Reklama

Bóg zbawia dziś! Jasnogórskie Dzieło Modlitwy „Z Maryją Ratuj Człowieka”

Modlitwa w intencji tych, o których Bóg wie, że ich zbawienie jest zagrożone. Otocz swoją modlitwą jednego, znanego Bogu, człowieka. Twoja ufna modlitwa otworzy mu drogę do Nieba

Niedziela Ogólnopolska 33/2015, str. 30

Archiwum: Biuro Prasowe Jasnej Góry

Każda modlitwa jest dobra, jeśli jest wytrwała, nieskorodowana wątpliwością – podkreśla o. Augustyn Pelanowski OSPPE

Każda modlitwa jest dobra, jeśli jest wytrwała, nieskorodowana wątpliwością –
podkreśla o. Augustyn Pelanowski OSPPE

Imię Jezus oznacza: Bóg zbawia dziś

Jezus Chrystus przyszedł ogłosić zbawienie każdemu człowiekowi. Pragnie, aby każdy z nas chodził w radości, miłości, pokoju. Ogłosił nam Ewangelię – Dobrą Nowinę, że Bóg tak ukochał człowieka, iż posłał swojego Syna, aby Ten oddał za nas życie. Bóg nie chce, abyśmy żyli w przekleństwie śmierci, smutku, beznadziei. Krzyż Jezusa Chrystusa złamał ciemność w naszym życiu i przez zmartwychwstanie stał się dla nas źródłem niegasnącej radości, nadziei i pokoju – bo Jezus Chrystus jest Zwycięzcą, Królem królów i Panem panów. Dlatego jako chrześcijanie razem z naszą Matką Maryją pragniemy ogłaszać, że Bóg nas zbawił i nieustannie zbawia w mocy swojej miłości. Radością tą chcemy się dzielić z każdym człowiekiem i wypraszać dla każdego łaskę otwarcia na miłość Boga.

Czym jest Dzieło Modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka”?

Jesteśmy duchową Wspólnotą osób oddanych Maryi, które codziennie modlą się o nawrócenie ludzi. Każdy członek Wspólnoty modli się o zbawienie człowieka wybranego przez Boga. Wspólnota chce być obecna we wszystkich sferach życia ludzkiego. Jej członkowie, jeśli są sobie znani, mogą wspólnie odmówić Różaniec, uczestniczyć w Eucharystii, czytać Pismo Święte i je rozważać.

Jak długo należy wstawiać się do Boga?

Reklama

To zależy od Ciebie, Twojego zaangażowania i natchnienia, jakie otrzymujesz od Boga. Pamiętaj, że Twoja modlitwa jest bardzo potrzebna – wyjednuje wiele łask.

Jaką postawę ducha winien mieć ten, kto się modli?

Modląc się o czyjeś nawrócenie, stale musisz pamiętać, że Ty również potrzebujesz nawrócenia (por. Łk 18, 10-14). Nigdy w swoich myślach czy słowach nie określaj drugiego człowieka mianem „grzesznik”. Nie wiesz, dlaczego się zagubił, i wcale nie musi być on większym grzesznikiem od Ciebie. Módl się ze świadomością, że tym nieznanym człowiekiem możesz być Ty sam. Nie wiadomo bowiem, przed jakimi próbami staniesz jeszcze w swoim życiu. Nie bądź więc nigdy pewien ani swojej wiary, ani wierności Bogu. Twoja modlitwa będzie aktem miłości miłosiernej, jeśli będziesz żywił głębokie przekonanie, że Ty także zostajesz obdarowany (zob. Jan Paweł II, „Dives in misericordia”). Nie ograniczaj swojej troski o nawrócenie tego nieznanego Ci człowieka do odmówienia krótkiej modlitwy. Tego człowieka dał Ci sam Bóg, aby modlitwa przyczyniła się do jego zbawienia. Pamięć o nim musi być obecna w każdej Twojej modlitwie. Gdy kiedyś spotkasz się z nim w Niebie, będzie to Twoją radością.

Jeśli zapomnisz lub przerwiesz modlitwę...

Nie zniechęcaj się, gdy któregoś dnia zapomnisz o modlitwie. Gdyby zapominanie powtarzało się zbyt często, przerwij modlitwę na jakiś czas i proś Boga, aby pozwolił Ci zobaczyć tego przyczynę. Może w Twojej intencji modlitwy zabrakło prawdy o Tobie samym, a może uznałeś, że jesteś lepszy od tego, za którego się modlisz? Po jakimś czasie ponów modlitwę, proś Boga o łaski potrzebne do wytrwania i wierności modlitwie.

Kiedy stajesz się członkiem Wspólnoty?

Reklama

Od tego dnia, kiedy po raz pierwszy odmówisz codzienną modlitwę Wspólnoty. Przestajesz być żywym członkiem Wspólnoty w dniu, w którym przez własną, suwerenną decyzję przestaniesz się modlić. Członkowie Wspólnoty będą się jednak modlić za Ciebie.

Gdy rozpoczniesz już taką codzienną modlitwę...

Przekazuj informację o tej modlitwie bliskim i znajomym, ale w taki sposób, aby nie czuli się zniewoleni. Decyzję o modlitwie każdy musi podjąć w pełnej wolności ducha. Jeżeli zrodziło się w Tobie pragnienie codziennej modlitwy za wybranego przez Boga człowieka, którego zbawienie jest zagrożone, zgłoś nam, że duchowo włączyłeś się w to dzieło. Zgłoszenie nie jest obowiązkowe, nie ma wpływu na wartość Twojej modlitwy. Jest jednak mocnym świadectwem dla innych, którzy również pragną modlić się w tej intencji.

W intencji wszystkich członków Dzieła Modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka” odprawiana jest Msza św. w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 15.30 w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej.

* * *

O. Augustyn Pelanowski OSPPE
Ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Ojców Paulinów w Krakowie. Autor książek i artykułów, odkrywających bogactwo Pisma Świętego, zgłębiających tajniki duchowości chrześcijańskiej. Jest autorem konferencji o modlitwie, wygłoszonych do Wspólnoty Dzieła „Z Maryją ratuj człowieka”, zebranych na płycie „Ratunek”, dołączonej do bieżącego numeru „Niedzieli”.

2015-08-12 08:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

2021-07-19 13:43

[ TEMATY ]

trydencka

Msza trydencka

Karol Porwich

Co ceniony benedyktyn o. Leon Knabit sądzi o dwóch formach odprawiania Mszy św. tzw. trydenckiej, czyli przedsoborowej i nowej, czyli posoborowej?

Msza św. do Soboru Watykańskiego II była odprawiana w rycie tak zwanym rzymskim klasycznym. Ale to nie był jedyny ryt, o tym warto pamiętać, był ryt dominikański, ryt mozarabski, Kościoły wschodnie miały swój ryt i dbano o to, by było zachowane to, co jest istotne: mianowicie liturgia czytań, liturgia… to się rozmaicie nazywało: liturgia katechumenów itd.

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

S. Becquart: synod ma być wydarzeniem duchowym

2021-07-23 20:31

[ TEMATY ]

duchowość

synod

Vatican News

S. Nathalie Becquart, podsekretarz Synodu Biskupów

S. Nathalie Becquart, podsekretarz Synodu Biskupów

Nie ma synodu bez duchowości, bo synodalność to wspólne podążanie za Chrystusem i słuchanie Ducha Świętego – mówi s. Nathalie Becquart, podsekretarz Synodu Biskupów. W całym Kościele trwają przygotowania do procesu synodalnego, który rozpocznie się 9 i 10 października. Francuska zakonnica podkreśla, że nie wolno zapomnieć, iż synod ma być przede wszystkim wydarzeniem duchowym.

O tego roku synod zmienia swą formułę. Nie będzie jednorazowym wydarzeniem, lecz procesem, który rozpocznie się na szczeblu lokalnym w diecezjach, a następnie będzie miał etap kontynentalny i dopiero po nim odbędzie się zgromadzenie synodalne w Rzymie. Procesu synodalnego nie należy jednak mylić z narodową drogą synodalną, która została zainicjowana w Niemczech. Tym razem chodzi o wydarzenie powszechne, w które mają się włączyć wszystkie Kościoły lokalne i wszystkie formy życia chrześcijańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję