Reklama

13 czerwca 2015 – sportowcy na Jasnej Górze

W sobotę 13 czerwca br. odbędzie się 25. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców, Trenerów i Działaczy Sportowych do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Organizatorem pielgrzymki jest Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Wezmą w niej udział sportowcy na czele z mistrzami olimpijskimi, świata, Europy i Polski. Podczas pielgrzymki sportowcy złożą ślubowanie przestrzegania zasad fair play opartych na etyce i podstawach wiary katolickiej oraz oddadzą się pod opiekę Pani Jasnogórskiej. Ten szczególny akt zawierzenia i ślubowania ma pozytywny i nieoceniony wpływ na wdrażanie idei wychowywania dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację.

W programie pielgrzymki przewidziane jest spotkanie w auli o. Augustyna Kordeckiego. Obecni na nim sportowcy i działacze będą mogli wymienić się doświadczeniem oraz przedstawić świadectwa swojej wiary.

Reklama

KSS RP jako główny propagator w kraju idei wychowywania poprzez sport i rekreację z okazji jubileuszowej pielgrzymki wręczy wybitnym działaczom sportowym, trenerom i nauczycielom ogólnopolskie wyróżnienie za trud w wychowywaniu dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację.

Z okazji każdej pielgrzymki organizowany jest też turniej sportowy. W tym roku 13 czerwca o godz. 13 na boisku Skry Częstochowa (ul. Loretańska 20) odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Rocznik 2005. Turniej jest lekcją zdrowej rywalizacji i kulturalnego kibicowania.

Inicjatorem pielgrzymki był śp. kard. Józef Glemp, głównym zaś organizatorem jest ks. prał. Mirosław Mikulski – prezes honorowy KSS RP w Warszawie.

2015-06-02 12:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

17 września Kościół wspomina św. Hildegardę z Bingen

[ TEMATY ]

św. Hildegarda

eSPe

17 września Kościół wspomina świętą Hildegardę z Bingen – doktora Kościoła. Żyjąca w latach 1098-1179 niemiecka benedyktynka należała do najbardziej fascynujących postaci średniowiecza: była wizjonerką, lekarką, pisarką i kompozytorką oraz znawczynią ówczesnych nauk przyrodniczych.

Kult liturgiczny św. Hildegardy z Bingen rozszerzył 10 maja 2012 roku na cały Kościół papież Benedykt XVI, który uważa ją za jedną ze swoich mistrzyń duchowych; 7 października tegoż roku włączył ją – jako czwartą kobietę – do grona 35 doktorów Kościoła. W krajach języka niemieckiego Hildegarda jest od wieków czczona jako święta.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: tegoroczna szopka przyjedzie z Peru

2021-09-17 17:55

[ TEMATY ]

Watykan

szopka

szopka

Peru

fly4free.pl

Tegoroczna szopka na placu św. Piotra w Watykanie będzie pochodziła z Peru. Ukaże ona bogactwo kulturowe tego andyjskiego kraju. Przygotują ją mieszkańcy regionu Huancavelica. Będzie można ją oglądać od 15 grudnia przez 45 dni.

Na placu św. Piotra stanie replika w skali 1:1 typowej szopki rolniczej wspólnoty Chopcca, składająca się z ponad 30 elementów, wykonanych przez pięciu artystów specjalizujących się w regionalnej ikonografii. Wszystkie postacie – Dzieciątko Jezus, Maryja, św. Józef, Trzej Królowie, pasterze – zostaną wykonane z agawy, uformowane w gipsie i pokryte tkaniną dekorowaną w sposób typowy dla Chopcca.

CZYTAJ DALEJ

Oddali cześć Zesłańcom Sybiru

2021-09-17 23:49

Magdalena Lewandowska

Wrocław pamięta o Zesłańcach Sybiru

Wrocław pamięta o Zesłańcach Sybiru

17 września, w rocznicę zdradzieckiej napaści Związku Radzieckiego na Polskę, obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka.

Wrocławskie uroczystości rozpoczęły się od Eucharystii w parafii św. Bonifacego, której przewodniczył ks. Adam Łuźniak, wikariusz generalny archidiecezji wrocławskiej. Wraz z duszpasterzami Sybiraków modlił się za ofiary agresji sowieckiej. W homilii postawił bardzo istotne pytania, które w kontekście ofiary Sybiraków musimy sobie dziś zadać: Do jakiej kultury odwołujemy się, budując nasze życie społeczne? O jakie wartości opierają się nasze tęsknoty i marzenia? Czy my mamy jakieś tęsknoty i marzenia jako społeczeństwo? Czy umiemy nazywać niebezpieczeństwa, które prowadzą do niewoli?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję