Reklama

Niedziela w Warszawie

31. rocznica męczeństwa bł. ks. Popiełuszki

Koncert pieśni sakralnych Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza i Chóru Teatru Wielkiego Opery Narodowej uświetni uroczystości 31. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu

Uroczystości odbędą się w poniedziałek 19 października. Koncert rozpocznie się o godz. 17. Po nim, o godz. 18, uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie bp Michał Janocha. Po Mszy św. przy grobie bł. ks. Jerzego zostaną złożone wieńce. Uroczystościom będzie towarzyszyć modlitwa o rychłą kanonizację bł. ks. Popiełuszki. Niedawno we Francji zakończono procedurę badania niedającego się wyjaśnić naukowo uleczenia śmiertelnie chorego Francuza – właśnie za wstawiennictwem polskiego męczennika – bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W uroczystościach na Żoliborzu wezmą udział liczne delegacje „Solidarności” z całego kraju. – Ten rok jest dla nas szczególny także dlatego, że Stolica Apostolska uznała ks. Jerzego za patrona Związku – mówi Andrzej Kropiwnicki, przewodniczący mazowieckiej „Solidarności”, który weźmie udział w uroczystościach. Tak, jak co roku, od trzydziestu lat. – Pamiętam doskonale wydarzenia z 1984 r. Cała Warszawa czuwała, mieliśmy nadzieję, że wszystko dobrze się skończy, że ksiądz Jerzy wróci do nas. Informacja o śmierci naszego kapłana była szokiem dla wszystkich, wielu nie mogło uwierzyć, że kapłan głoszący miłość bliźniego, mówiący, że zło trzeba dobrem zwyciężać, może zostać zamordowany, jak się potem okazało przez funkcjonariuszy państwa.

Dzień przed rocznicą męczeńskiej śmierci, 18 października, uroczystości odbędą się na tamie we Włocławku. O godz. 16.30. przewidziano modlitwę za wstawiennictwem bł. Męczennika, złożenie wieńców i procesję z relikwiami Błogosławionego. O godz. 17.30 zostanie odprawiona Msza św. Po uroczystościach będzie możliwość zwiedzenia Muzeum Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

2015-10-15 12:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś: beatyfikacja ks. Popiełuszki - to był moment, kiedy w Polsce przegrał ostatecznie komunizm!

[ TEMATY ]

bł. Jerzy Popiełuszko

ks. Jerzy Popiełuszko

Piotr Drzewiecki

Wbrew temu co ogłaszano wcześniej w telewizji, to był moment kiedy w Polsce przegrał ostatecznie komunizm - beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki. Moment kiedy on się okazał zwycięzcom, kiedy zło zwyciężył dobrem! – mówił abp Ryś podczas Mszy św. za ofiary stanu wojennego.

W łódzkim kościele księży Jezuitów p.w. Najświętszego Imienia Jezus, gdzie w okresie stanu gromadzili się członkowie powstającej w Łodzi „Solidarności” odbyła się Msza św., której przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Sto pięćdziesiąt porcji!

2023-02-08 15:29

Małgorzata Pabis

Tym razem kucharze z restauracji Agape ugotowali pyszny kapuśniak.

Tym razem kucharze z restauracji Agape ugotowali pyszny kapuśniak.

    Po raz piąty Kościół Rektoralny Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w ramach akcji „Zupa od św. Siostry Faustyny” zakupił i dostarczył do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio sto pięćdziesiąt porcji zupy.

    Posiłki zostały dostarczone w środę, 8 lutego. - Tym razem kucharze z restauracji Agape ugotowali pyszny kapuśniak. Mamy nadzieję, że smakował on wszystkim, którzy od rana czekali w kolejce, by otrzymać coś ciepłego do zjedzenia, bo zima w Krakowie nie odpuszcza – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i dodaje, że już za kilka dni, jeśli fundusze na to pozwolą, do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, zostaną dostarczone pączki w Tłusty Czwartek. - Wierzymy, że nasi darczyńcy nie zawiodą i uda nam się zrealizować i to zamierzenie – podkreśla.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję