Reklama

Aspekty

Paradyż

Oaza III stopnia

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 33/2015, str. 8

[ TEMATY ]

oaza

Ks. Adrian Put

Uczestnicy oazy w Paradyżu

Uczestnicy oazy w Paradyżu

W dniach 25 lipca – 9 sierpnia w Paradyżu odbywała się oaza III stopnia dla rodzin i młodzieży. Rekolekcje prowadzili ks. Łukasz Parniewski oraz Agnieszka i Rafał Domowiczowie. To pierwsza taka oaza w naszej diecezji. Jej wyjątkowość polegała na wspólnym przeżywaniu treści oazy III stopnia przez małżeństwa i młodzież. Dodatkowo – po raz pierwszy taka oaza odbyła się w fantastycznych warunkach Wyższego Seminarium Duchownego. Obok uczestników z naszej diecezji oazę przeżywały także rodziny z Krakowa, Lublina, Świdnicy, Łodzi.

Reklama

III stopień odbywał się pod hasłem: „Ecclesia Mater – Mater Ecclesiae”. Uczestnicy oazy poznawali tajemnicę Kościoła – wspólnoty pielgrzymującego ludu Bożego. W trakcie rekolekcji odwiedzili świątynie Gorzowa, Międzyrzecza, Świebodzina, Kosieczyna, Chlastawy, Ośna Lubuskiego, Frankfurtu nad Odrą, Obry, Neuzelle, Rusinowa, Rokitna i oczywiście samego Paradyża. We Frankfurcie oazowicze spotkali się ze wspólnotą ewangelicką.

– Paradyż jest bardzo gościnnym miejscem i idealnie pasuje do przeżywania oazy III stopnia. Samo miejsce i jego historia przemawiają do uczestników. Tutaj można doświadczyć i historii Kościoła, i jego kultury, ale także jak swoją wiarę przeżywali tutaj kiedyś cystersi, a dzisiaj alumni naszego seminarium – powiedział ks. Łukasz Parniewski.

2015-08-13 10:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi w Kościele

Niedziela Ogólnopolska 8/2018, str. 20-21

[ TEMATY ]

młodzi

oaza

Archiwum „Aspektów”

Jaka będzie przyszłość młodych w Kościele?

Jaka będzie przyszłość młodych w Kościele?

Kiedy mówimy o jakiejś wspólnocie w Kościele „oaza”, to zaraz na myśl przychodzi nam obraz grupy młodych ludzi. Przez długie lata oazę, czyli Ruch Światło-Życie, identyfikowano głównie z dziećmi i młodzieżą. Dziś ten ruch „dorósł” i więcej w nim dorosłych i małżonków. Co się stało z młodymi w oazie?

Powyższe pytanie jest tyleż prowokacyjne, ile bardzo na miejscu. Dziś w Ruchu Światło-Życie jest znacznie mniej młodzieży niż w latach siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Są takie diecezje, w których nadal organizuje się wakacyjne oazy dla kilkuset czy nawet kilku tysięcy młodych, ale są i takie regiony, w których trudno zebrać nawet stu- czy dwustuosobową grupę chętnych na wakacyjne rekolekcje. Co dalej?

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory

2021-09-18 20:07

Adobe.Stock

– Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory. Nie można inaczej. Trzeba mieć w sobie męstwo i trzeba mieć w sobie pokorę w takim poczuciu, że zstępujemy w kapłaństwo. Noście to w sobie – mówił abp Grzegorz Ryś do wyświęcanych dziś absolwentów seminarium 35+.

W uroczystość św. Stanisława Kostki liturgii katedralnej o godz. 9:00 przewodniczył abp Grzegorz Ryś, który do łódzkiego prezbiterium włączył czterech diakonów seminarium 35+. Kandydatami do święceń byli: dn Szymon Brot z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi, dn Roman Jaguś z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli (diecezja włocławska), dn Zbigniew Kądziołka z parafii pw. Matki Bożej Królowej w Jabłonicy (diecezja rzeszowska) oraz dn Łukasz Kołodziej z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję