Reklama

Konkurs dla katechetów

Niedziela płocka 6/2003

Oddział Mazowiecki Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" ma zaszczyt zaprosić nauczycieli religii do udziału w konkursie na najlepszy konspekt katechezy.
Temat konkursu brzmi: "Nauczanie Jana Pawła II skierowane do narodu polskiego podczas pielgrzymowania w Ojczyźnie" (na podstawie wszystkich opublikowanych materiałów np.: wygłoszone homilie, kasety wideo i magnetofonowe, zdjęcia).

1. Organizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oddział Mazowiecki z siedzibą w Warszawie ul. Mokotowska 43, 00-551 Warszawa, tel. (0-22) 621-74-97.

Reklama

2. W sierpniu 2002 r. w Polsce przebywał Ojciec Święty. Chcąc uczcić wizytę tak drogiej nam Osoby, ogłaszamy konkurs, który przyczyni się do upowszechnienia treści przekazywanych nam przez Jana Pawła II podczas jego pielgrzymowania po ziemi ojczystej.

3. Uczestnikami konkursu mogą być katecheci na wszystkich poziomach nauczania z terenu województwa mazowieckiego.

4. Zakres merytoryczny obejmuje nauczanie Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Ojczyzny.

Reklama

5. Kryteria oceny konspektów katechez:
a) precyzyjne sformułowanie tematu katechezy
b) jasne określenie celów zajęć
c) trafny dobór form i metod pracy
d) przebieg katechezy umożliwiający osiągnięcie zamierzonych celów
e) przewidywane osiągnięcia (wiedza, umiejętności)
f) wartości wychowawcze zajęć
g) wykorzystywane materiały źródłowe (uwaga: do konspektu można dołączyć kasetę wideo - utrwalenie przeprowadzonych zajęć)
h) konspekt powinien zwierać dokładny opis przebiegu wykonywanych zadań i ćwiczeń, tak aby na jego podstawie można było przeprowadzić dokładne zajęcia. Objętość prac - maksymalnie 5 stron A4 (1800 znaków na stronę).

6. Ostateczny termin nadsyłania prac mija 30 marca 2002 r. Decyduje data stempla pocztowego. Prace należy nadsyłać pod adresem organizatora.

7. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w maju 2003 r. i zostanie opublikowane w Naszym Głosie, piśmie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana". Zostaną również powiadomione Wydziały Katechetyczne laureatów konkursu.

8. Przewidywane nagrody: pielgrzymki zagraniczne i krajowe, książki i kasety wideo związane z osobą Jana Pawła II.

9. Organizator zastrzega sobie prawo publikowania najlepszych prac.

Katarzyna Kroczewska
Oddział Mazowiecki Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana"

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wojownicy Maryi z relikwiami bł. kard. Wyszyńskiego

2021-09-13 15:40

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Wojownicy Maryi

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

fb.com/WMaryi

Od dziś błogosławiony ks. Kard. Stefan Wyszyński będzie duchowo obecny w swoich świętych relikwiach na każdym spotkaniu Wojowników Maryi! - informują członkowie tej męskiej wspólnoty.

Jak czytamy w dalszej części notki prasowej:

CZYTAJ DALEJ

Franciszek do dziennikarzy o aborcji jako morderstwie, związkach homoseksualnych i szczepieniu przeciw COVID

2021-09-15 18:31

[ TEMATY ]

szczepienie

homoseksualizm

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

O aborcji będącej zabiciem dziecka w łonie matki, związkach homoseksualnych i niemożliwości udzielania takim osobom ślubu a także oporach przeciwko szczepionkom na COVID rozmawiał Ojciec Święty z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego z Bratysławy do Rzymu.

Papież Franciszek powiedział, że komunia jest dla tych, którzy są „we wspólnocie”, a politycy, którzy popierają aborcję, są „poza wspólnotą". Zaznaczył jednak również, że w tych przypadkach jest to sprawa duszpasterska, którą musi zająć się duszpasterz danej osoby.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Dzień Patrona

2021-09-16 20:54

[ TEMATY ]

św. Stanisław Kostka

Zespół Szkół Katolickich w Zielonej Górze

Katarzyna Krawcewicz

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze 16 września obchodzili święto swojego patrona.

Dzień rozpoczął się od quizów i konkursów o patronie, przygotowanych przez starsze klasy. – Była to okazja do poznania życiorysu i dorobku św. Stanisława Kostki – mówi dyrektor Bogna Świdzińska.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję