Reklama

Niedziela Małopolska

Siła na XXI wiek

Tegoroczna Strefa Młodych Serc (SMS) została zorganizowana w Okulicach przy tutejszym sanktuarium Matki Bożej. Spotkanie z Bogiem i z drugim człowiekiem trwało od 22 do 25 lipca

Niedziela małopolska 32/2015, str. 5

[ TEMATY ]

spotkanie

facebook.com.porozumienie; udostępnił ks. Tomasz Biernat

Uczestnicy Strefy Młodych Serc, Okulice 2015 r.

Uczestnicy Strefy Młodych Serc, Okulice 2015 r.

Uczestnicy przyjechali z różnych stron diecezji tarnowskiej (i nie tylko), w tym m.in. z Iwkowej, Ciężkowic, Gawłowa, Dębicy, Pleśnej, Nowego i Starego Sącza, Mielca, Tarnowa – Mościc... W sumie ponad 320 osób zarejestrowanych (w wieku od 14 lat wzwyż). Przyjechali, odpowiadając na zaproszenie wystosowane przez ks. Tomasza Biernata i ks. Jarosława Gieńca, którzy napisali: „...Wierzymy, że tego typu spotkanie przynosi głębokie duchowe owoce w życiu młodych ludzi. Wakacyjna forma rekolekcji, połączona z wypoczynkiem po trudzie całorocznej pracy edukacyjnej, pozwala młodym «naładować duchowe akumulatory»...”.

Strefa

Na codzienne spotkania młodzież była dowożona z Bochni, Rzezawy i Dąbrówki, gdzie, dzięki życzliwości burmistrza Bochni – Stefana Kolawińskiego i dyrektorów szkół, miała zakwaterowanie.

Reklama

Strefa odbyła się w Okulicach po raz drugi. Organizatorzy zapewniają, że to będzie stałe miejsce projektu. – Jestem otwarty na tego typu spotkania – zapewnia kustosz okulickiego sanktuarium, ks. Roman Majoch, który włączył się w organizację wydarzenia. Wspomina, że trzy lata temu w Nowym Sączu, na pierwszym spotkaniu ks. Tomasz i ks. Jarek zapytali, czy przyjmie Strefę. – Odpowiedziałem, że dom Matki Bożej jest otwarty dla młodych ludzi, a tutejszy kościół jak i jego otoczenie sprzyjają i modlitwie, i refleksji, i dobrej zabawie – mówi ks. Roman Majoch i podkreśla, że Matka Boża prowadzi nas wszystkich do Jezusa.

Tegoroczne spotkanie wpisuje się w przygotowania do ŚDM Kraków 2016 i stanowi odpowiedź na prośbę Papieża Franciszka, aby w tych staraniach uwzględnić przesłanie: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Uczestnikom towarzyszyło hasło: „Moda na czystość”.

Dar

W ramach Strefy zorganizowano wspólne modlitwy, w tym udział w Eucharystii, koncerty ewangelizacyjne przygotowane przez zespoły: „Kerem”, „Porozumienie”, „Exodus” i „Maleo Reggae Rockers”, oraz spotkania, m.in. z ks. Krzysztofem Czechem, Anną Golędzinowską, Tomaszem Terlikowskim i z ks. Piotrem Pawlukiewiczem. – Mnie szczególnie zainteresowała konferencja p. Anny Golędzinowskiej, która powiedziała bardzo mocne świadectwo o tym, jak właściwie wylądowała na dnie, ale dzięki Bożej pomocy, Bożej łasce teraz prowadzi piękne życie – przyznaje Katarzyna Gut, która o SMS dowiedziała się na podobnym spotkaniu w Dębowcu. Uczestniczka podkreśla: – To świadectwo uczy, że z Panem Bogiem da się wyjść z każdej sytuacji. Nawet jeżeli czasami życie tak się potoczy, iż człowiek znajdzie się na dnie, to jeśli chwyci za rękę Pana Boga, to może wyjść na prostą.

Reklama

Ks. Tomasz Biernat dodaje, że i pozostałe konferencje przyniosły istotne dla uczestników treści, a przede wszystkim utwierdziły ich w przekonaniu, że cnota czystości również w dzisiejszych czasach jest szczególnym darem. Gdy przekornie dopytuję, czy warto dzisiaj przypominać o czystości, ks. Tomasz Biernat ze spokojem stwierdza: – Myślę, że warto. Zwłaszcza teraz, kiedy próbuje się nazywać to, co jest dobre – złem, a zło – dobrem. Dzisiejszy świat zdaje się upowszechniać przekonanie, jakoby człowiek, który nie używa życia, nie jest na czasie. Tymczasem życie w czystości przedmałżeńskiej to prawdziwy dar dla przyszłych małżonków. Toteż trzeba dołożyć wszelkich starań, aby wbrew temu, co nieraz krzyczy świat, ukazywać młodym prawdziwe ideały i wartości.

Potęga

W sobotę 25 lipca uczestnicy Strefy opuścili Okulice, gdzie mieli okazję spotkać podobnych sobie mądrych, otwartych na wartości chrześcijańskie ludzi, gdzie mieli czas na rozmowy, zabawę oraz na refleksję i modlitwę przed cudownym obrazem Matki Bożej, którą Jej czciciele nazywają Matką dającą Życie. Wielu z nich chwaliło panującą atmosferę i zapewniało, że wrócą do Okulic, a tutejszy proboszcz ks. Roman Majoch już teraz mówi: – Bardzo serdecznie zapraszam młodzież na SMS-a do Matki dającej Życie, czyli na spotkanie tych młodych, którzy będą chcieli wraz z Maryją stanąć w bliskości Jezusa i posłuchać, co nam mówi i do czego nas zachęca!

Organizatorzy informują, że za rok SMS odbędzie się po ŚDM i będzie dziękczynieniem za dar spotkania młodzieży z całego świata z papieżem Franciszkiem. – Myślę, że warto wziąć udział w tego typu wakacyjnym spotkaniu, otworzyć się na nową jakość duszpasterstwa młodych – już teraz przekonuje ks. Tomasz Biernat. I dodaje: – Bo ten Kościół młodych to jest siła. Siła na XXI wiek. Kościół młodych, doświadczenie tej wspólnoty, to jest taka potęga, która może ratować nasz świat.

Organizatorzy i uczestnicy dziękują osobom i firmom, które ich wsparły, w tym: Stalprodukt Bochnia, Bruk-Bet Tarnów, Ekombud Bochnia, Skoda Auto Bączek Tarnów, Contimax Bochnia i Sanit Bochnia.

2015-08-06 10:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hiob, czyli Księga Pytań

Niedziela łódzka 6/2019, str. I

[ TEMATY ]

spotkanie

Dominika Szymańska

Artyści i organizatorzy spotkania

Artyści i organizatorzy spotkania

O wyborze między buntem a zaufaniem, dyrektorowaniu archiwum na Wawelu, Tischner mobile i winie przez strzykawkę, o niepełnosprawnych, którzy są mistrzami w nawiązywaniu relacji, a także o mitach dotyczących cierpienia rozmawiał abp Grzegorz Ryś, reżyser teatralny Maciej Sikorski i aktorzy Teatru Exit. A wszystko to za sprawą kolejnego spotkania z cyklu „Wiara Widząca” organizowanego przez wspólnotę twórców chrześcijańskich Vera Icon.

CZYTAJ DALEJ

Oficjalna piosenka Euro 2020

2021-06-11 11:05

[ TEMATY ]

Euro 2020

Youtube.com

Jak każdy turniej, również UEFA Euro 2020 ma oficjalną piosenkę. Utwór "We Are The People" stworzyli Bono i The Edge z U2 oraz DJ Martin Garrix.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: jak Eucharystia nam nie uporządkuje życia, to co ma je nam uporządkować?

2021-06-12 07:23

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

10 czerwca 2006 roku w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi z rąk księdza arcybiskupa Władysława Ziółka – ówczesnego metropolity łódzkiego - Święcenia Kapłańskie otrzymało 10 diakonów – absolwentów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję