XX-lecie Stowarzyszenia Cudownego Medalika

Niedziela sandomierska 23/2015, str. 1

spotkanie

Archiwum Autora

Członkowie Stowarzyszenia swój jubileusz obchodzili w sandomierskiej katedrze

W sandomierskiej katedrze spotkali się 23 maja członkowie Stowarzyszenia Cudownego Medalika, którzy świętowali 20. rocznicę powstania wspólnoty w naszej diecezji. Pierwszym punktem spotkania było zawiązanie wspólnoty, potem modlono się przed Najświętszym Sakramentem i odmówiono Nowennę do Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik. Eucharystii przewodniczył ks. Zbigniew Mistak z parafii Stany, a kazanie wygłosił ks. Rafał Cudziło, który opiekuje się wspólnotą w diecezji. Po Mszy św. w Instytucie Teologicznym miała miejsce konferencja, podczas której moderator diecezjalna Krystyna Tatar podsumowała 20-letnią działalność Apostolatu Maryjnego. Był także czas na dyskusję, świadectwa i ogłoszenia. Następnie członkowie wspólnoty udali się na Rynek, gdzie przy figurze Niepokalanej odśpiewali Litanię Loretańską i pieśni maryjne. Spotkanie zakończyła Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą odmówiono w katedrze.

* * *

Początki Cudownego Medalika są związane z objawieniami Matki Bożej, jakie miały miejsce w Paryżu w 1830 r., gdy Niepokalana objawiła się siostrze Miłosierdzia, św. Katarzynie Labouré, powierzając jej misję wybicia medalika według określonego wzoru. Medalik rozpowszechnił się bardzo szybko w cudowny sposób. Za jego pośrednictwem działy się niezliczone nawrócenia i uzdrowienia. Ludzie doznawali szczególnej opieki Matki Bożej. I tak jest do dziś.

Stowarzyszenie Cudownego Medalika w naszej diecezji istnieje w parafiach: katedralnej w Sandomierzu, Stanach, Raniżowie i Lipowej.

2015-06-03 10:46

Oceń: 0 0

"Odnowiona tożsamość: Co znaczy być mężczyzną?"

17 stycznia odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. To już dziesiąty sezon spotkań MśJ. Z tej okazji przygotowano szczególne tematy i zaproszono szczególnych gości. W styczniu gościem będzie dr Adrian Kurcbart. Podejmie ważny temat: "Odnowiona tożsamość: Co znaczy być mężczyzną?"

Bądźcie z nami 17 stycznia na żywo, lub na łączach internetowych przez stronę mezczyzni.net

Światowe Spotkanie Rodzin

W Watykanie zaprezentowano oficjalny obraz, który będzie towarzyszył Światowemu Spotkaniu Rodzin 2022 w Rzymie. Namalowane farbami winylowymi dzieło zatytułowane „To wspaniałe misterium” przedstawia kilka scen z biblijnego wesela w Kanie Galilejskiej. Jego autorem jest Marko Ivan Rupnik, ksiądz i artysta ze Słowenii.

10. Światowe Spotkanie Rodzin będzie przebiegać pod hasłem "Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”. Spotkanie, w którym weźmie udział także papież, zaplanowano na 22-26 czerwca 2022 i ma stanowić zamknięcie ogłoszonego przez papieża Franciszka w marcu „Roku Rodziny Amoris-laetitia”. Początkowo miało się ono odbyć w tym roku, zostało jednak przesunięte na 2022 ze względu na pandemię koronawirusa.

Remis we Wrocławiu daje awans do III rundy el. LKE

2021-07-29 23:03

ks. Łukasz Romańczuk

Herb WKS Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław w rewanżowym meczu zremisował u siebie z Araratem Erywań 3:3 i dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu 4:2 awansował do III rundy.

Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Róbert Pich, jedną Szymon Lewkot. Natomiast dla gości dwa gole zdobył Mory Koné, a jedną bramkę w ostatnich minutach strzelił Yacouba Silue. Śląsk Wrocław wyśmienicie rozpoczął mecz. W drugiej minucie bramkę strzelił Robert Pich i wydawać by się mogło, że wrocławianie spokojnie rozegrają ten mecz. W kolejnych minutach mecz stał się wyrównany, a pod jej koniec dwa ciosy zadali goście. Najpierw w 40. minucie piłkę stracił Wojciech Golla. Jego błąd wykorzystał Golle Deble. Następnie piłkę zgrał do Edgara Malakjana. Po prostopadłym podaniu piłka znalazła się pod nogami Kone, który nie miał problemu z pokonaniem Michała Szromnika. Dwie minuty później na prowadzenie wyszli goście. Po odbiorze Juana Bravo i podaniu futbolówki do Deble, do pustej bramki trafił po raz drugi Kone. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Araratu 2:1