Reklama

Książki

18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

[ TEMATY ]

książka

Kraków

targi

Marcin Konik-Korn

Stoisko Niedzieli. 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Stoisko Niedzieli. 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Rozpoczęły się 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Potrwają do niedzieli 26 października. W tym roku odbywają się one w nowej siedzibie Targów – przy ul. Galicyjskiej 9. To najważniejsze Targi Książki, jakie odbywają się w Polsce. Wśród wystawców są m.in. wydawcy książek naukowych, dla dzieci, wydawnictwa akademickie, językowe oraz wiele innych. Osobny dział stanowią wydawcy katoliccy, wśród których – jak co roku – jest także „Niedziela”. Istnieje także możliwość spotkania z autorami. Więcej informacji znaleźć można na stronie Targów: targi.krakow.pl

Podczas Targów będzie możliwość spotkania z autorami „Niedzieli” – sobota, 25 października, od godz. 12.00 na stoisku C6 (w pobliżu wejścia głównego) odbędzie się spotkanie z ks. Ireneuszem Skubisiem, autorem książki: „Święty Jan Paweł II we wspomnieniach świadków” oraz z prof. Zdzisławem Janem Rynem, autorem książki „Lekarz, podróżnik, dyplomata”. W czasie spotkania możliwość nabycia książek w promocyjnej cenie.

Serdecznie zapraszamy!

Ważne informacje:

Reklama

Godziny otwarcia
23.10. 10:00-17:00
24-25.10. 10:00-18:00
26.10. 10:00-17:00

Ceny biletów
Bilet normalny: 7 zł
Bilet ulgowy: 5 zł (uczniowie, studenci)
Karnet czterodniowy: 18 zł

Dzieci do lat 7, emeryci i renciści
wstęp bezpłatny

Parking pod EXPO Kraków (liczba miejsc ograniczona) - 5zł

Wydzielony parking pod M1 – bezpłatny

Na Targi przez wszystkie dni dojeżdżają także specjalnie wydzielone busy argowe. Ich rozkład można znaleźć pod tym linkiem: http://targi.krakow.pl/users/media/b_sikora/expo_nowy.pdf

2014-10-24 23:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: rozpoczęły się XXVI Targi Wydawców Katolickich

[ TEMATY ]

książka

targi

Magdalena Mścichowska

Ponad 100 wydawców zgromadziły tegoroczne, 26. już Targi Wydawców Katolickich, które otwarte zostały uroczyście w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Tegoroczna edycja, przesunięta ze względu na pandemię, odbywa się w dniach 23-26 września w Arkadach Kubickiego i w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. „Potrzebujemy dziś książek wartościowych, budzących nadzieję, wzajemną życzliwość i poczucie wspólnoty” – napisał prezydent RP Andrzej Duda w specjalnym przesłaniu, które odczytane zostało podczas otwarcia Targów.

Targi zainaugurował bp Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej, członek Papieskiej Rady Kultury. Odczytał też przesłanie, jakie na otwarcie Targów wystosował kard. Gianfranco Ravasi, prezydent Papieskiej Rady Kultury. Kard. Ravasi życzył wydawcom katolickim entuzjazmu w docieraniu do czytelników oraz czerpania inspiracji z takich postaci jak bł. kard. Wyszyński i Cyprian Kamil Norwid których dzielił i czas i charakter życiowego powołania ale łączyły głęboka wiara, patriotyzm i świadomość znaczenia kultury w życiu społeczeństw.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

XIX Pielgrzymki Duszpasterstwa Przedsiębiorców

2022-12-02 16:29

Małgorzata Pabis

    W najbliższą niedzielę – 4 grudnia – do bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybędzie XIX Pielgrzymka Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT.

    Mszy świętej sprawowanej o godz. 10.30 przewodniczył będzie bp Jan Zając, kustosz Honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję