Reklama

Niedziela Sandomierska

W zasięgu Pana Boga

Niedziela sandomierska 29/2015, str. 1

[ TEMATY ]

rekolekcje

Archiwum ks. Adama Stachowicza

Młodzież, która ukończyła gimnazjum, przeżywa swoje wakacyjne rekolekcje oazowe pierwszego stopnia w Bieszczadach. W czasie turnusu młodzi chcą nauczyć się, co to znaczy ewangelizować w codziennym życiu. Ks. Krystian Musiał zaznacza: – Wielu dzisiaj pyta, co to takiego ewangelizacja? Najkrócej można powiedzieć, że ewangelizacja, to świadczenie o Jezusie wobec drugiego człowieka. Można nauczać, przekazywać wiedzę o religii, ale dopiero kiedy człowiek sam doświadcza w swoim życiu obecności Boga i dzieli się tym z drugim człowiekiem, możemy powiedzieć, że ten człowiek ewangelizuje, bo w jego życiu wiara jest żywa. Pokazanie Jezusa, to jest główny cel ewangelizacji. – I wcale nie jest prawdą, że nie można ewangelizować ludzi wierzących. Adresatem ewangelizacji jest każdy człowiek zarówno ten wierzący, jak i ten, który w Boga nie wierzy – dodaje prowadzący turnus ewangelizacyjny.

Zaprosiliśmy młodzież, która uczestniczy w rekolekcjach oazowych do podzielenia się doświadczeniem zdobywania szlifów w ewangelizacji. W rozmowie wzięli udział: ks. Krystian Musiał – prowadzący turnus oazy pierwszego stopnia, wikariusz parafii pw. św. Jadwigi w Janowie Lubelskim; animatorka Ania Sroka z parafii Daromin, odpowiedzialna diakonii ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Diecezji Sandomierskiej, która posługuje na ewangelizacyjnym turnusie wakacyjnym po raz piąty, oraz uczestnicy oazy pierwszego stopnia: Angelika Abram (16 lat) i Magdalena Chmiel (16 lat) – obie z Tarnobrzega i Michał Śledź z parafii Łukawa (18 lat).

2015-07-16 10:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież pojedzie na rekolekcje wielkopostne autokarem

[ TEMATY ]

rekolekcje

papież

Franciszek

Archiwum

"Casa Divin Maestro" w Ariccii-miejsce rekolekcji wielkopostnych papieża Franciszka i jego Kurii

Papież Franciszek pojedzie na rekolekcje wielkopostne autokarem. Jak poinformowało dzisiaj Radio Watykańskie Ojciec Święty wraz ze swymi współpracownikami udadzą się autobusami do położonej 30 km od Rzymu miejscowości Ariccia. Także po raz pierwszy rekolekcje wielkopostne dla Kurii Rzymskiej odbędą się poza Rzymem.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: duchowny wyremontował w archidiecezji Burgos ponad 600 świątyń

2022-12-05 16:21

[ TEMATY ]

Kościół

kapłan

kapłan

Hiszpania

Karol Porwich/Niedziela

Ksiądz Fermín González samodzielnie wyremontował ponad 600 świątyń na terenie północnej Hiszpanii. Jak poinformował duchowny w rozmowie z telewizją Creo, zdecydowana większość tych prac została wykonana w kościołach usytuowanych na terenie archidiecezji Burgos.

68-letni ksiądz wyjaśnił, że w pracach remontowych pomagali mu zazwyczaj parafianie, a te głównie polegały na modernizacji zniszczonych dachów świątyń. Pracujący w hiszpańskiej archidiecezji kapłan wyjaśnił, że pierwsze remonty wykonywał przed 40 laty z powodu „pilnej konieczności” naprawy kościołów chylących się ku ruinie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję