Diecezja Zamojsko-Lubaczowska udostępniła oficjalną aplikację mobilną na systemy iOS i Android. Narzędzie ma ułatwić wiernym dostęp do informacji o życiu diecezji, kalendarza liturgicznego oraz danych o parafiach i wydarzeniach kościelnych.
Oficjalna aplikacja mobilna Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej jest już dostępna do pobrania na urządzenia z systemami iOS oraz Android - poinformowano na stronie internetowej diecezji. Można ją pobrać ze stron Google Play oraz App Store
Aplikacja umożliwia śledzenie bieżących wiadomości z życia Kościoła lokalnego oraz dostęp do najważniejszych informacji duszpasterskich. Użytkownicy mogą korzystać m.in. z kalendarza liturgicznego z czytaniami mszalnymi i informacjami o adoracjach, a także wyszukiwać parafie dzięki interaktywnej mapie.
W aplikacji znajdują się także informacje o wspólnotach, sanktuariach i pielgrzymkach na terenie diecezji. System powiadomień push pozwala natomiast otrzymywać komunikaty o najważniejszych wydarzeniach i ogłoszeniach.
Oferta aplikacji jest na bieżąco aktualizowana. Wśród nowych opcji do wyboru znalazły się m.in. Lectio Divina - nowa funkcja medytacji nad Słowem Bożym, Codzienna Ewangelia z prowadzeniem przez cztery etapy Lectio Divina: Czytanie, Rozważanie, Modlitwa i Kontemplacja oraz Tekst Ewangelii z możliwością zaznaczania fragmentów i synteza mowy (TTS) do odsłuchania.
Aplikacja jest bezpłatna. Twórcy zapowiadają jej dalszy rozwój, w tym m.in. uruchomienie specjalnego panelu dla duchowieństwa z narzędziami formacyjnymi i liturgicznymi oraz rozbudowę modułu wydarzeń.
Orkiestra dęta z Cieszanowa podczas wieczoru kolęd
Tymi słowami pastorałki zachęceni jesteśmy do śpiewania kolęd w czasie Bożego Narodzenia.
Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Jest ich wiele, ogromne bogactwo. Od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek, jak choćby ta, tzw. góralska, której tak bardzo lubimy słuchać: Oj, Maluśki, Maluśki. Trzeba, ażebyśmy tego bogactwa nie zagubili. Dlatego też, łamiąc się dzisiaj z Wami opłatkiem wigilijnym, życzę, abyście wszyscy, drodzy Rodacy, czy w kraju, czy też w Rzymie, czy gdziekolwiek na świecie, śpiewali kolędy, rozmyślali nad tym, co one mówią, nad całą ich treścią, i byście w nich odnajdywali prawdę o miłości Boga, który dla nas stał się Człowiekiem – tak do nas mówił papież Jan Paweł II.
Rozpoczynają się XX Mistrzostwa Polski Księży w piłce nożnej halowej, których gospodarzem jest diecezja bielsko-żywiecka. Turniej odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia 2026 r., a rozgrywki zaplanowano w halach w Bielsku-Białej, Łodygowicach, Wilkowicach oraz Węgierskiej Górce.
Oficjalny program wydarzenia obejmuje: 16 kwietnia (czwartek): przyjazd i zameldowanie uczestników, zwiedzanie Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku oraz wspólną kolację; 17 kwietnia (piątek): Msza św. w kościele NMP Królowej Świata w Bielsku-Białej, ceremonia otwarcia w hali Rekordu oraz rozpoczęcie rozgrywek grupowych; dzień zakończy wspólna kolacja w Łodygowicach; 18 kwietnia (sobota): poranna Eucharystia, mecze finałowe w hali Rekordu, turniej pocieszenia w Wilkowicach oraz uroczyste zakończenie mistrzostw.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.