Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź

Łódź Wielkiego Połowu

Niedziela łódzka 20/2015, str. 3

[ TEMATY ]

forum

Piotr Drzewiecki

Młodzi słuchali świadectw

Młodzi słuchali świadectw

W majowy weekend odbyło się II Ogólnopolskie Forum Młodych Sióstr Służebniczek. W tym roku spotkanie skupione było wokół trzech aspektów miłości: Boga, bliźniego i samego siebie.

Każdego dnia ponad 140 uczestników spotkania z całej Polski poznawało różne aspekty miłości. Był czas na modlitwę, Eucharystię, integrację, świadectwa, a także zwiedzanie Łodzi oraz grę miejską. Podczas wieczoru miłosierdzia młodzi mieli czas na przemyślenia, a także sakrament pokuty. Przeszli łódzkimi śladami św. Faustyny od Parku Wenecja po archikatedrę. Uczestniczyli w grze miejskiej „Wielki połów”, podczas której rozwiązywali rożne zadania związane z obecnością świętych i błogosławionych. Odbyli spotkania z przedstawicielkami zgromadzeń zakonnych i z wdowami konsekrowanymi. Odwiedzili Dom Pomocy Społecznej oraz Muzeum na Radogoszczu. Podczas pobytu w Łodzi rozdawali przechodniom zdrapki ewangelizacyjne z cytatami słów bł. Edmunda Bojanowskiego. Gościem specjalnym Forum był dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia, który opowiedział o pracy z dziećmi i młodzieżą w Afryce oraz o swoim doświadczeniu wiary.

Eucharystia kończąca Forum została odprawiona dokładnie w 165. rocznicę założenia zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanego Poczęcia ze Starej Wsi. Z tej okazji siostry dokonały uroczystego wprowadzenia relikwii bł. Edmunda Bojanowskiego do kaplicy św. Krzysztofa u Księży Jezuitów. Już dziś siostry myślą o przyszłorocznej edycji Forum, która będzie bezpośrednim przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

2015-05-14 13:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Europejskie Forum Młodych – Częstochowa 2014

Niedziela częstochowska 30/2014, str. 5

[ TEMATY ]

młodzi

forum

Magdalena Niebudek

Pamiętacie „Rio in Częstochowa”? Rok temu nasze miasto gościło młodych ludzi z różnych stron świata, by mogli w łączności z Papieżem Franciszkiem i swoimi rówieśnikami modlić się podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: nie można ukarać nieżyjącego już sprawcy, ale trzeba pomóc osobom, które skrzywdził

2022-11-28 10:02

[ TEMATY ]

ks. Piotr Studnicki

Episkopat News

Ks. Piotr Studnicki

Ks. Piotr Studnicki

Delegaci diecezji bielsko-żywieckiej, koszalińsko-kołobrzeskiej oraz pelplińskiej proszą o kontakt osoby, które zostały skrzywdzone przez ks. Eugeniusza Surgenta. Komunikaty w tej sprawie zostały odczytane w parafiach, w których niegdyś posługiwał duchowny na terenie tych trzech diecezji.

– Ogrom krzywdy wyrządzonej przez ks. Eugeniusza Surgenta szokuje i przeraża, ale tym bardziej w tym momencie powinniśmy myśleć o osobach skrzywdzonych. Sprawca już nie żyje, nie można przeprowadzić procesu karnego, ale pokrzywdzeni przez niego do dziś noszą w sobie bolesne skutki jego przestępstw. Należy im pomóc. Dlatego ważna jest inicjatywa diecezji, na terenie których duchowny przed laty pracował i odczytanie w parafiach, w których posługiwał ks. Surgent komunikatów skierowanych do skrzywdzonych – podkreśla ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Szef NATO: wysyłamy sygnał, że jesteśmy gotowi bronić każdego centymetra kwadratowego Sojuszu

2022-11-29 10:16

mrallen/Fotolia.com

Kraje NATO zwiększają swoje zdolności bojowe, co wysyła jasny sygnał, że jesteśmy gotowi bronić każdego centymetra kwadratowego terytorium Sojuszu - powiedział sekretarz generalny Jens Stoltenberg we wtorek na konferencji zorganizowanej przez instytut Aspen i German Marshall Fund w Bukareszcie.

We wtorek w stolicy Rumunii rozpoczyna się posiedzenie ministrów spraw zagranicznych Sojuszu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję