tylko intencję do modlitwy, a cała reszta zależy od moich współpracowników.

– Czy co jakiś czas spotykacie się wspólnie w kościele na jakimś spotkaniu formacyjnym?

– Nie, gdyż są to osoby, które często się spotykają, więc takich dodatkowych spotkań nie organizujemy.

Reklama

– Jak często spływają do Księdza intencje modlitewne?

– Tu nie ma reguły. Jest tak, że np. przez cały tydzień nie pojawia się żadna intencja modlitewna, a innym razem dzień po dniu pojawiają się kolejne.

– O co najczęściej proszą ludzie w tych intencjach?

– O zdrowie, wyciągnięcie bliskich z nałogów i o wygaśnięcie małżeńskich konfliktów. To są takie klasyczne problemy, w których trzeba ludzi wspierać modlitwą.

– Kto częściej korzysta z Księdza inicjatywy: parafianie czy osoby z zewnątrz?

– Ciężko powiedzieć, bo tych ludzi w większości zupełnie nie znam. Jest tak, że dostaję z anonimowego dla mnie telefonu prośbę i na tym to się kończy. Co najwyżej odpisuję osobie, która mi przesłała intencję, że przekazałem ją dalej. Nic więcej nie robię. To jest zupełnie anonimowe, więc każdy może poprosić o wsparcie nawet w najbardziej wstydliwej dla siebie sytuacji.

– Jak ludzie kontaktują się z Księdzem?

– Na stronie internetowej parafii jest podany mój numer telefonu, a także e-mail, więc łatwo się ze mną skontaktować.

2015-05-14 13:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wystawa „Taniec Słońca – setna rocznica objawień"

[ TEMATY ]

wywiad

rozmowa

O. EUGENIUSZ GRZYWACZ

Minęło sto lat od objawień Matki Bożej w Fatimie. W klasztorze w Hebdowie, możemy rozważać ten czas i zobaczyć jak został zapisany przez artystów, którzy na wystawie „Taniec Słońca – setna rocznica objawień” dzielą się przemyśleniami i przeżyciami duchowymi

Z o. Eugeniuszem Grzywaczem SP historykiem sztuki i dyrektorem Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie k. Nowego Brzeska rozmawia Izabela Trelińska – malarka i pedagog

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący Episkopatu złożył kondolencje po trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-07 08:27

[ TEMATY ]

Turcja

PAP/EPA/REFIK TEKIN

Swoją modlitwą obejmuję wszystkich zmarłych i ich rodziny, a także poszkodowanych w tej katastrofie, zapewniając o mojej duchowej bliskości – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w kondolencjach po trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

Publikujemy pełny tekst kondolencji:

CZYTAJ DALEJ

83. rocznica zsyłki na Sybir [zaproszenie]

2023-02-07 19:49

ks. Łukasz Romańczuk

Wystawa "Golgota Wschodu"

Wystawa

10 lutego przypadnie 83. rocznica masowej zsyłki Polaków na Sybir. We Wrocławiu obchody tej rocznicy odbywać się będą w Sanktuarium „Golgoty Wschodu” przy ul. Wittiga.

Uroczystości zostały podzielone na III części. W pierwszej przewidziana jest Eucharystia, recytacja wierszy sybirackich, przemowy władz rządowych i samorządowych oraz wręczenie odznaczeń. W drugiej odśpiewany zostanie Hymn Narodowy, przewidziana jest modlitwa ekumeniczna, Apel Pamięci, salwa honorowa, a delegacje złożą wieńce. W trzeciej części zaplanowane jest zwiedzanie wystawy “Golgota Wschodu” oraz spotkanie integracyjne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję