Reklama

Wkrótce II Przegląd Teatralny o Tematyce Religijnej

W Szkole Podstawowej nr 74 przy ul. Seledynowej 50, na osiedlu Bukowym, w dniach 17- 21 lutego br. odbędzie się II Przegląd Teatralny o Tematyce Religijnej dla uczniów szkół podstawowych archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Celem przedsięwzięcia jest przygotowanie zespołów dziecięcych do aktywnego włączenia się w pełniejsze przeżycie rekolekcji wielkopostnych, przekazywanie wartości chrześcijańskich poprzez formę inscenizacji teatralnych, umożliwienie nabycia umiejętności ekspresyjnego przekazu treści oraz uwrażliwienie dzieci na konieczność dokonywania właściwych wyborów na podstawie przedstawionej treści. Jest to także jedna z propozycji ciekawego spędzenia wolnego czasu.
Przez pięć dni będzie odbywał się przegląd przedstawień, a szóstego dnia zaplanowano finał, w którym wystąpią najlepsze zespoły. Codziennie, zaczynając od poniedziałku 17 lutego, a kończąc na piątku 21 lutego, zapraszamy od godz. 16.00 do 19.00.
O godz. 16.00 będą zaczynały się pierwsze przedstawienia. Codziennie przewidujemy po pięć przedstawień. Można przyjść, niekoniecznie na godz. 16.00. Przedstawienia będą trwały średnio 30 minut, a między nimi zaplanowane są 10-minutowe przerwy.
Patronat nad II Przeglądem Teatralnym o Tematyce Religijnej objął metropolita szczecińsko-kamieński abp Zygmunt Kamiński, natomiast patronat medialny - Telewizja Szczecin.
Do przeglądu zgłosiły się z naszej archidiecezji 23 zespoły o łącznej liczbie ok. 350 uczestników. Organizatorzy gorąco zapraszają wszystkich chętnych do przybycia w tych dniach do Szkoły Podstawowej nr 74 i do wspólnego obejrzenia przedstawień przygotowanych przez najmłodsze pokolenie. Wstęp jest wolny. Naprawdę warto przyjść. Organizatorzy

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tajemnica stygmatów Ojca Pio

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 13

[ TEMATY ]

św. Ojciec Pio

Archiwum Głosu Ojca Pio

o. Pio

o. Pio

W 2018 r. minęło 100 lat od chwili, kiedy Ojciec Pio podczas modlitwy w chórze zakonnym przed krucyfiksem otrzymał stygmaty: 5 ran na rękach, boku i nogach – w miejscach ran Jezusa Chrystusa zadanych Mu w czasie ukrzyżowania. Jak obliczyli lekarze, którzy go wielokrotnie badali, z tych ran w ciągu 50 lat wypłynęło 3,4 tys. litrów krwi. Po śmierci Ojca Pio, 23 września 1968 r., rany zniknęły bez śladu, a według raportu lekarskiego, ciało było zupełnie pozbawione krwi

Chwilę, w której Ojciec Pio otrzymał ten niezwykły dar od Boga, opisał później w liście tak: „Ostatniej nocy stało się coś, czego nie potrafię ani wyjaśnić, ani zrozumieć. W połowie mych dłoni pojawiły się czerwone znaki o wielkości grosza. Towarzyszył mi przy tym ostry ból w środku czerwonych znaków. Ból był bardziej odczuwalny w środku lewej dłoni. Był tak wielki, że jeszcze go czuję. Pod stopami również czuję ból”.

CZYTAJ DALEJ

Posiedzenie Rady Kardynałów

2021-09-22 17:15

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Rada Kardynałów

Vatican News

Wczoraj po południu odbyło się, w formie zdalnej, posiedzenie Rady Kardynałów. Papież Franciszek przedstawił refleksję na temat otwarcia prac najbliższego Synodu o synodalności.

Po zapoznaniu się z dwoma jego wystąpieniami uznanymi za kluczowe dla przemyśleń na następny synod, z 2015 r. z okazji 50. rocznicy ustanowienia Synodu Biskupów oraz skierowanej do wiernych diecezji rzymskiej w ubiegłą sobotę, Papież dał jasno do zrozumienia, że sednem refleksji nie jest jedynie pogłębienie tego czy innego tematu. Celem jest nauka takiego sposobu przeżywania Kościoła, które naznaczone jest na wszystkich poziomach wzajemnym słuchaniem i postawą duszpasterską, zwłaszcza w obliczu pokus klerykalizmu i sztywności. Wystąpienia różnych kardynałów dotyczyły niektórych aspektów, które sprawiają, że synodalność jest szczególnie potrzebna aby przezwyciężyć sekciarstwo i partykularne

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęło się diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę

2021-09-22 19:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

pielgrzymka maturzystów

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymką maturzystów diecezji rzeszowskiej na Jasnej Górze rozpoczyna się tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską.

Przez najbliższe miesiące, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, do Sanktuarium przybywać będą teraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, by zawierzyć nie tylko egzaminy, ale swoje dalsze wybory i życiową drogę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję