Reklama

Adwent Bożego Miłosierdzia w parafii archikatedralnej

Niedziela częstochowska 6/2003

W grudniu ub. r. w parafii archikatedralnej rozpoczął się roczny Adwent Bożego Miłosierdzia przed nawiedzeniem Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w archikatedrze, które będzie miało miejsce w dniach 28-30 listopada 2003 r. Czas oczekiwania na to wydarzenie wypełniony będzie modlitwą, pokutą i apostolskim działaniem. Proboszcz parafii Świętej Rodziny ks. prał. Marian Duda przedstawił parafianom 10-punktowy program duszpasterski oczekiwania na nawiedzenie Obrazu Miłosierdzia - "10 przykazań miłosierdzia", z których wiele jest już dziś realizowanych.
1. Koronka do Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem kapłana, prowadzona w kaplicy adoracji przez parafialną Wspólnotę Miłosierdzia Bożego - codziennie o godz. 15.00. Do modlitwy Koronki dołączony jest post o chlebie i wodzie w każdy piątek.
2. Adoracja przed Najświętszym Sakramentem i Obrazem Miłosierdzia Bożego, animowana przez Diakonię Ewangelizacyjną parafii archikatedralnej: trzeci piątek miesiąca, godz. 19.00 - młodzież, godz. 20.00 - Wspólnota Miłosierdzia Bożego i Caritas, godz. 21.00 - Akcja Katolicka, godz. 22.00 - siostry i księża, godz. 23.00 - Żywy Różaniec, godz. 24.00 - Msza św.
3. Procesja ewangelizacyjna z Krzyżem Katedralnym do poszczególnych części parafii, aby przeżyć tam Apel Miłosiernego Jezusa: piątki Wielkiego Postu, godz. 18.00 i w okresie wielkanocnym, godz. 19.00.
4. "Ognisko Miłosierdzia" - nabożeństwo ewangelizacyjne przy obrazie Jezusa Miłosiernego w każdej większej posesji na terenie parafii. Gospodarz "Ogniska Miłosierdzia" zaprasza sąsiadów do siebie, gdzie ma miejsce liturgia domowa oraz poświęcenie i przekazanie w darze obrazków Jezusa Miłosiernego oraz tekstu Koronki do Miłosierdzia Bożego rodzinom, które jeszcze ich nie mają. Praktyczna nauka odmawiania Koronki - II piątek miesiąca, godz. 19.00.
5. Msza św. oraz modlitwy wstawiennicze o uzdrowienie duszy i ciała pod przewodnictwem ks. dr. Włodzimierza Cyrana - II sobota miesiąca, godz. 18.00.
6. Wspólne czytanie i rozważanie Pisma Świętego pod przewodnictwem ks. dr. Włodzimierza Cyrana - III piątek miesiąca, godz. 17.00. Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.
7. Codzienny dyżur w konfesjonale w godz. 11.00-12.00 i 18.00-19.00 w oczekiwaniu na wiernych, którzy chcą przeżyć spowiedź dogłębnie, zwłaszcza spowiedź generalną z całego życia czy też tych, których Jezus Miłosierny obdarzy szczególną łaską nawrócenia.
8. Nowenna dziewięciu kolejnych piątków poprzedzających nawiedzenie Obrazu, począwszy od 26 września do 21 listopada 2003 r. - uroczysta Msza św. z homilią o godz. 18.00.
9. Rekolekcje ewangelizacyjne o Miłosierdziu Bożym w dniach 23-27 listopada 2003 r.
10. Rozwijanie wyobraźni miłosierdzia przez wzmożenie akcji charytatywnej w parafii, rozbudowanie parafialnej Caritas oraz pomoc międzysąsiedzką, zwłaszcza wobec osób starszych, chorych i zaniedbanych dzieci. W ramach tego punktu zorganizowano w parafii Świętej Rodziny składanie darów w naturze w czasie niedzielnych Mszy św. - kosz dla najbardziej potrzebujących.
Wierni parafii Świętej Rodziny wraz ze swymi duszpasterzami zawierzyli swe roczne przygotowania Pani Katedralnej, czczonej w łaskami słynącym wizerunku, Miłosiernej Ucieczce Grzeszników.
Przypominamy, że w parafii archikatedralnej od wielu lat działają: stołówka archikatedralna, Sekcja Caritas, Punkt Pomocy Pielęgniarskiej "Caritas", spotkania AA, Przychodnia Lekarska "Święta Rodzina".

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: „Proszę was, módlcie się, bo jestem trochę stary i trochę chory, ale nie bardzo”

2021-09-17 15:08

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Proszę was, módlcie się, bo jestem trochę stary i trochę chory, ale nie bardzo” – napisał papież Franciszek w liście do sędziwych księży z włoskiego regionu Lombardii. W miejscowości Caravaggio koło Bergamo, wraz ze swymi biskupami, także emerytami, wzięli oni udział w Dniu Braterstwa. Podczas specjalnej Mszy modlili się za kapłanów, którzy zmarli we Włoszech z powodu koronawirusa.

W liście do kapłanów seniorów Franciszek napisał, że „przeżywają fazę starości, która nie jest chorobą, ale przywilejem”. Wskazał, że jest to przywilej „bycia podobnym do Jezusa, który cierpi, i niesienia krzyża tak jak On”.

CZYTAJ DALEJ

Apel Jasnogórski z udziałem wiernych Archidiecezji Wrocławskiej

2021-09-17 21:52

ks. Łukasz Romańczuk

bp Jacek Kiciński

bp Jacek Kiciński

Dziś Apel Jasnogórski prowadzony był przez ks. bp. Jacka Kicińskiego 

Z racji Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej w kaplicy Cudownego Obrazu obecni byli kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy z terenu naszej archidiecezji. 

CZYTAJ DALEJ

Bp Bryl do ministrantów: żyjcie pięknie jak św. Stanisław Kostka

2021-09-18 12:27

[ TEMATY ]

ministrant

ministranci

Karol Porwich/Niedziela

- Chciałbym, aby ta pielgrzymka była mocnym poruszeniem i zaproszeniem do pięknego życia tak jak żył nasz dzisiejszy patron św. Stanisław Kostka - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas XIII Pielgrzymki Ministrantów Diecezji Kaliskiej do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, której towarzyszyły słowa „Nazwałem Was przyjaciółmi” (J 15, 15b).

W homilii celebrans prosił ministrantów, aby pomagali uczestnikom liturgii w pięknym spotkaniu z Panem Jezusem. - Służba liturgiczna jest po to, żeby służyć Panu Jezusowi. Bardzo chciałbym, żebyśmy mocno dbali, aby zawsze Pan Jezus był w centrum wszystkiego i żeby wszystko co robimy było dla Niego. Dbajcie o to, aby w taki sposób służyć przy ołtarzu, aby pomóc uczestnikom liturgii, a nie przeszkadzać – powiedział bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję