Reklama

Zaproszenie

26 września 2015 konferencja w „Niedzieli”, wystawa na Jasnej Górze

Fundacja „Jeden z nas”, Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” oraz Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela” zapraszają na konferencję towarzyszącą otwarciu wystawy pt. „Krótka historia o tym, dlaczego życie jest dobre”.

Konferencja poprzedzi otwarcie wystawy i rozpocznie się o godz. 11 w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie (ul. 3 Maja 12). Udział w niej wezmą: Marek Jurek – poseł do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), Anna Rachwalska – wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” oraz Jakub Bałtroszewicz – sekretarz generalny Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka „Jeden z nas”.

Po zakończeniu konferencji o godz. 13.30 w auli o. Augustyna Kordeckiego na Jasnej Górze odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy, która w tym dniu będzie miała swoją premierę w Polsce. W marcu br. gościła w europarlamencie i od tego czasu odwiedza różne miasta Europy. Częstochowa jest pierwszym polskim miastem, w którym będzie można obejrzeć tę ekspozycję.

Reklama

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: abp Wacław Depo – metropolita częstochowski oraz o. Marian Waligóra – przeor Jasnej Góry.

Uczestnicy spotkania w auli „Niedzieli” będą mieli możliwość osobistej rozmowy z prelegentami oraz uzyskania informacji o tym, w jaki sposób pomagać małżeństwom borykającym się z problemem niepłodności.

Podczas spotkania będzie można również zakupić wydany w tym roku „Przewodnik. Bioetyka dla młodych” (w promocyjnej cenie). Publikacja ta – zbiór rzetelnych odpowiedzi na wiele pytań dotyczących kwestii życia – stanowi kompendium wiedzy, które pomoże zrozumieć współczesne kwestie bioetyczne.

2015-09-15 13:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: przemoc względem kobiet nie bierze się znikąd

2022-11-26 15:00

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Aby skutecznie zwalczyć plagę przemocy względem kobiet nie wystarczą wyspecjalizowane organy czy działania represyjne. Potrzeba jedności i współpracy przede wszystkim w dziedzinie prewencji – mówił Papież na audiencji dla przedstawicieli włoskiej policji, którzy specjalizują się w zwalczaniu przemocy względem kobiet. Podkreślił, że prewencja jest niezwykle ważna, bo ten rodzaj przemocy wynika często z postaw kulturowych, głęboko zakorzenionej mentalności i uprzedzeń.

Papież zwrócił też uwagę na czynniki, które sprzyjają przemocy względem kobiet. Są to z jednej strony hedonistyczny styl życia, a z drugiej – kryzys gospodarczy i społeczny.

CZYTAJ DALEJ

Edykt w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

2022-11-26 14:00

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

s. Iwona Król

edykt

Kamil Krasowski

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński wydał edykt, zachęcający wiernych do przekazania jakichkolwiek dokumentów, pism, zdjęć, pamiątek lub wiadomości dotyczących Siostry M. Iwony Król. Publikujemy pełny tekst dokumentu.

Edykt Bpa Tadeusza Lityńskiego w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

CZYTAJ DALEJ

Dwa paradoksy Adwentu

2022-11-26 15:06

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Ewangelia: Mt 24, 37-44

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję