Reklama

Niedziela Rzeszowska

Zasłużony dla miasta Jasła

Tytuł „Zasłużony dla Miasta Jasła” nadano ks. kan. Zbigniewowi Irzykowi, proboszczowi parafii farnej w Jaśle, dziekanowi dekanatu Jasło-Wschód, prepozytowi Kapituły Kolegiackiej w Jaśle za zasługi w dziedzinie kultury oraz krzewienie kultu religijnego

Niedziela rzeszowska 50/2015, str. 3

[ TEMATY ]

wyróżnienie

Natalia Janowiec

Ks. kan. Zbigniew Irzyk odbiera tytuł "Zasłużony dla Miasta Jasła"

Ks. kan. Zbigniew Irzyk odbiera tytuł

Oficjalne wręczenie nadanego tytułu odbyło się 26 listopada w Jasielskim Domu Kultury podczas uroczystości jubileuszowych związanych z 650-leciem nadania Jasłu praw miejskich.

Miasto Jasło docenia Księdza Dziekana jako pracowitego i dobrodusznego kapłana regionu jasielskiego. Jego aktywność przejawia się szczególnie w dyskretnym i bardzo skutecznym działaniu w sferze troski o rozwój duchowy parafian i mieszkańców miasta. Dla wielu jest autorytetem, człowiekiem budzącym zaufanie, szlachetnym i skromnym. Działalność duszpasterska ks. Zbigniewa Irzyka wiąże się także z katechizacją młodzieży oraz pracą w grupach przyparafialnych. Z jego inicjatywy powstała Rada Parafialna, grupa charytatywna „Caritas”, pismo parafialne „Fara”, Grupa Modlitewna Ojca Pio, Akcja Katolicka. Jasielski duchowny opiekuje się także wszystkimi grupami i stowarzyszeniami, jakie istnieją przy parafii. Zawsze stara się być otwarty na wszelkiego rodzaju inicjatywy i pomysły. Tytułem „Zasłużony dla miasta Jasła” społeczeństwo dziękuje ks. Zbigniewowi Irzykowi za wyremontowanie świątyni parafialnej, która stała się symbolem kultu, wiary, pamiątką dawnych dziejów, świadectwem ludzkich uczuć i przeżyć. Miasto Jasło dziękuje także za wyremontowanie zabytkowej Kaplicy Cmentarnej oraz dbałość i stopniowy remont zabytków na Starym Cmentarzu, a także wyremontowanie Domu Parafialnego, w którym prowadzona jest dla całego dekanatu szeroka działalność ewangelizacyjna i dydaktyczna.

2015-12-10 09:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dom „La Zebra” wyróżniony

Niedziela sandomierska 50/2015, str. 6

[ TEMATY ]

wyróżnienie

Ks. Adam Stachowicz

Decyzją Wojewody Świętokrzyskiego Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS) Fundacji „La Zebra” w Krzcinie został wyróżniony za działalność na polu pomocy społecznej, za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących opartą na współpracy z ich rodzinami, bliskimi, i innymi instytucjami pomocowymi oraz za zaangażowanie i nowatorskie podejście do funkcjonowania placówki pomocowej. Wyróżnienie przyznane przez Bożentynę Pałkę-Korubę odebrała dyrektor Justyna Piórkowska w obecności Magdaleny Kossak i Zdzisława Walasa.

CZYTAJ DALEJ

Akt oskarżenia za znieważenie wizerunku Matki Boskiej

2021-09-22 15:06

[ TEMATY ]

Matka Boża

profanacja

Uczestnik demonstracji publicznie znieważył przedmiot czci religijnej poprzez przedstawienie go w sposób posiadający wyraźne konotacje seksualne. Mężczyzna miał na sobie koszulkę z obustronnym nadrukiem przedstawiającym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z bananem umieszczonym w ustach. Dodatkowo, wizerunek zestawiony był z logotypem ruchu LGBT.

Prawnicy Ordo Iuris reprezentują w tym postępowaniu oskarżycieli posiłkowych – byłą radną Annę Kołakowską oraz pedagoga i muzyka dr. Andrzeja Kołakowskiego. Zdaniem Instytutu, ocena wspomnianych czynów jest jednoznaczna - podlegają one odpowiedzialności karnej. W świetle orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością, także z poszanowaniem wolności wyznania. Z uwagi na pojawiających się naśladowców, kolejne akty profanacji czy inne przejawy dyskryminacji oraz szydzenia z katolików, podjęcie adekwatnej reakcji karnej jest niezbędne.

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęło się diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę

2021-09-22 19:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

pielgrzymka maturzystów

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymką maturzystów diecezji rzeszowskiej na Jasnej Górze rozpoczyna się tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską.

Przez najbliższe miesiące, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, do Sanktuarium przybywać będą teraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, by zawierzyć nie tylko egzaminy, ale swoje dalsze wybory i życiową drogę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję