Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Biłgoraj

Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Niedziela zamojsko-lubaczowska 38/2015, str. 3

[ TEMATY ]

oaza

Joanna Ferens

Eucharystii przewodniczył bp Marek Leszczyński

Eucharystii przewodniczył bp Marek Leszczyński

W sobotę 5 września w kościele pw. św. Jerzego w Biłgoraju odbył się Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, znanego powszechnie jako Oaza – jednego z ruchów odnowy Kościoła rzymskokatolickiego. – Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie stara się formować dojrzałych i świadomych chrześcijan oraz służyć ożywianiu lokalnych wspólnot Kościoła, tj. parafii, dekanatów czy diecezji. Poza całoroczną formacją, członkowie Ruchu uczestniczą w letnich rekolekcjach organizowanych w specjalnie przygotowanych miejscach rekolekcyjnych, gdzie przechodzą kolejne etapy chrześcijańskiej formacji, która ma zbliżyć ich do Boga i umocnić w wierze, nadziei i miłości – podkreśla ks. Leszek Boryło, diecezjalny moderator Domowego Kościoła.

Powakacyjny Dzień Wspólnoty jest niejako podsumowaniem rekolekcji i formacji rekolekcyjnej. To czas spotkania i wzajemnej radości. Jak dodaje ks. Leszek: – Zazwyczaj świętowaliśmy w maryjnym sanktuarium w Krasnobrodzie, w tym roku Dzień Wspólnoty odbył się w Biłgoraju. Podzielony był na trzy części. Jego główną częścią była uroczysta Msza św., po niej nastąpił przemarsz uczestników na stadion OSiR, gdzie był piknik i wspólnotowa agapa. Podczas przemarszu chcieliśmy zwrócić uwagę mieszkańców Biłgoraja na organizowane w przyszłym roku Światowe Dni Młodzieży, stąd barwne flagi z symbolami ŚDM.

Uroczystej Eucharystii, w której udział wzięli księża moderatorzy i członkowie Ruchu Światło-Życie z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, przewodniczył bp Mariusz Leszczyński. Obecni byli także diecezjalni moderatorzy. – Eucharystia to wielkie dziękczynienie Bogu za dar odkupienia, jaki dokonał się w osobie Jezusa Chrystusa. Dzisiejsza Msza św. to także dziękczynienie za dar rekolekcji, oaz, za każdego uczestnika i animatora. Cieszymy się, że obecny wśród nas w tym ważnym dniu jest bp Mariusz Leszczyński – mówił we wstępie do wspólnej modlitwy ks. Dariusz Babiak, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

Ksiądz Biskup z kolei podkreślał, że Ruch Światło-Życie jest jednym z tych działań, które ubogacają życie religijne i duszpasterskie Kościoła: – On bardzo mocno wpisuje się w dzieło Nowej Ewangelizacji. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten charyzmat, za podejmowane modlitwy, wyrzeczenia i świadectwo życia. Na zakończenie Dnia Wspólnoty odbył się występ znanego zespołu „Wyrwani z niewoli”.

2015-09-17 13:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Po oazowych ścieżkach

Niedziela Ogólnopolska 33/2018, str. 21

[ TEMATY ]

oaza

Ryszard Rzepecki/Biały Kruk

Ścieżki ewangelizacyjno-edukacyjne w Krościenku

Ścieżki ewangelizacyjno-edukacyjne w Krościenku

W Krościenku nad Dunajcem, w Centrum Ruchu Światło-Życie, otwarto „Drogę Nowego Człowieka”, czyli ścieżki ewangelizacyjno-edukacyjne prezentujące Ruch Światło-Życie oraz tzw. oazę, czyli ogród biblijny, w którym znajdują się rośliny znane z kart Pisma Świętego.

Kto już był w Krościenku nad Dunajcem i odwiedzał Centrum Ruchu Światło-Życie, a przyjedzie teraz, z miejsca zauważy zmianę. Od początku okresu wakacyjnego setki oazowiczów, ale również turystów i grup przemierzających Pieniny ma okazję poznać głębiej myśl, która towarzyszyła ks. Franciszkowi Blachnickiemu, twórcy Ruchu Światło-Życie, oraz charyzmat tej wspólnoty i zasady, które przyświecają oazowiczom.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Jutro XXIII Dzień modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

2022-12-03 10:43

[ TEMATY ]

Pomoc Kościołowi na Wschodzie

Adobe.Stock

Średniowieczna wizja nowego Jeruzalem (miniatura z Apokalipsy bamberskiej)

Średniowieczna wizja nowego Jeruzalem (miniatura z Apokalipsy bamberskiej)

W II niedzielę Adwentu 4 grudnia przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. W akcji wspierania Kościoła za naszą wschodnią granicą aktywnie, od przeszło 30 lat, uczestniczy Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie, działający przy Konferencji Episkopatu Polski.

Celem Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który po raz 23. będzie obchodzony w Kościele w II niedzielę Adwentu, jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, czyli na Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii, w Ukrainie w Mołdawii, Rosji, Armenii, Azerbejdżanie, Gruzji, Kazachstanie oraz w Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję