Reklama

Niedziela Podlaska

Wszystko, co żyje, niech chwali Maryję

13 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Wszystko, co żyje, niech chwali Maryję”. Na adres Katolickiego Przedszkola św. Antoniego wpłynęły 143 prace z terenu całej Polski, w tym 9 prac trzylatków, 27 prac czterolatków i 107 prac pięciolatków oraz sześciolatków

Niedziela podlaska 23/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

konkurs

Kinga Głuchowska

W konkursie udział wzięło udział 30 placówek i 14 osób indywidualnych. Komisja konkursowa miała dylemat, wybierając najciekawsze prace. W składzie jury znaleźli się: ks. Krzysztof Mielnicki – dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Roman Postek – historyk sztuki oraz Małgorzata Pepłowska – twórczyni ludowa. Głównymi wyznacznikami przy ocenianiu prac okazała się zgodność z tematem, samodzielność wykonania oraz estetyka. Wysoko punktowana przez komisję była także oryginalność prac.

Z okazji tego wydarzenia mieliśmy zaszczyt gościć bp. Tadeusza Pikusa, który odwiedził nasze przedszkole. Dzieci przywitały Gościa, śpiewając hymn naszej placówki.

Reklama

Przedszkolaki z najstarszej grupy specjalnie dla Księdza Biskupa oraz wszystkich gości przygotowały występ wraz z Kingą Głuchowską i Moniką Barszcz. Śpiewały oraz recytowały wiersze o tematyce maryjnej. Dzieci w nagrodę otrzymały gromkie brawa od publiczności. Dodatkowo na scenie wystąpiły uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie, przygotowane pod kierunkiem pani Wiesławy Kuryłek. Występ zrobił ogromne wrażenie i wzbudził wiele euforii wśród zebranych.

Ksiądz Biskup nawiązał znakomity kontakt z dziećmi, wykazując się poczuciem humoru oraz dając się poznać jako osoba bardzo serdeczna. Chętnie fotografował się z laureatami oraz przedszkolakami.

W I kategorii (dzieci trzyletnie) nagrodzono na pierwszym miejscu Alicję Deszczyńską z Katolickiego Przedszkola św. Antoniego w Węgrowie. Drugi uplasował się Filip Jankowski z Niepublicznego Przedszkola w Czerwonce. Natomiast trzecie miejsce na podium zajęła Alicja Roguska z Katolickiego Przedszkola św. Antoniego w Węgrowie.

Reklama

W II kategorii (dzieci czteroletnie) przyznano najwyższe miejsce na podium dla Eweliny Sobeckiej z Gminnego Przedszkola w Mokobodach. Drugie miejsce zajęła Martyna Brzozowska z Zespołu Szkół z dodatkowym nauczaniem języka białoruskiego im. Ziemi Orlańskiej w Orli. Na trzeciej pozycji znalazła się Gabriela Ignaciuk z Przedszkola Samorządowego w Sarnakach. Wyróżnienia przyznano Róży Kuć z Zespołu Oświatowego im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie.

W III kategorii (dzieci pięcioletnie i sześcioletnie) uhonorowano na najwyższym stopniu podium Wiktorię Jastrzębską z Gminnego Przedszkola w Mokobodach. Środkowe miejsce zajął Sebastian Krupa z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie. Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Bronisz z Przedszkola nr 1 im. Czesława Janczarskiego w Węgrowie. Przyznano także wyróżnienia dla następujących osób: Andżeliki Androsiuk z Przedszkola Samorządowego w Sarnakach, Zofii Bagińskiej z Punktu Przedszkolnego „Kraina Radosnych Maluchów” przy Zespole Szkół w Dubinach, Antoninie Chromiec z Przedszkola Samorządowego w Sarnakach, Mateuszowi Kontowicz z Zespołu Szkół w Drohiczynie, Oliwii Kopciewskiej z Przedszkola nr 7 Kubusia Puchatka w Bielsku Podlaskim, Oliwii Onopiuk z Zespołu Szkół z dodatkowym nauczaniem języka białoruskiego im. Ziemi Orlańskiej w Orli, Summer Pachla z Katolickiego Przedszkola św. Antoniego w Węgrowie oraz Annie Wąsowskiej z Przedszkola nr 1 im. Czesława Janczarskiego w Węgrowie.

Oczywiście nie zabrakło prac nadesłanych indywidualnie. W kategorii trzylatków I miejsce zajęła Julita Błońska. Wśród pięciolatków i sześciolatków główna nagroda przypadła dla Zuzanny Piktel z Bielska Podlaskiego. Nagrodę specjalną przyznano Jakubowi oraz Julii Grajewskim z Drohiczyna.

Tak piękne i wzruszające spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci. Zapraszamy do udziału za rok w kolejnej edycji konkursu.

2015-06-03 10:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lirycznie – śpiewem i wierszem w Starym Cykarzewie

[ TEMATY ]

konkurs

Wioletta Rachwalik, Joanna Rodziewicz

Zaczęło się w 2002. W tym roku konkurs miał zasięg szkolny, w kolejnych latach gminny i międzyszkolny, by w końcu odbyć się na szczeblu powiatowym.

Zmaganiom w X Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej i Recytowanej w Starym Cykarzewie towarzyszyły słowa ks. Jana Twardowskiego: „Poezja jest światem przeżyć i refleksji".

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Święci na ulicach Wrocławia

2021-09-19 22:12

[ TEMATY ]

relikwie

św. Stanisław

św. Dorota

procesja

archidiecezja wrocławska

Magdalena Lewandowska

Ulicami Wrocławia przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty

Ulicami Wrocławia przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty

Już po raz 24 przez wrocławski Rynek przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty.

Procesja nawiązuje do średniowiecznej tradycji, a wskrzeszona została po powodzi w 1997 r. Wrocławianie dziękują w niej za uchronienie od wielkiej wody i innych kataklizmów i proszą – za wstawiennictwem świętych – o dalszą opiekę nad miastem. – Nasze wyjście na ulice miasta to nie okazja, by protestować przeciw komuś. To świadectwo wiary, że Bóg powołuje nas do świętości. Prosimy Boga o zachowanie od naturalnych kataklizmów, ale też by zachował nas od jakichkolwiek duchowych klęsk – mówił w Bazylice Garnizonowej ks. Arkadiusz Krziżok, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Wrocławskiej Kurii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję