Reklama

Jezus Miłosierny w Redakcji "Niedzieli"

Niedziela częstochowska 6/2003

Każdy z pracowników "Niedzieli" dokonał osobistego zawierzenia Bożemu Miłosierdziu

Każdy z pracowników

Znakiem łączności z peregrynującym po świątyniach archidiecezji obrazem Jezusa Miłosiernego stała się dla środowiska Niedzieli uroczystość, jaka miała miejsce w Auli redakcji 24 stycznia, w dniu wspomnienia patrona dziennikarzy - św. Franciszka Salezego. Abp Stanisław Nowak poświęcił wizerunek Miłosiernego Jezusa wykonany przez artystę malarza Witolda Bulika, twórcę peregrynującej po archidiecezji ikony Jezusa Miłosiernego. Sam artysta wraz z żoną przybył tego dnia do Niedzieli, by wziąć udział w uroczystości i opowiedzieć o pracy studyjnej nad obrazem.
Ksiądz Arcybiskup zwracając się do pracowników redakcji zauważył, że miejsce to jest szczególnie upoważnione do obecności Miłosiernego Jezusa, gdyż "Niedziela daje ludziom nadzieję". "Niech Miłosierdzie Boże przenika, prześwietla pracowników Niedzieli - mówił Ksiądz Arcybiskup - by owoce ich pracy niosły w świat prawdę Ewangelii, pomogły ludziom docierać do prawdy, a także wspierały w codziennych trudnościach i troskach".
Po poświęceniu obrazu abp Stanisław Nowak odczytał akt zawierzenia redakcji Miłosierdziu Bożemu, a każdy z pracowników klęcząc przed obrazem, dokonał aktu osobistego zawierzenia słowami: "Jezu, ufam Tobie".
Redaktor naczelny Niedzieli - ks. inf. Ireneusz Skubiś dziękując Księdzu Arcybiskupowi za przybycie do redakcji w dniu święta dziennikarzy i poświęcenie obrazu Jezusa Miłosiernego, powiedział m.in. "Nic tak nie jest potrzebne współczesnemu światu, jak Boże Miłosierdzie. Obraz ten umieszczony zostanie w Auli naszej redakcji, w miejscu, gdzie codziennie odprawiane są Msze św. dla pracowników Niedzieli, byśmy mogli się tu modlić o miłosierdzie dla nas i całego świata".

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziurawa wiara

2021-08-31 12:08

Niedziela Ogólnopolska 36/2021, str. 23

[ TEMATY ]

wiara

bp Andrzej Przybylski

Karol Porwich/Niedziela

Warto, abyśmy wyszli z naszych własnych chat i dziur i oddali całkowite pierwszeństwo Jezusowi w Jego Słowie, Eucharystii i Kościele.

Włodzimierz Sołowiow opisywał kiedyś dziwną sektę, którą spotkał na wschodnich rubieżach Rosji. Nazwał tych ludzi „dziuromódlcami”. W niewielkich wspólnotach gromadzili się w swoich małych chatach, gdzie na głównej ścianie została wyżłobiona dziura, którą bogato zdobili. W ramach swojej pobożności spotykali się i modlili prostymi słowami: „Chato moja, dziuro moja, zbaw mnie!”. Każdy miał swoją chatę i swoją dziurę, nikt nie potrzebował żadnej wspólnej doktryny, liturgii, struktur ani większej wspólnoty wiary. Ta pogańska religia była wygodna dla wszystkich i całkowicie odpowiadała wrażliwości właścicieli dziury. Czy jednak była ona prawdziwą religią, czy tylko czarną dziurą potrzebną do zatopienia własnych potrzeb duchowych? Nie mamy wątpliwości, że to przykład na dość prymitywne i pogańskie traktowanie wiary. Olbrzymim nadużyciem byłoby porównywać ją z jakąkolwiek formą chrześcijaństwa. Warto jednak pomyśleć o mechanizmie rządzącym tą dziwną społecznością „dziuromódlców” i o tym, czy w nas też nie ma takich niebezpiecznych skłonności do znajdowania sobie własnej dziury w wierze albo do łatwego wpadania w dziury, które proponuje się nam w dzisiejszym świecie.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego

2021-09-21 14:18

[ TEMATY ]

sąd

Archidiecezja Warszawska

W poniedziałek w wieku 79 lat zmarł ksiądz Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego - poinformowało we wtorek biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Ksiądz Marian Rola zmarł w poniedziałek 20 września w wieku 79 lat - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie archidiecezji warszawskiej.

CZYTAJ DALEJ

Film animowany o św. Maksymilianie

2021-09-22 16:47

[ TEMATY ]

św. Maksymilian Kolbe

film animowany

Studio Filmów Rysunkowych

Postacie z filmu rysunkowego.

Postacie z filmu rysunkowego.

Powstaje film animowany o św. Maksymilianie.

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej razem z nowosądeckim Wydawnictwem Promyczek opracowuje film animowany o o. Kolbem pt. „Szalony Maks”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję