Reklama

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Różnokolorowe koperty, które trafiają codziennie na redakcyjne biurka, a ostatnio coraz częściej e-maile, są świadectwem głębokiego zaufania, jakim darzą nas Czytelnicy. Dzieląc się na łamach niektórymi listami z redakcyjnej poczty, pragniemy, aby „Niedziela” była owocem zbiorowej mądrości redakcji i Czytelników.

Jeszcze raz o pomocy

W dzisiejszych czasach nieść pomoc odpowiedzialnie jest bardzo trudno. Nawet duże firmy są narażone na przestępstwa wynikające z możliwości, jakie daje fałszowanie danych w Internecie. A tyle już wymyślono metod okradania ludzi, np. na wnuczka czy poprzez udawany bank – Amber Gold. A w Polsce i na świecie miliony ludzi potrzebują pomocy. Są to:

– głodne dzieci;

Reklama

– chorzy, którym grozi śmierć z powodu braku środków na lekarstwa i operacje;

– osoby w podeszłym wieku;

– samotni i biedni, bezdomni;

Reklama

– wykluczeni z powodu kalectwa czy raczej niepełnosprawności na ciele i umyśle;

– ofiary powodzi, trzęsień ziemi, pożarów, wypadków;

– skazani przebywający w więzieniach;

– samotne matki, sieroty;

– prześladowani z powodów religijnych, rasowych, politycznych.

Na pewno wszystkich potrzebujących pomocy nie wymieniłem. Co robić? Wszak jesteśmy chrześcijanami i potrzebujący pomocy są naszymi braćmi.Redakcja poprzez rubrykę „Listy do «Niedzieli»” chce bliźnim pomagać. Myślę, że potrzebny jest jeden warunek – by ludzie źli, których nie brakuje, tej pięknej idei nie wykorzystywali. Przed wydrukowaniem prośby o pomoc może warto uzyskać od osoby potrzebującej potwierdzenie jej księdza proboszcza, że takiej pomocy potrzebuje. Wówczas Czytelnicy „Niedzieli” będą mieli pewność, że pomoc będzie właściwie użyta.

Kwestia pomocy może być przedmiotem dyskusji Czytelników. Mają różne doświadczenia w niesieniu pomocy. Dobre pomysły można by wykorzystać.

W swoim otoczeniu każdy może nieść pomoc indywidualnie. Gdy zaistnieje potrzeba niesienia pomocy zbiorowej, pani Aleksandra ze swoim wspaniałym gronem Czytelników „Niedzieli” może dalej czynić dużo dobrego dla potrzebujących.

W tym wielkim dziele pomocy dla całej Redakcji – Szczęść Boże. Życzę dużo zdrowia i opieki Matki Bożej –

Tadeusz

2015-08-12 08:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

80 lat temu o. Kolbe zgłosił się w Auschwitz na śmierć za współwięźnia

29 lipca 1941 r. podczas apelu w niemieckim obozie Auschwitz franciszkanin o. Maksymilian Kolbe zgodził się dobrowolnie oddać życie za współwięźnia Franciszka Gajowniczka, jednego z dziesięciu skazanych na śmierć głodową w odwecie za ucieczkę Polaka.

Franciszkanin zmarł w bunkrze głodowym 14 sierpnia 1941 r. Został dobity zastrzykiem fenolu.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

Jezus pyta: "Czy miłujesz Mnie więcej?

2021-07-29 13:20

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Aleksander Radecki

Ks. Aleksander Radecki

Łatwo jest wpaść w nałóg alkoholowy. Wyjście z niego wymaga poświęcenia nie tylko osoby chorej, ale także najbliższych. Abstynencja pomaga odzyskać człowieczeństwo. O problemach związanych z alkoholem i życiu bez niego rozmawiamy z ks. Aleksandrem Radeckim.

Ks. Łukasz Romańczuk: Za kilka dni rozpoczniemy sierpień. Dlaczego Kościół troszczy się i zachęca w tym miesiącu do abstynencji od alkoholu?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję