Reklama

W Domu Ojca

Niedziela częstochowska 6/2003

Powitanie abp Stanisława Nowaka

Powitanie abp Stanisława Nowaka

Być może trudno w to uwierzyć, ale aż 120 osób przyjęło zaproszenie do powrotu do Domu Ojca, którym przez trzy dni między świętami Bożego Narodzenia a sylwestrem stał się Olsztyn pod Częstochową. Przyjechali z różnych stron: z Częstochowy, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy.
Wspólnota Boga Ojca po raz szósty już organizowała rekolekcje w tym czasie. Sami bardzo przeżywamy i doświadczamy charyzmatu miłości Ojca i chcemy się nim dzielić, bo wiemy, że to jest Jego wolą. Tym razem zaprosiliśmy wszystkich właśnie do Domu. Przecież to w nim spotykają się dzieci! Przyjęliśmy formułę rozmów indywidualnych, bo cóż robi się, kiedy dawno nie widziane dziecko wraca? Rozmawia się, rozmawia, rozmawia... Kiedy ktoś taki wraca - pogubiony, zatroskany, pełen wstydu - chce być przytulonym, nie śmie oczekiwać przebaczenia, ale ma nadzieję... I nie zawodzi się. Wieczorna modlitwa w ramionach Ojca była odpowiedzią na te pragnienia. Ci, którzy brali w niej udział, mogli doświadczyć autentycznego ciepła i przebywania serce przy sercu z Tym, który wie. A miejscem, w którym dokonało się uzdrowienie, nie było nic innego jak Stół Eucharystii, bo czyż to nie stół jednoczy domowników?
O czym jeszcze napisać? Wydarzenie na miarę symbolu - Msza św. z udziałem abp. Stanisława Nowaka. Dzieci wracające do domu mogły dostąpić łaski spotkania się z Ojcem archidiecezji. Mogły słuchać Jego słów i umacniać się nimi.
Najlepszemu Ojcu niech będą dzięki, że raczył otworzyć przed nami swoje drzwi i przyjąć w swoich ramionach.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę, którą ci daje

2021-09-16 09:12

[ TEMATY ]

ksiądz

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

Hymnem do Ducha Świętego odśpiewanym w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczęły się doroczne rekolekcje dla księży diecezjalnych i zakonnych, którym w dniach 15 – 17 września przewodniczy abp Grzegorz Ryś. Pierwsze rozważanie rekolekcyjne zostało oparte o fragment ewangelii św. Marka (Mk. 1.1-8)

Przyglądając się postaci św. Marka, łódzki pasterz wskazał na trzech uczniów Jezusa, którzy byli mistrzami dla autora Ewangelii. – Trzech uczniów Jezusa Chrystusa: Barnaba, Piotr i Paweł przekazywali Markowi wiarę. Chcę dzisiejszego wieczoru zatrzymać się tylko na tym jak ten przekaz się dokonywał, bo to jest coś, w czym każdy z nas może się odnaleźć, ale potrzebujemy się odnaleźć razem – zauważył arcybiskup.

CZYTAJ DALEJ

Święty Cyprian

Niedziela Ogólnopolska 24/2007, str. 4-5

Adobe.Stock

Męczeństwo św. Cypriana. Menologion Bazylego II

Męczeństwo św. Cypriana. Menologion Bazylego II

Drodzy Bracia i Siostry!

CZYTAJ DALEJ

Wpatrując się w Prymasa

2021-09-17 08:16

[ TEMATY ]

Maryjne drogi kard. Wyszyńskiego

Wyszyński

pomnik Wyszyńskiego

Karol Porwich/Niedziela

Przebaczenie jest kluczem, który otwiera nasze serca i umysły, tego dowiadujemy się oglądając najnowszy film o kard. Wyszyńskim. „Niedziela” patronuje temu wyjątkowemu obrazowi.

Pracownicy i przyjaciele „Niedzieli” mieli niezwykłą możliwość wzięcia udziału w przedpremierowym seansie filmu, który zapowiada się jako kinowe objawienie tego roku. Na obraz braci Syków „Wyszyński – prawda czy przebaczenie” czekaliśmy wszyscy z wytęsknieniem; jest on zarazem oficjalną produkcją uroczystości beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz m. Róży Czackiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję