Reklama

Wiara w świetle miłosierdzia

Dzienniczek św. Faustyny jest dziełem bardzo popularnym na całym świecie, choć nie należy on do literatury łatwej. Tym bardziej więc należy docenić próby przełożenia skomplikowanych nieraz treści teologicznych na język codzienności.

Ukazała się właśnie książka ks. Józefa Pochwata MS pt. „Credo św. Faustyny”. Jak zaznacza sam autor, treści zawarte w tej książce mają na celu przybliżenie aktualności przesłania Sekretarki Bożego Miłosierdzia. „To próba odczytania jej pism w kontekście dania odpowiedzi na wiele pytań dotyczących życia w wierze zarówno ludziom poszukującym drogi do Boga, jak i tym, którzy już ją odnaleźli”.

Jak wiadomo – przekonuje dalej autor – historia upadku człowieka i historia wybawienia go przez Jezusa Chrystusa wpisana jest w ludzkie życie. To zaś stawia przed każdym z nas wiele pytań, na które czasem trudno znaleźć wyczerpującą odpowiedź. „Celem opracowania – jak czytamy – jest ilustracja Składu Apostolskiego przeżyciami św. Faustyny. Ona nie tylko wierzyła w prawdy wiary, ale widziała także zawartą w niej rzeczywistość”.

Reklama

Św. Faustyna niewątpliwie podkreśliła rolę wiary, która sprawia, że szare i monotonne życie staje się bogate, bo poszerzone o działanie łaski Bożej.

Na kartach książki czytelnik znajdzie pogłębioną refleksję na temat wszystkich artykułów wyznania wiary. W pierwszej części można się wczytać w opis spotkań Mistyczki z Krakowa z Bogiem Ojcem – Pierwszą Osobą Trójcy Przenajświętszej, następnie z Synem Bożym – Drugą Osobą Trójcy Przenajświętszej, a na zakończenie z Duchem Świętym – Trzecią Osobą Trójcy Przenajświętszej.

Książkę można zamówić pod adresem: Wydawnictwo św. Stanisława BM, ul. Straszewskiego 2, 31-101 Kraków, tel. (12) 429-52-17, wydawnictwo@stanislawbm.pl, www.stanislawbm.pl.

2015-09-01 14:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Fatima - przestroga przed błędami świata

Niedziela Ogólnopolska 20/2012, str. 20-21

[ TEMATY ]

Fatima

Figura Matki Bożej Fatimskiej/fot. Graziako

Fatimska Pani ostrzegała 13 lipca 1917 r., że jeżeli ludzie nie odpowiedzą na Jej wezwanie, wówczas Rosja „rozsieje swoje błędy po całym świecie, doprowadzając do wojen i prześladowań Kościoła”

Cały świat zadrżał, gdy 13 maja 1981 r. na Placu św. Piotra w Rzymie turecki zamachowiec Ali Agca oddał strzały do Ojca Świętego Jana Pawła II. Po tym wydarzeniu kard. Joseph Ratzinger powiedział: „Fakt, iż macierzyńska dłoń zmieniła bieg śmiercionośnego pocisku, jest tylko jeszcze jednym dowodem na to, że nie istnieje nieodwołalne przeznaczenie, że wiara i modlitwa to potężne siły, które mogą oddziaływać na historię, i że ostatecznie modlitwa okazuje się potężniejsza od pocisków, a wiara od dywizji”.

CZYTAJ DALEJ

Polski głos na zgromadzeniu w Pradze: nie ulegajmy pokusie budowy innego Kościoła

2023-02-07 12:45

[ TEMATY ]

synod

Karol Porwich/Niedziela

Przed uleganiem pokusie budowy „innego Kościoła” przestrzegł prof. Aleksander Bańka w imieniu polskiej delegacji podczas kontynentalnego zgromadzenia synodalnego w Pradze. To europejskie spotkanie trwa w stolicy Czech w dniach 5-12 lutego. Wskazał na konieczność znalezienia takich „rozwiązań pastoralnych, które nie naruszając spójności doktrynalnej, pozwolą adekwatnie odpowiedzieć na współczesne wyzwania duszpasterskie”.

Z Polski w zgromadzeniu uczestniczą: przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądccki, koordynator prac synodalnych w Polsce abp Adrian Galbas SAC z Katowic, s. Mirona Turzyńska OSF z archidiecezjalnego zespołu synodalnego w Gnieźnie oraz prof. Aleksander Bańka z Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich, delegat Kościoła w Polsce na Synod.

CZYTAJ DALEJ

Pierwsze spotkanie Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Częstochowskiej nowej kadencji

7 lutego w Kurii Metropolitalnej w Częstochowie po raz pierwszy w nowym składzie spotkała się Rada Duszpasterska Archidiecezji Częstochowskiej.

Po krótkiej modlitwie abp Wacław Depo wręczył dekrety nominacyjne członkom Rady. Następnie przedstawione zostały jej zadania i kompetencje. Członkowie Rady zostali również wprowadzeni w tematy związane z przygotowaniami do nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji w latach 2024-25, poprzedzających to wydarzenie misji ewangelizacyjnych oraz jubileuszu 100. rocznicy powstania diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję