Reklama

Czas a nasze zbawienie

Niedziela łomżyńska 6/2003

W zasięgu swoje ręki mamy skarb - czas. Jest to ciąg kolejnych dni, jakby niezapisanych kart księgi życia. Piszemy na nich nie długopisem, nie atramentem, lecz swoim życiem, postępowaniem. Jest to ciąg kolejnych szans, powierzonych nam przez Boga talentów. Wszystko przecież dokonuje się w konkretnym czasie. Od tego, jak będziemy żyć, zależy nasz wieczny los, nasze zbawienie. Jezus powiada: "Znam twoje czyny" (Ap 2, 19); "Oto przyjdę niebawem, a moja zapłata jest ze Mną, by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca" (Ap 22, 12). Błogosławione jest życie tego człowieka, który ufność swoją pokłada w Bogu i słucha Jego głosu: "Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników (...), lecz ma upodobanie w Prawie Pana (...). Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie (...)" (Ps 1, 1-3). "Ci [bowiem], co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą" (Iz 40, 31). Trzeba się spieszyć, gdyż "czas nasz jak cień przemija" (Mdr 2, 5), Bóg bowiem "odliczył ludziom dni i wyznaczył czas odpowiedni" (Syr 17, 2). "A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim" (Ga 6,10).
Tę prawdę przekazał o północy w noc sylwestrową 2002/2003 w Słowie Bożym, w czasie sprawowanej Mszy św. w kościele pobernardyńskim w Ostrołęce, ks. Dariusz Lenczewski. Owocne i szczęśliwe życie ziemskie prowadzące wprost do życia szczęśliwego w niebie możliwe jest tylko wtedy, gdy trwamy w miłości, czyli w Bogu: "Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością" (1 J 4, 8); "Kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim" (1 J 4, 16). Rozpoczynając nowy rok 2003, warto wziąć sobie głęboko do serca słowa Jezusa: "Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić" (J 15, 5).

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież skierował przesłanie do uczestników warszawskiego spotkania w sprawie ochrony małoletnich

2021-09-18 12:58

[ TEMATY ]

Franciszek

EVTNVatican screenshot

Do stawania się „pokornymi narzędziami Pana w służbie ofiarom wykorzystywania” zachęcił Ojciec Święty uczestników rozpoczynającego się jutro w Warszawie i spotkania zorganizowanego przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i przez Konferencje Episkopatów Europy środkowej i wschodniej: na temat „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski do chorych: krzyż mówi nam o miłości

2021-09-17 16:36

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

chorzy

Karol Porwich /Niedziela

– Krzyż mówi nam o miłości, która jest darem dla nas – powiedział abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile.

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że miłość Boga do człowieka przybrała kształt daru, którym jest Jego Jednorodzony Syn. Przyjęcie tego daru, którym jest Jezus Chrystus, jest warunkiem zbawienia człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: tysiące uczestników „Marszu dla życia” w Berlinie

2021-09-19 08:09

[ TEMATY ]

życie

Niemcy

marsz dla życia

marciaperlavita.it

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

Około 4,5 tys. osób uczestniczyło 18 września w 17. „Marszu dla życia”, wspólnie protestując przeciw tzw. „wspomaganej śmierci” i przerywaniu ciąży. Demonstrację przygotowało niemieckie stowarzyszenie Prawo do Życia (BVL), skupiające 15 organizacji.

Według organizatorów, odbywający się rokrocznie „Marsz dla życia” jest największym w Niemczech zgromadzeniem na rzecz ochrony życia. Przeciwko temu ponownie wybuchają na nowo protesty, których uczestnicy żądają „prawa do seksualnego samookreślenia” i do nieograniczonej dopuszczalności aborcji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję