Reklama

Konkurs literacki

Patriotyczna Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa to szczególny rodzaj modlitwy, w której każdy może się odnaleźć. Należy do najbardziej rozpowszechnionych w Kościele katolickim nabożeństw Wielkiego Postu. Odprawiają ją dzieci, młodzież i dorośli, uczeni i ludzie prości. W układzie swoim odznacza się niezwykłą prostotą, a posiada treść bardzo bogatą, która silnie przemawia do duszy każdego człowieka.
W trudnych momentach historii naszego Państwa nabożeństwa te były z pewnością jedną z form wychowania w duchu patriotycznym i religijnym.
Podkarpacki Związek Piłsudczyków w Rzeszowie, nawiązując do tradycji, ogłasza konkurs literacki pt. Patriotyczna Droga Krzyżowa.
Licząc na inwencje twórczą, do udziału zapraszamy wszystkich chętnych.

Reklama

Regulamin
1. Temat pracy brzmi: Patriotyczna Droga Krzyżowa i polega na napisaniu rozważań do poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej.
2. Nadesłane prace oceni Kapituła konkursu, której przewodniczy ks. dr Adam Podolski - kapelan Podkarpackiego Związku Piłsudczyków.
3. Prace opatrzone godłem należy nadesłać pod adresem: Podkarpacki Związek Piłsudczyków; 35- 025 Rzeszów, ul. Jagielońska 6 (z dopiskiem "Konkurs literacki").
4. Termin nadsyłania prac: 21 marca 2003 r.
5. Wyniki konkursu opublikowane będą w mediach.
6. Wyróżnione teksty rozważań zostaną przedstawione w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawionej 11 kwietnia 2003 r. o godz. 18.00 w kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie przy ul. 3 Maja.
7. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody.
8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania nadesłanych prac (publikacje, prezentacje w części lub w całości).

Patronat medialny przyjęły: Radio Via, Niedziela Południowa, GC Nowiny.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie boją się dawać świadectwa

2021-09-25 15:05

[ TEMATY ]

Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza

Karolina Krasowska

Mężczyźni podczas Eucharystii

Mężczyźni podczas Eucharystii

Słowa św. Jana Pawła II „Nie bójcie się dawać świadectwa” były hasłem IX Pielgrzymki Mężczyzn do Międzyrzecza. 25 września do Kolebki Chrześcijaństwa i Polskości przybyli mężowie, ojcowie, synowie, dziadkowie oraz kapłani

Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza to była propozycja dla tych, którzy "Nie boją się dawać świadectwa". Spotkanie rozpoczęło się na międzyrzeckim Zamku Piastowskim powitaniem uczestników. Były pieśń „Bogarodzica", okolicznościowe przemówienia, wspólna modlitwa, wspomnienie bohaterów walk o niepodległość, salwy honorowe, pieśń „Rota". Dr hab. Grzegorz Kucharczyk wygłosił  wykład zatytułowany„Zachować dziedzictwo Narodu Ochrzczonego. Nauki z historii” oraz „Nowe czasy, nowe zadania”. Z Zamku mężczyźni przemaszerowali do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski, gdzie odbyła się Msza św. pod przewodnictwem pasterza diecezji bp. Tadeusza Lityńskiego z homilią bp. Henryka Wejmana ze Szczecina.

CZYTAJ DALEJ

W trosce o zbawienie

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 32-33

pierwbozydarlelutko/fotolia.com

Powszechne jest doświadczenie choroby i przemijalności ludzkiego bytu, a co za tym idzie – troski o zdrowie, która podpowiada nam, że nierzadko, w celu ratowania życia człowieka, trzeba usunąć chorą część ludzkiego ciała, czasami cały organ, a nawet dokonać amputacji górnej czy dolnej kończyny. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus nawiązuje do tego ludzkiego doświadczenia w perspektywie troski o życie wieczne, a tym samym przypomina nam prawdę o rzeczach ostatecznych.

CZYTAJ DALEJ

W niedzielę 26 września obchodzimy 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

2021-09-26 10:41

[ TEMATY ]

uchodźcy

migranci

AFPPHOTO/NIKOLAY DOYCHINOV/East News

„Dzisiaj Kościół jest wezwany do wyjścia na ulice peryferii egzystencjalnych, aby leczyć zranionych i szukać zagubionych, bez uprzedzeń i lęku, bez prozelityzmu, ale w gotowości do poszerzenia swojego przybytku, aby móc przyjąć wszystkich” – napisał papież Franciszek w orędziu na tegoroczny, 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

„Zamknięte i agresywne nacjonalizmy (por. Fratelli tutti, 11) oraz radykalny indywidualizm (por. tamże, 105) rozbijają czy też dzielą nas, zarówno w świecie, jak i w obrębie Kościoła. A najwyższą cenę płacą ci, którzy najłatwiej mogą zostać innymi: cudzoziemcy, migranci, zmarginalizowani, ci, którzy mieszkają na peryferiach egzystencjalnych” – czytamy w orędziu. „Do wszystkich mężczyzn i kobiet na świecie kieruję mój apel, abyśmy (…) odbudowali rodzinę ludzką, by razem tworzyć naszą przyszłość sprawiedliwości i pokoju, upewniając się, że nikt nie zostanie wykluczony. (…) jeśli tylko tego chcemy, możemy przekształcić granice w uprzywilejowane miejsca spotkania, gdzie może rozkwitnąć cud coraz większego my” – zaapelował Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję