Reklama

Niedziela Podlaska

Dni Dziękczynienia

W dniach 30 kwietnia – 1 maja w Siemiatyczach odbyły się Dni Dziękczynienia w rocznicę kanonizacji Jana Pawła II

Niedziela podlaska 20/2015, str. 4

[ TEMATY ]

dni

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Podczas koncertu „Abba, Ojcze” usłyszeć można było pieśni nawiązujące do św. Jana Pawła II

Podczas koncertu „Abba, Ojcze” usłyszeć można było pieśni nawiązujące
do św. Jana Pawła II

W czwartek 30 kwietnia w Siemiatyckim Ośrodku Kultury zorganizowano koncert „Abba, Ojcze” w wykonaniu Studia Piosenki i Chóru Pieśni Narodowej działających przy SOK oraz orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej. Usłyszeć można było znane pieśni, które każdemu przywodzą na myśl postać św. Jana Pawła II, jak i zupełnie nowe utwory nawiązujące do tej wspaniałej postaci. Po zakończeniu części muzycznej podsumowano konkurs plastyczny „Rodzina”. Do konkursu zgłoszono 119 prac, których autorami byli uczniowie siemiatyckich szkół. Komisja w składzie: ks. Piotr Wójcik, Jolanta Sidorowicz, dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, oraz Renata Prokopiak, instruktor SOK, autorom najlepszych prac przyznała 12 równorzędnych nagród.

Ks. Stanisław Ulaczyk wystąpił z prelekcją „Rodzina w nauczaniu Jana Pawła II”. W swoim wystąpieniu zachęcał do lektury adhortacji apostolskiej św. Jana Pawła II o zadaniach rodziny chrześcijańskiej w świecie współczesnym.

W trakcie uroczystości można było oglądać wystawę fotografii „Jan Paweł II – Apostoł Pokoju”. Na wystawie przygotowanej przez Katolickie Centrum Kultury w Krakowie zgromadzono niepowtarzalne zdjęcia, których autorami są papieski fotograf Arturo Mari oraz Koreańczyk Baik Nam Sik. Otwarto też wystawę prac konkursowych dzieci i młodzieży. Na wystawie zaprezentowano nie tylko prace nagrodzone w konkursie „Rodzina”, ale także te, które nie zdobyły nagrody, a zdaniem organizatorów konkursu zasługują na chwilę uwagi i refleksji.

Dalsze uroczystości w ramach Dni Dziękczynienia w rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II odbyły 1 maja. Mieszkańcy, przedstawiciele duchowieństwa, władz, instytucji zakładów pracy i stowarzyszeń złożyli kwiaty przy pomniku św. Jana Pawła II. W kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odprawiono Mszę św., której przewodniczył bp Tadeusz Pikus. Zwracając się do zebranych, Ksiądz Biskup wyraził uznanie za pamięć i wdzięczność, jaką kierujemy do Boga za życie, za świadectwo i posługę apostolską św. Jana Pawła II. Św. Jan Paweł II był niezwykłym świadkiem naszych czasów.

Reklama

Po Eucharystii wierni wysłuchali koncertu „Dla Ciebie, Ojcze”. Podczas koncertu wystąpili: Izabela Kiryluk – sopran, Adam Bańkowski – bas, Urszula Kadłubowska – obój, Michał Kopyciński – organy, Łukasz Kraujutowicz – organy. Starannie dobrane utwory połączone były z projekcją krótkich filmów, na których alumni V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie odczytywali fragmenty przemówień św. Jana Pawła II. Podobnie jak podczas kameralnych spotkań z muzyką organową cały koncert można było oglądać na dużym ekranie. Obsługą projekcji zajął się Jarosław Kasperuk.

Organizatorami uroczystości byli ks. Stanisław Ulaczyk i burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz. W ich imieniu wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania, duchowieństwu i mieszkańcom uczestniczącym w spotkaniach dziękowała dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury Jolanta Sidorowicz.

Dni Dziękczynienia w rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II zakończył Apel maryjny.

2015-05-14 13:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Światowy Dzień Młodzieży i 8. Marsz dla Życia i Rodziny w Legnicy

[ TEMATY ]

dni młodych

dni

Ks. Waldemar Wesołowski

Niedziela Palmowa, była kolejną okazją do spotkania modlitewnego młodzieży diecezji legnickiej. Odbyło się ono w Legnicy, najpierw w Katedrze, a następnie po przemarszu ulicami miasta w legnickiej parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

[ TEMATY ]

zmarły

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Urodził się 30 listopada 1989 r. w Lublinie. Święcenia prezbiteratu otrzymał 7 czerwca 2014 r. w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Siostry Nazaretanki wspominają założycielkę swojego Zgromadzenia

2022-11-26 12:05

[ TEMATY ]

nazaretanki

Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek

Na 25 listopada przypada liturgiczne wspomnienie Franciszki Siedliskiej (błogosławionej Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza) , założycielki Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek, także patronki wielu instytucji prowadzonych przez Zakon. (szkoły, przedszkola, świetlice). 2022 rok to także 180 lat od narodzin Franciszki Siedliskiej i 120 od śmierci. Oba zdarzenia przypadały na listopad.

W związku z tym ważnym dla Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek dniem w oficjalnych social mediach zgromadzenia pojawiły się specjalne życzenia od Siostry Przełożonej Prowincjalnej Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek, Prowincji Warszawskiej Wiesławy Hyzińskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję