Reklama

Niedziela Łódzka

Silne małżeństwo to szczęśliwa rodzina

Niedziela łódzka 22/2015, str. 1

[ TEMATY ]

festyn

Dagmara Zalewska

Tłumy rodziców z dziećmi, wspólna zabawa podczas konkursów, koncert Małego Chóru Wielkich Serc, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy i harcerska grochówka – tak wyglądał festyn „Rodzina się bawi”, który odbył się w ramach Łódzkich Dni Rodziny.

Festyn zorganizowano po to, by dać szansę rodzinom po prostu pobyć razem i aktywnie spędzić czas. Zamiast siedzieć przed telewizorem lub odwiedzać kolejny wybudowany market, rodziny miały okazję spróbować swoich sił w przeciąganiu liny, chodzeniu na szczudłach, w bitwie na poduszki czy choćby w skakaniu na skakance. Konkurencji było mnóstwo, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Reklama

Wspólna zabawa przyniosła radość wszystkim, dzieci miały frajdę nie tylko z wykonywania zadań, ale również ze zmagań rodziców, którzy chętnie brali udział w zorganizowanych konkurencjach. Zadania przygotowali harcerze z ZHR i wolontariusze z salezjańskiego oratorium. Zadbali oni o niezwykle ciepłą i miłą atmosferę, a swoją charyzmą zachęcali wszystkich do zabawy. – Chcemy po prostu integrować rodziny, chcemy podkreślić, jak ona jest ważna i jak cenne jest wspólne spędzanie wolnego czasu – mówi Żaneta Pawłowska z Fundacji Służby Rodzinie „Nadzieja”.

Niezwykłą oprawę muzyczną festynu zapewnił Mały Chór Wielkich Serc, który zagościł na scenie amfiteatru w Parku na Zdrowiu. Mali muzycy wykonali swoje największe przeboje, nie zabrakło również utworów z najnowszej płyty „Światło”. W tradycję rodzinnego festynu wpisała się już loteria z nagrodami, z której dochód przeznaczony jest na Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej. Jak zwykle zainteresowanie losami było ogromne. A było o co walczyć, bo do wygrania były rowery, książki, płyty i zabawki.

„Małżeństwo zaproszeniem do szczęścia” – pod takich hasłem odbywają się tegoroczne XXII Łódzkie Dni Rodziny. W programie obchodów były spotkania, sympozja, konferencje oraz wyjazdy i imprezy plenerowe dla całych rodzin. Łódzkie Dni Rodziny potrwają do 31 maja. Zakończy je pielgrzymka rodzin do sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach.

2015-05-28 10:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ukryte skarby

Niedziela toruńska 33/2021, str. VII

[ TEMATY ]

festyn

kościół św. Wawrzyńca

Archiwum parafii w Ryńsku

Stare mury kościoła pamiętają całe pokolenia parafian

Stare mury kościoła pamiętają całe pokolenia parafian

Święty Wawrzyniec to męczennik z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Tego niezwykle odważnego diakona otaczano szczególnym kultem zwłaszcza w średniowieczu, nic więc dziwnego, że jego postać była czczona na terenach państwa krzyżackiego.

Dziś jest patronem sąsiedniej diecezji – pelplińskiej, ale kościoły mu poświęcone znajdziemy także w naszej diecezji. To świątynie w Kiełpinach, Kijewie Królewskim, Radoszkach, Rożentalu, Ryńsku i Szczepankach.

CZYTAJ DALEJ

Misja dziennikarska to wzięcie odpowiedzialności za prawdę

Misja dziennikarska musi być traktowana nie jako zawód, ale wzięcie odpowiedzialności za prawdę, za siebie, rodziny, Ojczyznę i Kościół. Największym wrogiem prawdy jest zamęt – mówił w homilii w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski. 18 września odbyła się jubileuszowa 25. Pielgrzymka Czytelników, Pracowników i Współpracowników Tygodnika Katolickiego „Niedziela”na Jasną Górę, pod hasłem: „Zaszczytna jest służba Słowu” (bł. kard. Stefan Wyszyński).

Na początku Mszy św. o. Waldemar Pastusiak, kustosz Jasnej Góry podziękował „Niedzieli” za szerzenie kultu Jasnogórskiej Pani. – Dziękujemy za obecność w Kościele Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Cieszymy się, że u Tronu Jasnogórskiej Pani czerpiecie siłę i moc do przekazywania słowa Bożego. To niezwykle wielka odpowiedzialność za głoszenie Ewangelii, która spoczywa na wszystkich redaktorach, ale także na nas czytelnikach. Chcemy, aby słowo Boże owocowało w naszym codziennym życiu – mówił o. Pastusiak.

CZYTAJ DALEJ

Młodzi, odwagi! ON jest – nie bójcie się!

2021-09-19 10:24

[ TEMATY ]

Kana młodych

Karol Porwich/Niedziela

Mimo deszczu, mimo aury, która zachęcała do zostania w domu, ci młodzi postanowili, że tego sobotniego popołudnia nie spędzą przed telewizorami. Wstali z kanap i przyjechali. Konkretnie - do Częstochowy, na wydarzenie, które już wpisało się w kalendarz i pamięć, czyli na Kanę Młodych.

Kana Młodych to spotkanie młodzieży z archidiecezji częstochowskiej. Odbywało się w różnych miejscach, w tym roku organizatorzy postawili na zlokalizowanie w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej. Choć pogoda nie dopisała, dopisały humory! I to wbrew obiegowej opinii, jakoby w kościele nie można było dostrzec już nawet jednej młodej osoby... Co prawda nie w kościele, a na seminaryjnych błoniach zobaczyliśmy wielu młodych ludzi, którzy przyjechali z różnych zakątków naszej archidiecezji, a także z samej Częstochowy. Do udziału w "Kanie" zaproszeni byli wszyscy ludzie młodzi od klasy 8. szkoły podstawowej wzwyż - szczególnie kandydaci do bierzmowania, ale też ci, którzy już przyjęli bierzmowanie, członkowie wspólnot i ruchów młodzieżowych, ale też i ci młodzi duchem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję