Reklama

Niedziela Wrocławska

Dni Kromki Chleba

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza do udziału we wrocławskim finale Dni Kromki Chleba, który odbędzie się 19 września. Ta ogólnopolska akcja Caritas ma rozwijać wrażliwość społeczną na problem osób bezdomnych i ubogich

Niedziela wrocławska 38/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

Caritas

B. Sztajner/Niedziela

Postaramy się pokazać, że każdy, w miarę swoich możliwości, może pomóc – mówi Paweł Trawka, rzecznik wrocławskiej Caritas. – Problem ubóstwa i bezdomności dotyka wiele osób z naszej archidiecezji. Codziennie ponad 600 osób korzysta z ciepłego posiłku w jadłodajniach Caritas we Wrocławiu i Oławie, nasza łaźnia dla bezdomnych bije w ostatnich miesiącach rekordy popularności. Wrocławscy ubodzy już od świtu, trzy razy w tygodniu przychodzą na Ostrów Tumski, by skorzystać z łaźni. Na miejscu otrzymują świeże ręczniki, mydło i maszynki do golenia, czystą odzież. Przez akcję „Kromka chleba”, chcemy pokazać, że są ludzie głodni, bezdomni, ubodzy, ale są także realne szanse pomocy takim osobom, są instytucje, które mądrze taką pomocą się zajmują, m.in. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i warto w miarę swoich możliwości takie instytucje wspierać – podkreśla Paweł Trawka.

19 września przez Wrocław przejdzie radosny korowód wolontariuszy i podopiecznych wrocławskiej Caritas. – Chcemy pokazać wszystkim, jak wielu ludzi pomaga, jak wielu angażuje się w pomoc ubogim, chorym, starszym – mówi Paweł Trawka. – W naszej archidiecezji działa ponad 1000 wolontariuszy Caritas, dzieci i młodzież działają w Szkolnych Kołach Caritas. Poświęcają swój czas i umiejętności, organizują różne zbiórki i akcje, by pomagać osobom ubogim, samotnych, dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji materialnej, osobom starszym i chorym.

Podczas finału Dni Kromki Chleba Caritas promować będzie aktywność społeczną i solidarność międzyludzką. – Chcemy zintegrować środowisko wolontariuszy, którzy już aktywnie działają na rzecz potrzebujących i zainteresować tymi ideami osoby dotychczas niezaangażowane – dodaje rzecznik Caritas. – W programie przewidziano różnorodne formy artystyczne związane z tematyką chleba i miłosierdzia, przedstawione przez naszych podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej, placówek opiekuńczych i zaprzyjaźnionych szkół. W rozstawionych namiotach można będzie się zapoznać z wieloma dziełami pomocy dla najuboższych prowadzonymi zarówno przez Caritas jak i MOPS. Centralnym punktem będzie stół z chlebem, wokół którego wszyscy się spotkamy.

Finał Dni Kromki Chleba rozpocznie się o godz. 10.00 uroczystą Eucharystią we wrocławskiej katedrze. O godz. 11.15 radosny korowód przemaszeruje na pl. Solny, gdzie odbędą się dalsze obchody. Dla wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas konferencję „Jak rozmawiać z cierpiącymi” poprowadzi znany działacz charytatywny, ks. dr Jan Kaczkowski, który sam zmaga się z chorobą nowotworową. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej wyjątkowej akcji!

2015-09-17 13:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Caritas Polska: 9-10 marca zbiórka żywności pod hasłem „Tak, Pomagam!”

[ TEMATY ]

Caritas

Magdalena Chomać

Akcja odbywa się w wybranych sklepach, gdzie dyżurują wolontariusze zachęcający do wzięcia udziału w niej oraz dziękujący za wsparcie

Akcja odbywa się w
wybranych sklepach, gdzie dyżurują wolontariusze
zachęcający do wzięcia udziału w niej oraz dziękujący za wsparcie

Już czternastą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, Pomagam!” organizuje Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi przed Świętami Wielkanocnymi. Zbiórki odbędą się 9 i 10 marca w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce. W poprzedniej zbiórce świątecznej w grudniu w ok. 2,3 tys. sklepów zebrano ok. 500 ton żywności, która trafiła do 50 tys. samotnych rodziców, bezdomnych, chorych i rodzin wielodzietnych.

Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ojciec Święty mianował ks. Marcjanowicza ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Sudan Południowy/ Papież: odłóżmy broń nienawiści i zemsty

2023-02-05 10:34

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Na zakończenie wizyty w Sudanie Południowym papież Franciszek odprawił w niedzielę w stolicy kraju Dżubie mszę, w której uczestniczyło ponad 100 tysięcy osób. Odłóżmy broń nienawiści i zemsty - apelował.

W homili papież powiedział, że wierzący są powołani do tego, by w radości, z wdzięcznością dawać świadectwo o przymierzu z Bogiem, pokazując, że "jesteśmy ludźmi zdolnymi do tworzenia więzi przyjaźni, do życia w braterstwie, do budowania dobrych relacji międzyludzkich, by nie dopuścić do tego, by zapanowało zepsucie zła, choroba podziałów, brud nieuczciwych interesów, plaga niesprawiedliwości".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję