Reklama

Przeor Jasnej Góry o płycie „Ratunek”

Niedziela Ogólnopolska 33/2015, str. 29

Jasna Góra to sanktuarium Królowej Polski, w którym pielgrzymi doświadczają przemiany serc. Tutaj pod czułym spojrzeniem Maryi Matki Kościoła wielu ludzi odnajduje drogę do Pana Boga i pragnie nawiązać z Nim nową, żywą relację.

Przekazując nagrania konferencji o modlitwie o. Augustyna Pelanowskiego, paulina, Klasztor Jasnogórski, Tygodnik Katolicki „Niedziela” oraz autor konferencji pragną zaprosić wszystkich do wejścia w duchowe dziedzictwo Sanktuarium Jasnogórskiego. Jest nim przede wszystkim pogłębienie i ożywienie naszych relacji z Panem Bogiem przez modlitwę, ufne zawierzenie w każdej sytuacji życiowej oraz przystępowanie do sakramentów świętych.

Reklama

O. Augustyn Pelanowski sprawuje funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie. Jego książki i artykuły cieszą się wielką popularnością. Możemy w nich na nowo odkryć bogactwo Pisma Świętego – słowa Bożego skierowanego do nas – oraz zgłębiać tajniki duchowości chrześcijańskiej. Prezentowane konferencje, zatytułowane „Ratunek”, zostały wygłoszone na Jasnej Górze podczas rekolekcji Wspólnoty modlitewnej „Z Maryją ratuj człowieka”. Inicjatywa ta powstała przy naszym sanktuarium w 2004 r. Jest odpowiedzią na pragnienie matczynego Serca Maryi, aby wszyscy ludzie, których zbawił Syn Boży, przyjęli dar odkupienia i przemieniali swoje życie. Konferencje mogą być pomocą do pogłębienia modlitwy, są również zaproszeniem do włączenia się w dzieło „Z Maryją ratuj człowieka”. Pragniemy podarować Państwu płytę w czasie, gdy wielu pielgrzymów zmierza na Jasną Górę w pieszych pielgrzymkach parafialnych, diecezjalnych, a nawet indywidualnych, aby tutaj, u Maryi Jasnogórskiej, szukać ratunku w trudnościach życia.

Niech Matka Najświętsza każdego pocieszy, wysłucha i ukaże jedyną Nadzieję naszego życia – Jezusa Chrystusa.

Z pozdrowieniami i modlitwą z narodowego sanktuarium Polaków

2015-08-12 11:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: wiara w Jezusa nie może być przedmiotem targów

2021-08-04 10:16

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Kiedy mówi się o Ewangelii i jej możliwych zakłóceniach, nie idzie się na kompromisy: wiara w Jezusa nie jest towarem, o który trzeba się targować” – powiedział Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Po tradycyjnej lipcowej przerwie Ojciec Święty wznowił audiencje ogólne. W sierpniu odbywają się one w auli Pawła VI.

Franciszek wygłosił dziś trzecią z kolei katechezę na temat Listu do Galatów. Podkreślił w niej całkowite skoncentrowanie św. Pawła na misji ewangelizacyjnej, której Apostoł poświęca się całych sił. Dlatego zrozumiały jest jego smutek, gdy dostrzega, że adresaci jego przepowiadania zamiast przyjąć głoszone przezeń przepowiadanie, myślą o przyjęciu jakiejś innej „ewangelii”, orędzia wypaczającego prawdziwą Ewangelię, łudząc się, że jest ono komplementarne względem orędzia Pawła.

CZYTAJ DALEJ

O błogosławionym kapelanie Armii Krajowej

Wojenne losy ks. porucznika Stefana Wyszyńskiego i jego udział w Powstaniu Warszawskim przedstawia nowy film pt.: „WYSZYŃSKI - zemsta czy przebaczenie”.

Produkcja opowiada historię księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego - kapelana Armii Krajowej, działającego w okresie Powstania Warszawskiego pod pseudonimem „Radwan III".

CZYTAJ DALEJ

Historia Świętej Księgi

2021-08-04 12:27

[ TEMATY ]

Żarki

Dom Kultury

Historia Biblii

Beata Pieczykura/Niedziela

Historia Świętej KsięgiRepliki najstarszych manuskryptów i kamiennych tablic, fragmenty papirusów, zrolowane skóry, zapisane zwoje, pierwsze przekłady Biblii można zobaczyć do 13 sierpnia, a nawet dotknąć na wystawie „Historia Biblii”, prezentowanej w miejscu dawnej synagogi – w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach.

– Wystawa przedstawia historię powstania Pisma Świętego. Ta Księga powstawała przez ok. 1600 lat, początek miał miejsce w starożytności, a ostatnie księgi datuje się na I wiek naszej ery. Na bazie kultury judaistycznej i chrześcijańskiej opowiadamy tę historię – mówi „Niedzieli” pastor Sławomir Wcisło, organizator wystawy „Historia Biblii”, prezentowanej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach w dniach 3-13 sierpnia. Dyrektor tej placówki Magdalena Brzegowska o ekspozycji powiedziała krótko: – To jest historia Biblii w pigułce. Dodała: – Uważam, że za mało mówi się na temat Pisma Świętego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję