Reklama

Aspekty

Paradyż

Oaza III stopnia

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 33/2015, str. 8

[ TEMATY ]

oaza

Ks. Adrian Put

Uczestnicy oazy w Paradyżu

Uczestnicy oazy w Paradyżu

W dniach 25 lipca – 9 sierpnia w Paradyżu odbywała się oaza III stopnia dla rodzin i młodzieży. Rekolekcje prowadzili ks. Łukasz Parniewski oraz Agnieszka i Rafał Domowiczowie. To pierwsza taka oaza w naszej diecezji. Jej wyjątkowość polegała na wspólnym przeżywaniu treści oazy III stopnia przez małżeństwa i młodzież. Dodatkowo – po raz pierwszy taka oaza odbyła się w fantastycznych warunkach Wyższego Seminarium Duchownego. Obok uczestników z naszej diecezji oazę przeżywały także rodziny z Krakowa, Lublina, Świdnicy, Łodzi.

III stopień odbywał się pod hasłem: „Ecclesia Mater – Mater Ecclesiae”. Uczestnicy oazy poznawali tajemnicę Kościoła – wspólnoty pielgrzymującego ludu Bożego. W trakcie rekolekcji odwiedzili świątynie Gorzowa, Międzyrzecza, Świebodzina, Kosieczyna, Chlastawy, Ośna Lubuskiego, Frankfurtu nad Odrą, Obry, Neuzelle, Rusinowa, Rokitna i oczywiście samego Paradyża. We Frankfurcie oazowicze spotkali się ze wspólnotą ewangelicką.

– Paradyż jest bardzo gościnnym miejscem i idealnie pasuje do przeżywania oazy III stopnia. Samo miejsce i jego historia przemawiają do uczestników. Tutaj można doświadczyć i historii Kościoła, i jego kultury, ale także jak swoją wiarę przeżywali tutaj kiedyś cystersi, a dzisiaj alumni naszego seminarium – powiedział ks. Łukasz Parniewski.

2015-08-13 10:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzień Wspólnoty w Paradyżu

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 29/2018, str. I

[ TEMATY ]

oaza

Ks. Adrian Put

Tak prezentowali się oazowicze z Łagowa

Tak prezentowali się oazowicze z Łagowa

W piątek 13 lipca w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu spotkały się wszystkie grupy oazowe przeżywające w pierwszym turnusie oazy wakacyjne na terenie naszej diecezji. Spotkanie stało się okazją do wspólnej modlitwy, ale również podzielenia się doświadczeniem rekolekcyjnym z innymi grupami

Na wakacyjny Dzień Wspólnoty przybyły następujące grupy: Oaza Rodzin I stopnia z Rokitna z ks. Dariuszem Orłowskim, Oaza Dzieci Bożych I stopnia z Rokitna z ks. Łukaszem Żołubakiem, Oaza Nowej Drogi II stopnia z Łagowa z ks. Łukaszem Sławińskim oraz Oaza Dzieci Bożych II stopnia dla ministrantów z Paradyża z ks. Rafałem Witkowskim. Oazowicze, którzy spotkali się w Paradyżu pochodzili nie tylko z naszej diecezji, ale także z innych ośrodków, m.in. z Krakowa, Warszawy, Szczecina, Wałcza, Gdańska czy Legnicy.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI o belgijskiej mistyczce Julii Verhaeghe

2022-09-24 15:29

Grzegorz Gałązka

Benedykt XVI znowu przerywa milczenie. Tym razem, by wyrazić wdzięczność za przybliżenie postaci belgijskiej mistyczki matki Julii Verhaeghe. Jak przyznaje, obawiał się, że jej życie nie wzbudzi zainteresowania, ponieważ brakuje w nim zewnętrznego dramatu.

Autor jej biografii, ks. Hermann Geissler, zdołał jednak przedstawić zarówno zewnętrzną dramaturgię jej losów, wiodących z Belgii przez Austrię i Węgry do Rzymu, jak i wewnętrzny dramat chrześcijańskiego życia. Obecne w nim „napięcie jest szczególnie porywające, ponieważ jest podobne do tego, co ja sam przeżywałem począwszy od lat 40-tych ubiegłego wieku” – napisał Papież Senior w liście do autora biografii.

CZYTAJ DALEJ

TikTok, YouTube i Instagram: katoliccy influencerzy stawiają na wiarę i modlitwę

2022-09-26 15:21

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Adobe.Stock

W siedzibie francuskiego episkopatu odbyło się spotkanie „cyfrowych misjonarzy”. Zostali na nie zaproszeni katoliccy influencerzy obecni na TikToku, YouTubie i Instagramie. Przybyło ponad 40 osób z całej Francji. Warunkiem udziału było aktywne uczestniczenie w życiu Kościoła, duża liczba subskrybentów oraz publikowanie treści zgodnych z doktryną katolicką.

Kapłani, siostry zakonne i ludzie świeccy dawali świadectwo o swoim szczególnym sposobie ewangelizacji w sieci. Praktycznie wszyscy stwierdzili, że mają już doświadczenia nawróceń, które dokonały się dzięki obecności ewangelicznego przekazu w sieci. Potwierdzali, że w mediach społecznościowych potrzeba pozytywnego przekazu skupionego na wierze, modlitwie i życiu religijnym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję