Reklama

Niedziela Częstochowska

Wszędy pełno Ciebie, Panie...

Niedziela częstochowska 25/2015, str. 1, 8

[ TEMATY ]

wiara

johnhain/pixabay

Wprawdzie zakończył się Rok Wiary (11 października 2012 – 24 listopada 2013), w którym dużą część swego nauczania Kościół poświęcał temu tematowi, ale jest wciąż aktualny, wszak wiara zajmuje ważne miejsce w życiu człowieka.

Czym dla każdego z nas, chrześcijanina, jest nasza wiara? Czy rzeczywiście odgrywa znaczącą rolę w moim życiu? Czy wierzę w to, co Kościół podaje mi do wierzenia? Czy z Bogiem rozmawiam, myślę o Nim i dążę do Niego? Mamy żyć zanurzeni w Bogu, w Nim się poruszać, Nim oddychać. Czy mamy świadomość, że Bóg jest obok nas, we mnie, i że nie ma życia bez Niego? Sam zresztą zdefiniował się słowami: Jestem Tym, Który Jest (por. Wj 3, 14).

Naprawdę inaczej będzie wyglądało nasze życie, jeżeli będziemy dostrzegać Boga. Obok drugiego człowieka, w którym On jest, i całej prawdy, która nas otacza, przypominają nam Go różne znaki wiary, m.in. krzyż, eksponowany na ścianach w domach. Przez umieszczenie krzyża, poświęcenie go na nowo, uświadamiamy sobie całe dzieło zbawienia, którego Bóg dokonał przez Jezusa Chrystusa. Pana Boga się nie uniknie. Nawet ten, który mówi, że jest niewierzący albo że jest agnostykiem, uwzględnia obecność Boga, w którego rzekomo nie wierzy. Ale na dnie duszy zawsze pozostaje w nim jakiś niepokój, co będzie, jeżeli otworzy oczy po tamtej stronie czasu i zobaczy, że jest to nowe życie, że Pan Bóg jest. Wszak nie ma dowodu, że Boga nie ma.

Reklama

Do zagadnienia wiary winniśmy ciągle powracać. Zbliżamy się bowiem wtedy bardziej do Pana Boga i nawracamy się. Nasze życie musi uwzględniać obecność Boga w świecie. Może dlatego Pan Bóg jest tak bardzo atakowany, że za mało ludzie uświadamiają sobie Jego obecność.

Przed nami czas urlopów, wakacji – czas wyjątkowego poszukiwania Boga i pogłębionej myśli o Nim, z dala od pracy, szkoły, obowiązków, w kontakcie z przyrodą. Wykorzystajmy ten czas jak najowocniej. Starajmy się nie tylko dostrzec ślady Boga, ale i Jego działania wokół nas, a nawet Jego humor – tak, tak, On potrafi czasem żartować. Może ci z nas, którym wydaje się, że nie mają łaski wiary, ale którzy mają dobrą wolę, zmienią zdanie i zachwycą się wszechmocą i pięknem Boga.

2015-06-18 09:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wystarczy kochać

„Chciałem pomóc biedniejszemu od siebie. Po czasie okazało się, że to ja otrzymałem najwięcej” – takie słowa często można usłyszeć wśród osób, które angażują się w różne formy wolontariatu

Każdy ma w sobie wystarczająco dużo dobra, by móc podzielić się nim z innymi. Każdy talent można przemienić w niezwykły dar. Ważne, by mieć otwarte oczy i serce chętne do pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. dr hab. Stanisław Pamuła, były wicerektor i profesor WSD

2023-02-03 23:09

[ TEMATY ]

nekrolog

ks. Stanisław Pamuła

Karol Porwich/Niedziela

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 3 lutego, w wieku 82 lat, w 59. roku kapłaństwa, odszedł do Pana śp. ks. prał. dr hab. Stanisław Pamuła, były wicerektor Częstochowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, wieloletni Wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej, w Wyższym Instytucie Teologicznym im. NMP Stolicy Mądrości w Częstochowie oraz na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Mszy św. żałobnej w niedzielę, 5 lutego o godz. 19.30 w kościele seminaryjnym Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie będzie przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

CZYTAJ DALEJ

Lwów: dobroczynna pizza od Szkotów

2023-02-03 18:51

[ TEMATY ]

Lwów

Szkocja

pizza

Adobe.Stock.pl

Organizacja SIOBHAN'S TRUST karmiła ubogie dzieci w szkockich szkołach. Od początku wojny organizacja przyjechała na Ukrainę, aby docierać do bombardowanych miast oraz uchodźców. W dużych furgonetkach przygotowują ciepła pizzę. 2 lutego wolontariusze Joe Roberts z Anglii i Finn Riddell ze Szkocji przy kościele św. Jana Pawła II we Lwowie zgromadzili uchodźców mieszkających w parafialnym domu i w całym mieście.

Dystrybucja żywności odbywa się w miłej atmosferze, z zasadami sztuki kulinarnej. Rozdali ponad 130 porcji pizzy: smacznej, wegetariańskiej, ciepłej, prosto z pieca. Wybrzmiała szkocka muzyka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję